Зміст
Для зберігання речей у вітальні найчастіше використовують меблеву стінку або тумбу під телевізор у поєднанні з шафою. Щоб зробити інтер’єр більш стильним і легким, можна замінити стандартну шафу на пару пеналів. Вузький пенал для одягу у вітальню вписується якнайкраще, не переобтяжує інтер’єр, забезпечує достатньо місця для потрібних речей. Розглянемо, як вибрати найкращий пенал для зали.
Визначаємо спосіб встановлення
Пенали можна умовно розділити на два основні види: настінні та підлогові. Настінний пенал кріпиться над підлогою, він не має ніжок, але в цілому нічим більше не відрізняється від стандартних моделей. Одна з переваг навісної моделі — візуальне збільшення простору. Також такий спосіб встановлення пенала полегшує прибирання.
Підлоговий пенал спирається безпосередньо на корпус або на невисокі ніжки. Якщо не хочеться заморочуватися з кріпленням меблів на стіну, варто зупинитися на традиційному варіанті. При встановленні слід переконатися, що меблі стійкі: це особливо важливо, коли в домі є малі діти.
Купити меблі в Україні за вигідними цінами, зокрема недорогі навісні та підлогові пенали європейського виробництва, можна в інтернет-магазині «Артос». В асортименті доступний великий вибір пеналів для вітальні.
Вибираємо пенал за розмірами
Залежно від того, скільки вільного місця є в кімнаті, пенал може бути низьким, високим, вузьким, широким тощо. Висота пенала може сягати 210 см. Для цікавого рішення в інтер’єрі можна вибрати як один високий пенал, так і два пенали висотою 100 см, які розміщують один над одним.
Мінімальна ширина пенала — 30 см. Більшість моделей пеналів є вузькими шафами, що дозволяє розміщувати їх навіть у тих місцях, де звичайна шафа не влізе. Однак пенал може мати й велику ширину — до 175 см. Широкі моделі розміщуються горизонтально. Глибина пенала може становити від 17 до 52 см.
Підбираємо дизайн пенала
Знайти пенал саме в такому дизайні, який відповідатиме інтер’єру вітальні, нескладно, адже виробники пропонують різноманіття моделей. Пенали можна вибрати у стилі хай-тек, лофт, скандинавський, мінімалізм тощо.
Ті, кому подобається мінімалістичне оформлення зали, можуть вибрати пенал із лаконічним фасадом без декору. Для класичного інтер’єру можна підібрати пенал «під натуральне дерево». У вітальні в стилі хай-тек матиме доречний вигляд пенал із гладким глянцевим фасадом.
Порівнюємо наповнення
Усередині пенали можуть бути зовсім різними. Наповнення цього виду меблів слід вибирати залежно від того, які речі зберігатимуться в них. Якщо пенал у вітальні потрібен як заміна традиційної шафи, тоді можна вибрати модель із поличками на всю висоту виробу. За потреби поруч можна розмістити ще один пенал, який призначатиметься для зберігання одягу на вішаках. Два пенали поруч чи по обидва боки від тумби для телевізора мають цілком привабливий вигляд.
Універсальні моделі пеналів можуть мати кілька секцій різного призначення. Наприклад, полиці в них підходять і для зберігання одягу, тоді як шухляди можуть використовуватися для документів або якихось дрібних речей.
Враховуйте всі параметри при виборі пенала для вітальні, щоб знайти свій найкращий варіант меблів.