Корисні поради на кожен день


5 мов кохання або як ми виражаємо свої почуття

5 мов кохання або як ми виражаємо свої почуття

Прояв любові – це певні дії, які демонструють щирість наших почуття до іншої людини. Вони можуть виражатися в словах підтримки, фізичному контакті, подарунках, допомозі чи просто в часі, проведеному разом. Якщо вам складно визначити, як найкраще виразити свої почуття, послуги психолога можуть допомогти зрозуміти способи та форми прояву любові. Письменник та пастор Гері Чепмен у своїй книзі «5 мов кохання» виокремлює типові мови кохання, через які можна продемонструвати партнерові власні почуття.

5 мов кохання Гері Чепмена

Книга Чепмена «5 мов кохання» вперше була опублікована у 1992 році, і описані в ній способи прояву власних почуттів залишаються актуальними дотепер. Як практикуючий психолог, він помітив певну закономірність у проявах почуттів пар, які приходили до нього за консультацією. Систематизувавши досвід інших, він випустив відповідну книгу. Описані в ній знання можуть бути корисними не тільки тим, кому потрібен психолог у Івано-Франківську чи будь-якому іншому місті, але й усім іншим, хто хоче краще розуміти та виражати власні почуття й потреби одне одного.

Гері Чепмен сформулював 5 мов кохання або 5 способів прояву власних почуттів, через які люди у стосунках виражають власні почуття. Це:

  1. Вербальні прояви почуттів.
  2. Якісно проведений час разом.
  3. Фізичний дотик.
  4. Піклування.
  5. Подарунки.

Вербальні прояви почуттів

Мова любові

Одна з найпоширеніших мов кохання – це будь-які письмові або усні прояви прихильності. Мова йде про безпосереднє зізнання у коханні, компліменти, словесні заохочення та слова вдячності. До цієї категорії належить також цифрове спілкування, зокрема текстові повідомлення та спілкування в соціальних мережах.

Як зазначає доктор Мішель Россер-Майорс з Університету Аризони, слова, через які ми транслюємо власні почуття, мають глибший вплив на нашого партнера, аніж короткочасне покращення його настрою. Вони стають фундаментом, на основі якого будуються міцні стосунки. Ба більше, вони впливають на роботу нашого мозку. Як зазначила доктор Россер-Майор, позитивні слова здатні активувати у мозку центри, які відповідають за мотивацію. Це означає, що чим більше людина чує слів кохання на свою адресу, тим більше вона хоче зробити для свого партнера у відповідь.

Якщо для людини вербальні прояви почуттів є основною мовою кохання, такий спосіб взаємодії дозволить їй відчувати себе більш коханою. Своєю чергою, чим більше зізнань, комплементів чи слів підтримки вона буде чути на свою адресу, тим більше зусиль вона буде докладати, щоб проявляти свою вдячність та любов.

Якісно проведений час разом

Якісне спілкування

За цією мовою кохання стоїть принцип, що річ не в кількості, а в якості. Як зазначає доктор Чепмен, якісний час разом – це приділення партнеру своєї нероздільної уваги. Під нероздільною увагою потрібно розуміти безпосередньо взаємодію з людиною, а не перебування одночасно в одному місці. Якщо партнери сидять на одному дивані, але при цьому кожен з них сконцентрований на власному телефоні, це не є проявом уваги. Якщо ж партнери сидять на дивані, дивляться разом кіно, розмовляють та сміються, це, на думку доктора Чепмена, можна кваліфікувати як якісну проведений час разом.

Ця мова кохання також передбачає змістовні розмови, які, на думку автора, передбачають повну увагу до слів партнера, загальний доброзичливий та співчутливий настрій. При цьому розмова відрізняється від слів кохання, оскільки вона передбачає зосередженість не на тому, що говорить сама людина, а на тому, що вона чує від свого партнера.

Фізичний дотик

Мова кохання

Ще одна з 5 мов кохання – це фізичний дотик. При цьому мова не йде про секс чи будь-що, що безпосередньо з ним пов’язане. Люди, для яких притаманний такий спосіб прояву власних почуттів, шукають дотиків, в яких не має сексуального підтексту. Мова йде про:

  • обійми;
  • тримання за руки;
  • можливість спертися на іншого при знаходженні разом;
  • поцілунки.

Американці вчені активно досліджують вплив дотиків на психологічний стан людини. На їхню думку, фізична взаємодія у парі є однією з головних елементів у побудові романтичних стосунків. Так, кількість та якість фізичних контактів напряму впливає на загальну «картину» відносин у парі. 

Якщо для людини притаманною є саме ця мова кохання, через фізичний дотик вона одночасно і транслює свою прихильність, і чекає її від партнера. Окрім сексу, такі люди будуть відчувати себе коханими, коли партнер торкається їхньої руки під час вечірнього перегляду телевізора або повільних прогулянок разом. 

Піклування

Мови любові

Передостання мова кохання, виокремлена доктором Чепменом – це піклування. Але в оригіналі автор формулює її як acts of service, що перекладається як акт служіння. Мова йде про виконання певних продуманих, корисних вчинків, яких ваші партнери хотіли б, аби ви зробили. Мова йде не тільки про виконання домашніх справ, але й про певні вчинки, які здатні полегшити життя партнера. Це може бути догляд за дітьми, допомога з ремонтом автівки чи покупка квитків. Усі дії, які є продуманими та корисними для іншої людини, є актом служіння.

Подарунки

Подарунки коханому

Якщо для вас чи для вашого партнера характерна ця мова кохання, то в такому випадку подарунки будуть ключовим проявом любові, турботи та прихильності. При цьому важливим є не тільки сам подарунок, але й час, витрачений на його пошук та вибір. Через цю дію людина переконується у власній цінності для партнера.

Як визначити власну мову кохання

Щоб встановити, яка мова кохання притаманна саме вам, психологи радять відповісти на ряд запитань:

  1. Чи важливо вам триматися за руку з коханою людиною, поки ви йдете?
  2. Як часто ви говорите компліменти та слова кохання своєму партнеру?
  3. Чи берете на себе зобов’язання іншої людини?
  4. Як часто робите подарунки?
  5. Чи є в стосунках час для бесід?

Ці питання також дають змогу зрозуміти, якою мовою кохання воліє спілкуватися ваш партнер. Аналізуючи його поведінку та реакцію на ваші способи прояву почуттів, можна зрозуміти, чого саме він або вона чекає для себе

Важливо врахувати, що мова кохання нашого партнера може не збігатися з нашою. В такому випадку можуть виникати проблеми та конфлікти. Однак якщо розпізнати, яким саме способом ваш чоловік або жінка проявляє власні почуття та врахувати їх, це дозволить обом почуватися щасливішими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *