Корисні поради на кожен день


Що таке пневморозподільник, як працює та для чого потрібен

Пневморозподільник

Пневморозподільником називають пристрій, який розподіляє повітряні потоки у двох чи в більшій кількості ліній. Ще одне його завдання – управляти виконавчими пристроями пневмосистеми. Основні функції – пуск, зупинка, зміна напрямку потоку повітря. В окремих системах пневморозподільник може виступати також у ролі регулювальної ланки, керування якою здійснюється ззовні.

Характеристики розподільників

Принцип роботи та класифікація

Принцип роботи пневморозподільника заснований на зміні перерізу в приводі. При цьому рух потоку забезпечується за допомогою регулювального елемента. Переріз змінюється дискретно або плавно-безперервно. Залежно від цього йде класифікація на такі типи:

  • клапанні. Застосовуються для дискретного керування. Тут специфіка в тому, що вдається досягти швидкого та герметичного перекриття подачі стисненого повітря. У процесі золотник переміщується вздовж потоку. Ця конструкція надійна, проста й довговічна, гарантує герметичність ущільнення;
  • золотникові. Такі вироби застосовуються для складних операцій. Подібні моделі мають просту схему роботи, тому їх використання універсальне. Переміщення золотника відбувається перпендикулярно. На нього діють взаємно врівноважені сили, тому для утримання в заданому положенні не потрібні додаткові зусилля, а для переміщення необхідно подолати силу тертя.

Крім пневморозподільника, важливим елементом системи є пневматичний циліндр, придбати його зможете тут: https://armatura.net.ua/pnevmotsilindri/.

Характеристики розподільників: на що звертати увагу

Існує декілька ключових критеріїв, які характеризують пневморозподільник, на них також варто звертати увагу при виборі обладнання. 

Важливий критерій – це кількість ліній. Такий параметр вказує на те, скількома отворами оснащений розподільник, саме через них входить і виходить стиснене повітря. Входи/виходи позначаються літерами та цифрами, а також мають циліндричні різьби різного типу.

Наступна характеристика – кількість позицій. Це демонструє можливі варіанти з’єднання входів/виходів. Переважно їх 2 або 3. Це означає, що золотник може приймати дві або три позиції, що залежить від його конструкції.

Наступна характеристика – нормальні витрати. Цей показник демонструє обсяг повітря, який може проходити через пневморозподільник. Пропускна здатність залежить від конструкції елемента та його розмірів, діаметру приєднуваних отворів. 

Враховуйте також тип управління. Це спосіб керування переміщенням золотника. Бувають моделі з електричним, електропневматичним, пневматичним, механічним та ручним управлінням. Якщо у вас виникають складнощі з вибором пневморозподільника, то консультанти спеціалізованих магазинів готові прийти на допомогу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *