Центр протезно-ортопедичної допомоги Tellus працює в Україні з 1998 року й виготовляє для людей з інвалідністю протези верхніх і нижніх кінцівок. До виробництва залучені високотехнологічне обладнання й компоненти, які постачаються з Німеччини, Японії, США, Туреччини. У роботі використовується система 3D-сканування. Вона дозволяє виготовити складні елементи з максимальною точністю. Загалом продукт повною мірою відповідає побажанням клієнтів.
Протези верхніх та нижніх кінцівок від компанії Tellus — це високоякісні та функціональні рішення для людей, які потребують відновлення рухливості та здатності до виконання повсякденних завдань. Протези розроблені з урахуванням анатомічних особливостей кожного пацієнта, що забезпечує максимальний комфорт та зручність.

Загальні відомості
Виготовленням протезів верхніх кінцівок займаються досвідчені техніки-ортопеди. Головним постачальником обладнання є німецька компанія Ottobock. Також серед партнерів Tellus:
- Freedom Innovations (США);
- Nabtesco (Японія);
- Bebionic (Німеччина);
- Ortotek (Туреччина).
До кожного клієнта застосовується індивідуальний підхід. Підбір протезів здійснюється досвідченими фахівцями, які постійно підвищують власну кваліфікацію, відвідуючи міжнародні семінари. Під час роботи з пацієнтом враховуються клінічні показники, антропологічні дані, потенційна активність пацієнтів.
Приклад продукції
Протези нижніх кінцівок від компанії Tellus — це ефективні та комфортні рішення для пацієнтів, яким необхідне відновлення рухливості після ампутації. Наші протези розроблені для того, щоб максимально забезпечити стабільність, комфорт і надійність під час ходьби та активних рухів.
У каталозі представлена широка номенклатура. Високотехнологічним прикладом є модульний протез стегна з мікропроцесорним електронним коліном. Наразі саме цей виріб рекомендують військовим, які втратили кінцівки під час виконання бойових завдань. Його роботу забезпечує колінний вузол ALLUX-2 від компанії Nabtesco, який програмується протезистом. Користувач може здійснювати керування ним і налаштування за допомогою смартфона через Bluetooth.
Завдяки максимальному куту згинання (дорівнює 180 градусів) у користувача є змога урізноманітнити рухи. У конструкції використовують новий тип підшипників – голчасті. Завдяки їм спостерігається:
- плавність ходу;
- підвищена водонепроникність;
- довговічність.
ALLUX-2 – перший у світі протез, який має 4-ланкову конструкцію. Завдяки їй досягається плавний перехід до фази перенесення кінцівки. Важливою конструктивною зміною є збільшена відстань між пальцями й поверхнею. Така особливість знижує ризики падіння. Завдяки повнофазному мікропроцесорному управлінню протез автоматично адаптується під час опори й перенесення кінцівки. Це забезпечує відновлення навіть у разі спотикання в схиленому положенні. Велику роль відіграє й гідравлічний циліндр із мікропроцесорним керуванням. Він забезпечує надійний опір.
Технологічні рішення
Є й інші пропозиції – протези ніг, стегон, стоп. Багато з них мають модульні конструкції. Пропонуються протези стегна й гомілки для купання, а також спеціальні вироби, які встановлюють після вичленення в тазостегновому суглобі.
Є пропозиції для людей, що втратили верхні кінцівки. Йдеться про міонічні, тягові, біонічні протези рук. Останній тип виготовляються з металу й полімерів, зрозумілий у використанні, дає можливості людині виконувати прості, але необхідні дії. Функціональним є й міоелектричний протез, який надає користувачеві незалежність у щоденних справах. Тягова конфігурація функціонує за допомогою спеціальних тросів, що закріплюються на передпліччі.