Зміст
Щоб підтримувати своє здоров’я, важливо регулярно проходити різні обстеження. Однією з обов’язкових умов є здача лабораторних аналізів. Це допомагає виявити захворювання на ранніх стадіях їхнього розвитку, поставити точний діагноз та призначити ефективне лікування, запобігаючи розвитку ускладнень. Серед численних аналізів особливе місце займає загальний аналіз сечі. Сьогодні поговоримо саме про його важливість та особливості проведення.
Як часто та де здавати сечу
Частота проведення обстеження залежить від різних факторів, зокрема від віку, стану здоров’я пацієнта та рекомендацій лікаря. Планове обстеження повинно проводитись щорічно. Аналіз сечі може знадобитися частіше при хронічних захворюваннях, появі небажаних симптомів, після перенесених захворювань та під час вагітності.
Важливе значення має, де здавати аналіз. Від цього залежить точність його результатів і, відповідно, правильність призначеного лікування. Якщо потрібна лабораторія в Харкові, радимо перейти за посиланням https://rcld.com.ua/. Тут можна знайти контакти діагностичного центру «Сімейна лабораторія», який зарекомендував себе як сучасний заклад, котрий гарантує проведення аналізів на вищому рівні.
Що показує аналіз сечі
Загальний аналіз сечі передбачає дослідження фізичних, хімічних властивостей та проведення мікроскопії осаду. Більше про дослідження можна дізнатися на сторінці вищезгаданої лабораторії — https://rcld.com.ua/analizi/zagalnoklinichni/doslidzhennya-sechi/. Коротко можна сказати, що такий аналіз дозволяє оцінити функціонування нирок і сечовивідних шляхів, виявити можливі запальні процеси та інші порушення. З його допомогою оцінюють також стан інших органів, зокрема печінки, харчові звички пацієнта.
Коли призначають аналіз сечі фахівці
Призначити таке обстеження може лікар будь-якої спеціалізації, зокрема терапевт, гінеколог, уролог, ендокринолог, нефролог та ін. Покази до проведення аналізу сечі:
- болі внизу живота;
- часте або болісне сечовипускання;
- зміна кольору або запаху сечі;
- підвищена температура тіла;
- набряки;
- підвищений артеріальний тиск;
- загальна слабкість і втома.
Такий аналіз необхідний у післяопераційний період, при підозрі на захворювання травної системи, порушення метаболізму.
Як підготувати сечу на аналіз
Як правило, для аналізу потрібна порція ранкової сечі. Перед його здачею необхідно дотримуватись деяких правил:
- уникати фізичного навантаження;
- за день до цього припинити приймання діуретиків, проносних, біодобавок, використання ректальних свічок;
- перед самим забором біоматеріалу провести гігієнічні процедури;
- першу порцію сечі (декілька мл) спустити в унітаз.
Для забору біоматеріалу варто використовувати стерильний контейнер. Бажано доставити його в лабораторію протягом двох годин.