Зміст
Порівняно з червоними, зелені помідори не мають такого широкого попиту. Але через високий вміст вітамінів, мінералів та антиоксидантів їх варто додати до свого раціону. І найпростіше рішення – це зробити салат з зелених помідор, який стане чудовим доповненням до будь-яких страв з м’яса та гарнірів. У цій статті ми розглянемо чим корисні зелені помідори та чому їх варто включити у своє щоденне міню.
Зелені помідори: склад
За своїм складом зелені помідори багато в чому схожі на червоні, але мають певні відмінності. Так, на 94% вони складаються з води, що не тільки допомагає зменшити загальну кількість калорій у страві, але й покращує травлення, запобігаючи запорам. Вони також багаті на наступні вітаміни, макро- та мікроелементи:
- вітаміни групи B;
- вітамін C, A;
- калій, магній та фосфор.
Ці компоненти підтримують імунну систему, допомагають у відновленні тканин та сприяють засвоєнню заліза. До складу зелених томатів також входить хлорофіл та сукупність антиоксидантів, які захищають організм від негативного впливу вільних радикалів.
Зелені помідори також є відмінним джерелом клітковини, яка має багатоплановий позитивний вплив на організм:
- Підтримує травневу систему.
- Запобігає запорам.
- Допомагає у зменшенні ваги.
- Сприяє розмноженню корисних бактерій.
- Знижує ризик раку, серцевих захворювань та цукрового діабету
Найбільша концентрація клітковини – у шкірці та насінні.
Зелені помідори: користь
Розглянемо, чим саме корисні зелені томати та чому на них варто звернути увагу.
Підтримка імунітету
Як вже зазначалося вище, зелені помідори містять достатньо велику кількість вітаміну C, який є потужним антиоксидантом. Він не тільки зміцнює імунну систему, але уповільню процес старіння та нівелюю запальні процеси. Задля збереження вітаміну C помідори бажано їсти сирими.
Покращує здоров’я очей
Зелені томати також насичені бета-каротином, який допомагає виробляти здорові лейкоцити, відповідальні за захист здоров’я очей. Бета-каротин також здатний нівелювати вікові мутації, попереджуючи тим самим виникнення онкології, та запобігати сліпоті. Встановлено, що в одному середньому зеленому помідорі міститься 790 міжнародних одиниць вітаміну А.
Підтримка серцево-судинної системи
Якщо спиратися на офіційні дослідження, то вживання зелених помідорів може сприяти підтримці здоров’я серцево-судинної системи. Вони містять калій, який допомагає регулювати артеріальний тиск та знижувати ризик серцевих захворювань. Фолієва кислота, що міститься у зелених томатах, сприяє зниженню рівня гомоцистеїну, який пов’язаний з підвищеним ризиком серцевих нападів та інсультів.
Як включити зелені помідори у раціон
Зелені помідори – це універсальний продукт, тому їх можна легко додати до раціону. Один з найпопулярніших варіантів – салат з зелених помідорів, який можна приготувати з додаванням цибулі, свіжої зелені та легкого соусу на основі оливкової олії або йогурту.
Мариновані зелені помідори можна використовувати як закуску або додавати до бутербродів та салатів. Вони чудово підходять до м’ясних та рибних страв, додаючи їм пікантності.
Як і класичні червоні, зелені томати добре поєднуються з овочами, м’ясом і рибою, тому їх можна додавати до різних тушкованих страв або рагу. Але потрібно врахувати, що вони додадуть страві певної гіркоти. Вони також мають твердішу текстуру, порівняно з червоними, тому піддавати термічній обробці їх доведеться довше. Зелені томати також можуть бути основним інгредієнтом для приготування супів. Можна приготувати як гарячі супи, так і холодні, наприклад, гаспачо.
Зелені помідори – це надзвичайно корисний продукт, який варто додати до раціону не тільки задля підтримки здоров’я та профілактики різних захворювань, але й через їх оригінальний смак. Вони багаті на вітаміни, мінерали та антиоксиданти, які зміцнюють імунну систему, підтримують здоров’я серцево-судинної та кісткової систем, а також допомагають у схудненні.