Корисні поради на кожен день


Коли садити кабачки на розсаду, в теплицю, у відкритий ґрунт

Коли садити кабачки

Кабачки досить просто виростити на власній присадибній ділянці. Вони швидко проростають і дають врожай протягом всього сезону. Однак потрібно правильно обрати час для висаджування цієї рослини. Щоб дізнатись, коли садити кабачки, варто дослухатись до порад експертів. Найкращі з них ми зібрали у даній статті.

Коли садити кабачки на розсаду

Наша країна велика, в ній поєднується кілька різних кліматичних зон. Тому не може бути однієї універсальної рекомендації про те, коли садити кабачки. Власники земельних ділянок у південних областях можуть готувати розсаду уже в березні. Натомість жителі центральних та західних регіонів зазвичай роблять це ближче до початку квітня. Якщо ж ви живете у північно-східних областях України, притримайте насіння кабачків до середини квітня або навіть до початку травня.

Коли садити кабачки на розсаду

Насправді при підготовці розсади кабачків можна орієнтуватись на загальний прогноз погоди в вашому регіоні. Зважте на те, що ця городина сходить дуже швидко. Вже за 3 тижні з насіння утвориться повноцінна розсада, яку можна висаджувати у ґрунт. Тому стежте за прогнозами синоптиків та самостійно визначайте оптимальний час для посадки розсади.

Кабачки – досить теплолюбна рослина. Найкращими умовами для неї стає вологе середовище, температура повітря близько +18°C, а температура ґрунту – від +13°C.

Як обрати насіння

Час визрівання перших плодів залежить від сорту рослини:

  1. Ранній.
  2. Середньостиглий.
  3. Пізній.

До речі, кабачки окремих сортів мають різне застосування у кулінарії. Щоб поласувати городиною протягом літнього сезону, варто обрати ранній або середньостиглий сорт. Для заготовок на зиму ліпше підходять пізні сорти.

Ще один критерій для класифікації кабачків – зовнішній вигляд паростків. Кущові займають менше простору, вони відносно компактні. Плетисті стелються по землі та можуть займати великі площі.

Аби зменшити ризик появи захворювань рослини, варто купити гібридне насіння. Воно позначається відміткою F1. Форма плоду та його забарвлення зазвичай зображені на упаковці насіння.

Більшість сучасних виробників пропонують насіння, яке вже пройшло певну обробку. Це може бути захист від комах-шкідників та хвороб. У деяких випадках насіння навіть має спеціальну оболонку, що містить засоби для стимуляції росту. Такий посадковий матеріал не потребує ніяких додаткових дій та підготовки. Його можна одразу саджати у ґрунт.

Обрати конкретний вид посадкового матеріалу можна за допомогою консультанта у точці продажу насіння.

Як посіяти розсаду

Визначивши час, коли садити кабачки на розсаду, можна перейти до самого процесу посіву. Цю городину не рекомендується пікірувати, тому кожну окрему насінину варто висаджувати в індивідуальну ємність. Наприклад, у пластиковий стаканчик. Потім, коли паросток перетвориться на розсаду, його потрібно буде пересадити у відкритий ґрунт прямо з грудкою землі зі стаканчика.

Для вирощування розсади кабачків підходить універсальний субстрат. Землю з городу краще не брати, в ній можуть бути комахи або мікроби, шкідливі для майбутнього паростка. Посадовивши кожну насінину у стаканчик з субстратом, потрібно полити її водою (бажано з розпилювача) та накрити склом або плівкою. Перші ростки з’являються вже за тиждень, в цей час потрібно прибрати скло чи плівку та перемістити розсаду ближче до природнього світла.

Підживлення розсади

Спеціалісти рекомендують підживлювати розсаду кабачків двічі за той період, поки вона знаходиться в приміщенні. Перший раз потрібно внести добрива через тиждень після появи перших сходів. Вдруге – через 10 днів після першого підживлення. Оптимальним добривом вважається звичайний стимулюючий комплекс для овочів.

Коли садити кабачки в теплицю

Вирощуючи кабачки у теплиці, потрібно потурбуватись про склад ґрунту, полив та дренаж. Не можна допустити пересихання землі. Однак не менш важливо забезпечити відтік зайвої вологи, інакше паростки згниють.

Коли садити кабачки в теплицю

Дренаж – це спеціальний шар ґрунту, його створюють із піщано-гравійних матеріалів. Для підживлення городини використовують органічні (компост) та мінеральні (азот, фосфор, калій) добрива. Ще один важливий фактор – дотримання певного рівня кислотності ґрунту. Ідеальний pH для кабачків становить 6-7. Такий ґрунт вважається слабокислим або нейтральним.

При посадці насіння потрібно враховувати майбутній розмір куща та його тип. Зазвичай рекомендації щодо відстані між кущами можна знайти на упаковці насіння.

Час, коли садити кабачки в теплицю, має таке ж велике значення, як і для посадки у відкритий ґрунт. Висаджувати цю городину можна лише тоді, коли виключений ризик нічних заморозків. В теплиці має бути тепло, але не надто жарко.

Коли садити кабачки у відкритий ґрунт

Коли садити кабачки у відкритий ґрунт

Важливо визначити правильний час, коли садити кабачки у відкритий ґрунт. Якщо поспішити, розсада може постраждати від холоду. Також необхідно впевнитись, що паростки мають по 2-4 повноцінних листочки.

Цікаво, що сіяти насіння кабачків можна прямо у ґрунт. Якщо почекати настання стабільно теплої погоди, то робити розсаду не обов’язково. Температура ґрунту на глибині 5 см має бути від +10°C до +13°C. Висаджування насіння прямо у ґрунт допомагає зекономити час та зусилля. Також цей спосіб підходить тим, у кого немає місця в будинку для вирощування розсади.

Коли сіяти кабачки за місячним календарем у 2025 році

Місяць, супутник Землі, чинить значний вплив на процеси, що відбуваються на поверхні нашої планети. Багато хто вважає, що при посадці городніх культур потрібно обов’язково зважати на місячний цикл. Саме тому існує спеціальний місячний календар, в ньому відмічені найбільш сприятливі дати.

Рекомендації щодо посіву кабачків на розсаду

Місяць 2025 рокуДати
Квітень:оптимальні дні;менш сприятливі дні. 14, 18, 198, 9
Травень5, 6, 7

Несприятливим вважається день повні (13 квітня) та Новий Місяць (28 квітня).

Якщо потрібно висадити овочі одразу у ґрунт, краще обрати дату після 7 травня. Підбираючи той чи інший день та вирішуючи, коли садити кабачки, візьміть до уваги температурний режим у вашому регіоні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *