Корисні поради на кожен день


Ендовенозна лазерна коагуляція: що це, показники для проведення

Ендовенозна лазерна коагуляція

Ендовенозна лазерна коагуляція (ЕВЛК) – це інноваційна інвазивна технологія лікування наслідків варикозу, яка зазвичай застосовується на нижніх кінцівках. Процедура не передбачає класичного хірургічного втручання, тому проводиться без госпіталізації. В цій статті ми розглянемо особливості ЕВЛК, її переваги, а також зазначимо покази до проведення.

Що таке ендовенозна лазерна коагуляція?

ЕВЛК – це різновид хірургічної процедури, яка проводиться задля видалення судин, вражених варикозом. Під час такої процедури в уражену вену вводять тонкий лазерний світлодіод, який випромінює теплову енергію. Під дією останньої вени нагріваються, злипаються та закриваються, перестаючи виконувати свою безпосередню функцію. З часом такі вени перетворюються на сполучну тканину та поступово розсмоктуються.

Ендовенозна лазерна коагуляція виконується під місцевою анестезією, триває 30-60 хвилин і не передбачає тривалого періоду реабілітації. Детальніше ознайомитися з перебігом процедури, особливостями її проведення можна за посиланням https://varicose.center/endovenozna-lazerna-koagulyaczuya/, де також зазначені актуальні ціни на ЕВЛК.

Ендовенозна лазерна коагуляція: переваги

До числа основних переваг ЕВЛК належить:

  • мінімальна травматизація, яка не передбачає використання загального наркозу або госпіталізації;
  • висока ефективність;
  • відсутність шрамів;
  • швидке повернення до звичного способу життя;
  • загальна тривалість процедури – не більше 1 години.

Що стосується недоліків ЕВЛК, то до їхнього числа можна віднести лише необхідність знизити фізичне навантаження на нижні кінцівки впродовж 5-7 днів після проведення процедури.

Покази до проведення ЕВЛК

Процедуру зазвичай призначає судинний хірург або флеболог після ретельного обстеження. Остання передбачає проведення ультразвукової доплерографії вен. Основні покази до проведення :

  1. Варикоз на великій або малій підшкірній вені.
  2. Венозна недостатність у хронічному стані.
  3. Патологічний венозний рефлюкс.
  4. Варикоз після вагітності.
  5. Трофічні виразки.
  6. Відчуття болю, важкості та набряків у ногах.
  7. Наявність судинних «зірочок» на ногах у поєднанні з варикозом.

Попри певну універсальність, ЕВЛК має перелік протипоказань. Так, її не проводять у разі тромбозу глибоких вен, тяжких порушень згортання крові, а також за наявності активних запальних процесів на ногах. На час вагітності та грудного вигодовування процедуру також варто відкласти.

Як проходить ЕВЛК

Процедура ендовенозної лазерної коагуляції завжди передбачає проведення первинної діагностики, зокрема, ультразвукового обстеження вен. На основі отриманих даних лікар формує поточний план лікування. 

В ході самої процедури ЕВЛК лікар проводить місцеву анестезію без загального наркозу. Введення світлодіода у вену відбувається через невеликий прокол. Через випромінювання теплової енергії самого світлодіода відбувається коагуляція стінки вени зсередини. Це означає, що вона умовно «склеюється». В процесі проведення маніпуляцій задля контролю стану судин зазвичай використовується ультразвуковий сканер.

Після завершення ендовенозної лазерної коагуляції пацієнт одразу може ходити, але бажано відмовитися від надмірної фізичної активності. Також може бути доцільним тимчасове носіння компресійного трикотажу.

В цілому ж, ендовенозна лазерна коагуляція – це високоефективний метод лікування варикозу, який дозволяє досягнути відмінних результатів без болю та тривалої реабілітації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *