Корисні поради на кожен день


Відмінності між цифровими піаніно та синтезаторами: який інструмент вибрати?

Відмінності між цифровими піаніно та синтезаторами

Порівнювати схожі клавішні інструменти – цілком природно. Наприклад, цифрові піаніно та синтезатори часто порівнюються через схожі функції і дизайн, але вони мають і суттєві відмінності, які впливають з рештою на вибір, який робить музикант, залежно від своїх потреб та уподобань. Цей матеріал від інтернет-магазину Музлайн допоможе вам розібратися в різниці між цими інструментами, ціновій політиці виробників, а також дасть рекомендації, кому який інструмент підходить найбільше.

Що представляє собою цифрове піаніно?

По суті це електронні інструменти, які намагаються імітувати звучання традиційного акустичного піаніно не механічними, а цифровими засобами. Вони мають багато спільного з акустичними піаніно: 

  • клавіші;
  • тембр звучання;
  • динаміку, що дозволяє грати на них з такою ж виразністю та чуттєвістю, як на класичному інструменті. 

Найкращі цифрові піаніно обладнані клавіатурою з високотехнологічним молоточковим механізмом, що забезпечує максимальну схожість з акустикою в плані тактильних відчуттів та контролю.

Цифрові піаніно зазвичай мають від 88 до 61 клавіші, з яких 88 — це стандарт для повноцінних інструментів. Вони мають банки тембрів та здатні генерувати звуки, що наближені до акустичного піаніно, органу, струнних та інших інструментів, що дає користувачам великий вибір звуків. Практично всі цифрові піаніно зазвичай мають вбудовані двополосні динаміки, і їх не потрібно підключати до зовнішніх звукових систем, хоча сама можливість цього передбачена. 

Що таке синтезатор?

Попри те, що синтезатори — це також електронні інструменти, які генерують звук шляхом синтезу електричних сигналів, вони все ж відрізняються від цифрових піаніно. Передусім синтезатори працюють не з банками семплів як цифрові піаніно, а грубо кажучи, створюють звукову хвилю з електричного сигналу. Завдяки цьому вони також мають більшу кількість функцій для маніпулювання звуком, більше регуляторів для налаштування ефектів і тембрів, а також часто використовуються у поєднанні з іншими пристроями для створення складних композицій. Синтезатори бувають не тільки клавішними, але якщо клавіатура присутня, то зазвичай з меншою кількістю клавіш (наприклад, 49 або 61 клавіша) і без складної механіки.

Цінова політика та доступність

З точки зору вартості, цифрові піаніно, як правило, є дорожчими, ніж синтезатори. Їхня ціна залежить від якості та складності клавіатури, акустичних характеристик та наявності додаткових функцій. Також свою роль відіграє і репутація бренда. В середньому, ціни на цифрові піаніно варіюються від кількох сотень до двох тисяч доларів, залежно від виробника, класу та специфікацій.

Синтезатори, на відміну від піаніно, можуть бути набагато дешевшими (або дорожчими в сегменті про). Базові учнівські моделі можна знайти в межах двох-пʼяти сотень доларів. Це робить основну масу синтезаторів більш доступними для тих, хто хоче отримати інструмент для експериментів зі звуком або почати свій шлях у музиці, не витрачаючи велику суму.

Клавішні існтрументи

Так або інакше вибір між цифровим піаніно та синтезатором залежить від ваших потреб у першу чергу і лише потім – бюджету. Якщо ви шукаєте інструмент для академічної гри та насолоди акустичним звучанням, цифрове піаніно пасуватиме краще. Водночас, синтезатор підійде для експериментів зі звуками та вільної творчості. Фахівці інтернет-магазину Muzline рекомендують робити вибір в залежності від ваших музичних уподобань і прагнень, та того, наскільки великою буде роль інструмента у вашому житті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *