Корисні поради на кожен день


Як прати тканинні ролети

Як прати тканинні ролети

Естетичне оформлення вікон — це важливий крок у загальному створенні естетики й затишку в приміщенні. Не завжди є змога вибрати класичні штори, виконані із фактурної тканини. Найкращий вибір для інтер’єру, оформленого в стилі мінімалізм — тканинні ролети. Це полотна, які в розпрямленому вигляді йдуть вздовж віконного скла, тому надійно закривають доступ сонячному промінню і водночас забезпечують конфіденційність. Намотується тканина на рол, який знаходиться над вікном або на найвищому рівні його рами. Тому конструкції й називають ролетами. Полотна виготовляють з тканини, що характеризується антистатичною обробкою. Завдяки цьому конструкції набувають практичності. Однак впродовж деякого часу після встановлення виникає питання про те, як прати тканинні ролети. З часом на полотні накопичується пил. Також можлива поява плям від жиру та інших речовин. Тому варто розглянути особливості догляду за полотнами.

Чи необхідне прання у разі забруднення ролет

Чи необхідне прання у разі забруднення ролет

Всі моделі перевірені виробники виготовляють із тканин, які характеризуються практичністю. Спеціальне просочування забезпечує додатковий захист виробів від бруду й пилу. Будь-які тканинні ролети від компанії-виробника Alser можна легко очищати чистою вологою губкою. Це допомагає швидко видалити пил й повернути бездоганний охайний стан, а також зберегти первозданний колір.

Якщо на матеріалі накопичився пил, можна використати порохотяг. Встановіть щілинну насадку й виберіть слабкий режим всмоктування. Після можна акуратно видалити пил з поверхні тканинних елементів.

Якщо на тканині з’явилися суттєві забруднення, які неможливо видалити вологою губкою, доводиться вдаватися до прання. Однак догляд за виробами вимагає особливої уваги. Ролети відрізняються за типом виконання від класичних штор, які можна прати навіть у пральній машинці-автомат. Тому варто розглянути детально, як прати тканинні ролети в домашніх умовах.

Як прати ролети

Як випрати тканинні ролети:

  1. Розбирання короба. Всі тканинні ролети оснащені спеціальним валом, на який намотується полотно, виготовлене із тканини. Щоб не помилитися під час демонтажу, потрібно використовувати інструкцію від виробника. Після купівлі ролет її важливо зберегти. Від’єднувати тканинну частину від короба необхідно безпосередньо перед пранням. Це допоможе уникнути деформації.
  2. Прання полотен. Підготуйте великий таз та наповніть його прохолодною водою. Додайте невелику кількість делікатного мийного засобу. Він не має містити абразиви, відбілювач та інші агресивні компоненти. Занурте полотно й починайте дбайливо його прати. Можна використовувати м’яку щітку або серветку для видалення плям. Не можна ретельно терти матеріал. Рухи мають бути максимально акуратними.
  3. Полоскання. Полоскати тканинні ролети від Алсер потрібно, кілька разів змінюючи воду в тазику. Це допоможе ефективно видалити залишки мийних засобів.
  4. Сушіння. Тканинні полотна потрібно сушити в строго вертикальному положенні в підвішеному стані. Це допоможе видалити зайву вологу природним способом, не деформуючи вироби.

Якщо доводиться прати ролети, за можливості варто проконсультуватися з виробником щодо особливостей догляду. Зазвичай необхідну інформацію вказують в інструкції до виробу. З нею необхідно уважно ознайомитися до того, як прати тканинні ролети в домашніх умовах.

Що не можна робити з тканинними ролетами в домашніх умовах

Що не можна робити з тканинними ролетами в домашніх умовах

Важливо з’ясувати не лише як випрати тканинні ролети, але й чого слід уникати, доглядаючи за вибраною конструкцією для естетичного оформлення вікон. Наприклад, часто власники тканинних ролет бажають ефективно й швидко видалити бруд, тому вдаються до попереднього замочування виробів. Однак це заборонено робити. Надмірний тривалий вплив вологи призводить до надмірного розм’якшування матеріалу. Через це тканина може порватися, а відновити її — неможливо.

Після прання текстильну частину заборонено прасувати. Гаряча праска може остаточно зіпсувати матеріал. Якщо без прасування неможливо обійтися, налаштуйте низьку температуру. Для захисту ролет застосовуйте вологу марлю або бавовняну серветку. Також слід врахувати, що нерівності можуть зникнути під час сушіння тканини в вертикальному положенні. До того ж підвішування допоможе уникнути деформації.

Догляд за тканинними ролетами

Часто для догляду за тканинними ролетами рекомендують використовувати послуги професійної хімчистки. Однак у такому разі потрібно ретельно вибирати компанію, яка надає таку послугу. В перевірених хімчистках відповідально ставляться до вибору засобів для догляду за текстилем. Тому знижується ризик пошкодження тканин агресивною хімією. Самостійно в домашніх умовах використовувати будь-які висококонцентровані засоби, що містять хімічні компоненти, заборонено.

Прості поради допоможуть підтримувати тканинні ролети в бездоганному стані. Однак оскільки такі вироби не можна прати занадто часто, краще не вибирати конструкції для дизайнерського оформлення вікон на кухні. У такому приміщенні тканинні елементи доволі швидко забруднюються жиром та вбирають сторонні запахи. Тому для кухонь слід намагатися вибирати штори в класичному виконанні. Їх можна часто прати, використовуючи делікатний режим і підтримуючи таким чином чистоту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *