Зміст
Кішки – одні з найпопулярніших домашніх улюбленців, які завойовують серця своєю граційністю, незалежністю та ніжністю. Однак, щоб тварина була здоровою, активною та щасливою, їй потрібен правильний догляд. У цій статті ми розглянемо як правильно доглядати за кішкою, включаючи харчування, гігієну, облаштування простору та підтримку здоров’я.
Як доглядати за кішкою: основні аспекти
Перше, що потрібно зрозуміти – тварині знадобиться місце в будинку або квартирі, а також увага і час власника. Не можна вважати, що кіт або кішка будуть просто присутні в помешканні, а життя людей ніяк не зміниться. Можливо, тварина матиме спокійний характер і не створюватиме особливих проблем. Однак їй все одно необхідно забезпечити базовий комфорт, ветеринарне обслуговування та розваги.
Якщо ж ваша кішка отримала від природи жваву вдачу, то будьте готові бути постійно залученим до контакту з нею. Це стосується не тільки розваг, але й догляду та прибирання.
Як правильно доглядати за кішкою:
- Обладнати комфортне місце під туалет.
- Підібрати харчування.
- Облаштувати місце для відпочинку.
- Надати своєчасне та повне ветеринарне обслуговування.
- За потребою виконувати гігієнічні та медичні процедури.
Варто відзначити, що догляд за котом, кішкою чи кошенятами має свої відмінності. Це стосується майже всіх пунктів зі списку, наведеного вище. Виключення становить лише перший пункт, адже сучасні наповнювачі для котячого туалету підходять всім. Наприклад, наповнювачі AnimAll, які бувають деревними (або з інших натуральних матеріалів), бентонітовими та силікагелевими. Продукти цього виробника настільки різноманітні, що можна без зусиль підібрати наповнювач для кошеняти, дорослого кота та кішки або ж для тваринки у похилому віці.

Як обрати харчування для кішки
Коти – це хижаки, тому їхній раціон має включати велику кількість м’яса (70% – м’ясо та м’ясні субпродукти, 30% – вуглеводи та зелень). Це потрібно враховувати, якщо власник тваринки обирає для неї натуральну їжу. Якщо ж вибір зроблено на користь корму, варто подбати про його якість. Найдешевші корми містять забагато вуглеводів і синтетичних добавок. Тривале вживання такої їжі може зашкодити коту. Краще обирати корм високого або середнього цінового сегмента. Варто врахувати відгуки інших власників котиків, а також зважити на уподобання самої тваринки. На жаль, кішка може нехтувати навіть дорогими кормами, якщо вони їй не до смаку.

До чого призводить неправильне харчування кота:
- захворювання нирок;
- запалення жовчного та сечового міхура;
- камені в нирках;
- панкреатит;
- неінфекційний гепатит;
- цукровий діабет.
Експерти попереджають, що організм котів адаптується до одного з двох типів харчування. Тому не можна давати їм то натуральну їжу, то корм. Потрібно обрати щось одне. Змішувати сухий та вологий корм також не можна.
Як облаштувати котячий куточок
Кішкам обов’язково потрібне місце, яке вони будуть вважати своїм. Це має бути м’яка лежанка або закритий будиночок. Якщо не запропонувати котові певне місце, він обере його сам. Наприклад, займе ваше улюблене крісло або облаштується у шафі.

Не забувайте про те, що всім котам потрібно дбати про кігті. Купіть або зробіть кігтедряпку, тоді котик не буде псувати ваші меблі. Тваринці може знадобитись певний час, щоб звикнути до правил дому та зрозуміти, що дозволено дряпати, а що ні. Майте терпіння, привчайте її поступово. Можете використати спеціальні засоби з ароматом, який приваблює котів. Побризкайте трохи засобу на кігтедряпку, котик зрозуміє, що робити.
Догляд за шерстю та кігтями
Якщо котик живе виключено у приміщенні та не ходить на вулицю, йому варто підрізати кігті за допомогою спеціальних кусачок. Вони продаються у зоомагазинах.

Догляд за шерстю тварин включає вичісування та купання. Короткошерстих котиків радять вичісувати раз на 2-3 дні. У період ліньки можуть знадобитись частіші процедури. Відмерлу шерсть зручно збирати на щітку або рукавичку з силіконовою долонею. Їх продають у зоомагазинах. Кішок із довгою шерстю необхідно розчісувати кожного дня, іноді навіть двічі на день. Інакше почнуть утворюватися ковтуни, які доведеться вистригати.
За бажанням можна скористатись послугами грумінг-салону. Там допоможуть видалити шерсть під час линьки, а також зроблять акуратну гігієнічну стрижку.
Деякі ветеринари радять купати котів тільки в тому разі, якщо ті сильно забруднились. Інші запевняють, що котиків потрібно мити раз на 4-6 місяців.
Вакцинація та лікування
Щеплення допомагають захистити котів від цілого спектра страшних захворювань, в тому числі від сказу. Потрібно обов’язково проконсультуватись із ветеринаром щодо того, яку вакцину використати та з якою періодичністю робити щеплення. Неякісні препарати або порушення процедури можуть призвести до загибелі тварини.

Загальна рекомендація для всіх, хто вдається до питання того, як правильно доглядати за кішкою, – це уважно спостерігати. Потрібно стежити за тим, чи є у кішки апетит, чи регулярно вона випорожнюється, чи не знижується рівень її активності. Якщо ви помічаєте зміни у поведінці, краще за все віднести тваринку до ветеринара. Особливо ретельно варто слідкувати за апетитом. Котам ні в якому разі не можна голодувати, це дуже шкодить їхньому організму.