Корисні поради на кожен день


Амніоцентез: що це за діагностична процедура та коли вона застосовується


Перш ніж з‘явитися на світ, плід знаходиться в плодовому міхурі — місці, де він росте та розвивається. Пузир наповнений рідиною, в який потрапляють не тільки відмерлі клітини. Тут є різні хімічні речовини та мікроорганізми, які багато чого можуть «сказати» про здоров’я та стан майбутнього малюка. Якщо під час обстеження лікарі запідозрюють серйозні проблеми з розвитком плоду, вони рекомендують вагітній жінці пройти ряд генетичних аналізів. Серед них — амніоцентез, в Гармоніі здоров’я їх його проводять на 16-22 тижні вагітності. Цей період для проведення таких досліджень є найсприятливішим: мінімальна небезпека для дитини та матері, й можливість отримати максимум інформації.

Як проходить процедура

Спочатку з допомогою УЗД встановлюють точний термін вагітності. Обов’язково перевіряється кількість плодів та їх стан. Далі через черевну порожнину здійснюється забір навколоплідної речовини в кількості від 20 до 40 куб. см. Матеріал відправляється в лабораторію для дослідження. Результати аналізів можна отримати через два чи три тижні.

Процедура проводиться без наркозу, а больові відчуття можна порівняти зі звичайним аналізом крові. Але після процедури вагітна обов’язково повинна утримуватися від інтимних стосунків протягом трьох днів та добре відпочивати. При виникненні дискомфорту варто звернутися за консультацією до лікаря. 

В яких випадках проводять амніоцентез

Такий аналіз є дуже інформативним, але не всім жінкам він потрібен. Оскільки існує небезпека, пов’язана з забором матеріалу, то приватна клініка Гармонія здоров’я проводить такі обстеження при наявності достатніх підстав. Це можуть бути підозри на синдром Дауна, Едвардса, Патау, Тернера, Клайнфельтера. Якщо одні захворювання можуть проявлятися в представників обох статей, то інші у чоловіків чи жінок.

Завдяки обстеженню можна виявити інфекційні й спадкові захворювання:

  • анемію;
  • гемофілію;
  • м’язову дистрофію;
  • герпес;
  • цитомегаловірус.

Амніоцентез має деякі протипоказання. Матеріал на аналіз не беруть при наявності гострої інфекційної патології, висипань у зоні майбутнього проколу та загострення хронічних захворювань. Лікар не буде забір вод при наявності кров’яних виділень та у випадку, коли у жінки є проблеми зі згортанням крові.
 

Які є ризики

Прокол живота при вагітності — серйозна процедура, яка має свої недоліки. По-перше, це ризик викидня. Хоча шанси низькі, не більше 0,25%, але він є. По-друге — маткова інфекція. По-третє, неоднозначні результати при допущенні помилки при взятті на аналіз навколоплідних вод.

Щоб звести ризики до мінімум, треба правильно підготуватися до процедури. Необхідно знайти клініку з високим рейтингом та пройти обстеження, які допоможуть виявити інфекційні захворювання.

Хоча амніоцентез — діагностична процедура, яка несе з собою деякі ризики, в багатьох випадках вона необхідна. Аналіз дозволяє отримати важливу інформацію про генетичний стан плода, а також виявити можливі вроджені вади розвитку, що може бути критично важливим для прийняття рішень щодо подальшого виношування вагітності. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *