Бронеплити — основні захисні елементи, які використовуються у плитоносках. Якщо стисло, це складник бронежилета, що захищає тулуб військового від вибухових хвиль, уламків, рикошетів тощо. Підбирати плити для бронежилета необхідно з урахуванням матеріалу. На сайті ukrarmor ви зможете відшукати потрібне екіпірування для себе.
Керамічні плити
Найпопулярніший варіант бронеплит — керамічні. Їх використовують військові із США, Франції, Британії тощо. Такі плити стали популярними завдяки зручному співвідношенню ваги й захисту від великих уламків і куль.
Не варто недооцінювати матеріал. Кераміка сама по собі крихка, однак плиту виготовляють із купи маленьких керамічних елементів у кілька шарів. Це й робить її особливо щільною та надає потрібний захист. У найвищих класах така бронеплита важить від 2,5 до 5 кг, тож вона особливо приваблива для військових, які ще кілька років тому тягали броніки вагою по 12 кг.
Сталеві плити
Якщо вартість для вас у пріоритеті перед вагою, можна вибрати сталеві плити. Вони важче за керамічні моделі, однак можуть похвалитися довговічністю. Бронеплити витримують багаторазові влучання й не втрачають характеристик.
На сталь наносять різні покриття для надання антирикошетних властивостей. Це можуть бути:
- войлок;
- гума;
- полімер.
Оптимальне рішення — полімер із високою щільністю. За пошарового напилення він не дає кулям вилітати й запобігає рикошетам.
Поліетиленові плити
Для плит використовують і надвисокомолекулярний поліетилен. Він дуже легкий і забезпечує максимальний рівень захисту під час влучання невеликих уламків і малокаліберних куль.
Вибирають ці плити тоді, коли пріоритетом стає не рівень захисту, а мобільність військового. Також зазначений варіант підійде тим, хто не має близького контакту з ворогом. Використовувати бронеплити можуть:
- оператори БПЛА;
- волонтери;
- медики;
- поліцейські тощо.
Отже, бронеплити виготовляють із різних матеріалів. Резюмуємо: кераміка міцна й легка, поліетилен дуже легкий, але не витримує великі уламки й кулі, сталь міцна, але важче.