Зміст
Готуючись поїхати за кордон, мандрівник має не тільки продумати, які взяти речі, але й не забути про поліс туристичного страхування. Це пов’язано з тим, що така страховка допоможе її власнику позбутися зайвих клопотів та фінансових втрат, які можуть статися, якщо людина захворіє.
Особливості туристичного страхування
Щоб оцінити усі переваги такого страхування, достатньо уявити собі, що під час подорожі виникла раптова хвороба або відбувся нещасний випадок. Зміна клімату може спровокувати якесь загострення хронічних захворювань, привести до появи ускладнень. Виникне потреба лікування, яке коштує за кордоном дуже дорого. Прийдеться платити не тільки за консультації, але й за медичні препарати. Все це призведе до великих фінансових втрат. Туристична страховка (https://besttarif.ua/turisticna-straxovka/) допоможе запобігти проблемам, пов’язаним із пошуком грошей, тому що вона надає гарантії отримання безкоштовної медичної допомоги.
Що треба знати про туристичну страховку
Поліс туристичного страхування може включати, окрім оплати медичних послуг, також різні додаткові опції (наприклад, виплату компенсації у випадку втрати документів, скасування авіарейсу, потреби приїзду родичів до хворого в лікарню).
Перед підписанням страхового договору потрібно уважно ознайомитися з пропозиціями та обов’язково врахувати такі фактори, як-от:
- вік мандрівника. Стандартний тариф розрахований на середній вік людини, ціна поліса для дітей може трохи відрізнятися;
- наявність франшизи. Франшиза — це та частина страхової виплати, яку застрахований буде сплачувати сам. Поліси деяких компаній передбачають франшизу (наприклад, 50 євро), а інші — ні;
- кількість включених страхових послуг. Чим їх більше, тим вищою буде ціна на страховку;
- перелік країн, до яких планується подорож. Зрозуміло, що туристичний поліс, що покриває подорожі по всьому світу, коштуватиме дорожче, ніж той, що забезпечує підтримку лише в країнах Європи;
- термін дії поліса;
- тип відпочинку. Туристична подорож із метою відвідування історичних місць або пляжів коштуватиме дешевше, ніж поїздка з метою екстремального туризму.
Від вибраних варіантів буде залежати розмір страхового платежу.
Рекомендації щодо вибору туристичного поліса
Страховку бажано оформити до початку подорожі, щоб вона встигла вступити в дію. Краще купити страховий поліс онлайн, оскільки це допоможе зекономити час. Також деякі компанії зараз надають можливість оформити страховку з-за кордону. Це зручно для тих, хто вже знаходиться в іншій країні, а термін попередньої страховки закінчився. Розрахувати термін дії страховки потрібно так, щоб був запас у пару днів у разі затримки рейсу.
При настанні страхового випадку важливо відразу ж зв’язатися зі службою медичного ассистансу й повідомити про те, що трапилося. Далі треба вислухати поради консультанта та суворо їх дотримуватися.