Корисні поради на кожен день


Дерматоскопія: що це, що виявляє та коли потрібна

Дерматоскопія що це, що виявляє та коли потрібна

Дерматоскопія – це один з найсучасніших неінвазивних методів діагностики стану шкіри, який використовують для дослідження шкірних утворень. Метод передбачає використання спеціального приладу – дерматоскопу, за допомогою якого лікар оглядає шкірні зміни під значним збільшенням. Він дозволяє виявляти ракові та передракові стани на ранніх етапах, та підібрати оптимальний протокол лікування.

Що таке дерматоскопія?

Дерматоскопія, також відома як епілюмінесцентна мікроскопія, – це метод, який дає змогу дослідити стан шкіри на мікроскопічному рівні. Дослідження проводиться за допомогою дерматоскопа – спеціального інструменту, в який вбудовано збільшувальну лінзу та підсвічування. Для покращення видимості під час огляду лікар також наносить на шкіру прозорий гель або спеціальний розчин. На сайті lazersvit.com можна детальніше ознайомитися з особливостями даної процедури та отримати консультацію спеціаліста.

Головна перевага дерматоскопії полягає у тому, що вона дозволяє побачити структуру шкірних утворень, які неможливо побачити неозброєним оком. Значне збільшення картинки також допомагає лікарям відрізнити доброякісні новоутворення від потенційно небезпечних та сформувати оптимальний протокол лікування у кожному конкретному випадку.. Одним з основних завдань дерматоскопії є раннє виявлення меланоми – однієї з найбільш розповсюджених форм раку шкіри.

Що виявляє дерматоскопія?

Дерматоскопія є достатньо ефективним методом для діагностики ряду захворювань та станів шкіри. Зокрема вона здатна вияви найбільш типові захворювання шкіри:

  1. Меланома, яка є одним із найнебезпечніших видів раку шкіри, але на ранніх стадіях вона піддається лікуванню. Дерматоскопія допомагає визначити зміни у формах та кольорах родимок або інших новоутворень, що можуть бути ознаками меланоми.
  2. Доброякісні новоутворення. Метод дозволяє діагностувати невуси (родимки), себорейний кератоз, гемангіоми, пігментні плями тощо. В даному контексті процедура дозволяє з’ясувати, чи несуть такі утворення потенційну загрозу для здоров’я.
  3. Базальноклітинний рак шкіри, який є ще одним поширеним, але менш небезпечним видом раку шкіри. Він рідко дає метастази, але все одно потребує лікування. Дерматоскопія дозволяє діагностувати його на ранніх стадіях.
  4. Судинні утворення. Дерматоскопія допомагає виявляти та аналізувати різні види судинних утворень, такі як ангіоми, гемангіоми та інші.
  5. Диспластичні невуси. Це атипові родимки, які можуть перерости у рак. Дерматоскопія допомагає відрізнити такі невуси від злоякісних новоутворень.
  6. Інфекційні та запальні захворювання шкіри. Дерматоскопія також може допомогти у діагностиці грибкових інфекцій, псоріазу, розацеа та інших шкірних запальних процесів.

Одна з основних цілей проведення дерматоскопії – це визначення доцільності біопсії потенційно небезпечного стану шкіри. В процесі самої діагностики лікар оцінює ступінь пігментації новоутворення, симетрію, активність та його межі.

Як проводиться дерматоскопія?

Процедура дерматоскопії достатньо проста та швидка. Задля покращення зображення та забезпечення кращого контакту дерматоскопа зі шкірою лікар наносить спеціальний гель. Далі він прикладає прилад до досліджуваної ділянки та оцінює стан шкіри через збільшувальну лінзу. 

Дерматоскопія може бути як мануальною, так і цифровою. У випадку цифрової манипуляції лікар отримує електронні зображення шкірних утворень, які зберігаються та можуть бути проаналізовані повторно або використані для моніторингу змін у майбутньому.

Дерматоскопія – це надзвичайно важливий інструмент для діагностики різних захворювань шкіри, особливо меланоми. Регулярне проходження дерматоскопії дозволяє виявити потенційно небезпечні утворення на ранніх стадіях та зменшити ризик ускладнень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *