Зміст
Місячний посівний календар – це повноцінний помічник для будь-якого фермера. Він вказує оптимальні дні для посадки рослин в залежності від фаз Місяця. Це обумовлено тим, що фази нашого супутника можуть впливати на ріст та розвиток рослин, тому варто врахувати місячний посівний календар на травень 2023 року при плануванні своїх сільськогосподарських робіт. Розібратися в ньому зможе кожен, навіть новачок.
Місячний посівний календар на травень 2023 року: фази Місяцю
У травні 2023 року передбачені наступні фази Місяцю:
- Фаза зросту – 1-4 травня.
- Повний Місяць – 5 травня.
- Фаза спаду – 6-18 травня.
- Молодик – 19 травня.
- Фаза зросту – 20-31 травня.
Місячний посівний календар на травень 2023 року
1 травня – на городі проводяться посіви огірків, зелені, артишоків, а також видалення бур’янів. Варто виділити час на полив, догляд за розсадою, а також на обробку рослин від шкідливих комах.
Допустиме прищеплювання на вишні та обрізка молодих дерев. Видаляють траву та в цілому приводять до ладу стан городу, обробляють ґрунт. Не має ніяких заборон на полив та внесення добрив, але за умови, що воно передбачає обминання коріння. Також можна висіяти газон, провести розмноження чагарників в саду за допомогою живців. У квітнику можна зайнятися посадкою однорічних та багаторічних квітів або обраних сортів троянд.
2-4 травня – на городі рекомендовано проводити висаджування картоплі, коренеплодів та бобових. Також можна садити розсаду білокачанної, кольорової капусти або броколі. Можна проводити увесь комплекс робіт, спрямованих на догляд за рослинами: від поливу, до розпушування, пікування.
Це гарний період для тих, хто воліє мати на дачі гарний квітник, оскільки він ідеально підходить для того, щоб присвятити його вибору та безпосередній висадці будь-яких одно- або багаторічних квітів та будь-яких різновидів декоративних чагарників. Дозволені роботи по висадці плодових дерев (особливо, якщо мова йде про будь-які різновиди кісточкових), ягідних кущів (аґрусу, смородини, полуниці, лохини). Можливий посів газонних трав. Не рекомендована обробка рослин з сильнодіючими хімічними компонентами у складі.
5 травня – будь-які роботи на городі, в саду або у квітнику на Повний Місяць краще не проводити.
6 травня – рекомендовано провести посів та висадку розсади різних видів пасльонових: баклажанів, перців, томатів. Також можна висадити гарбузові культури, огірки, патисони, та кабачки, а також різні цибулеві та овочеві культури, також картоплю та часник. Якщо є необхідність у внесенні добрив, день також сприятливий для таких робіт, але за умови використання мінеральних або органічних різновидів.
Квіткарям рекомендується використати цей сприятливий день для посадки різних сортів троянд та декоративних рослин будь-якого типу. Якщо за певних причин не було можливості це зробити раніше, в цей день також можна висадити саджанці плодових дерев: яблуні, груші, а також кущів малини та смородини. Календар також радить провести стрижку газонної трави, обрати оптимальний склад для боротьби зі шкідниками та хворобами. Можна вносити органічні добрива. Але уникайте обрізки рослин та ділення коренів.
7-8 травня – продовжується сприятливий час для висадки картоплі, часнику, а також для посіву насіння цибулин, бобових, редиски. Відмінний день для роботи з розсадою солодкого перцю, наприклад, його висаджування у ґрунт або теплицю. Дозволений комплекс заходів, спрямованих на боротьбу з білокрилкою, павутинним кліщем.
У квітнику можна висадити квіти з цибулинним типом коріння та рослин з повзучим, подовженим стеблом. Продовжується посадка плодових дерева, винограду та полуниці. Виконують пропалювання та вносять мінеральних добрив (але без зрошення), знищують бур’яни та шкідників.
9-10 травня – два дні, які підходять для висаджування картоплі для часнику, якщо раніше погода не дозволяла провести роботи. Можна переходити до посіву буряка, редису, моркви, але орієнтованих на зимове зберігання. Рекомендовано висадити у теплицю розсаду томатів, селери та буряка. Можна вносити органічні добрива та проводити пікірування.
Посадка багаторічних квітів також може продовжуватися. Варто виділити час на боротьбу зі шкідниками та провести санітарну обрізку.
11-12 травня – дні, коли варто відкласти будь-які роботи, пов’язані з висаджуванням або доглядом за рослинами. Але можна підстригти газон на ділянці, видалити траву між грядок, провести обробку висаджених рослин. Чудовий час для проведення санітарної обрізки дерев в саду та видалення вусиків полуниці, пагонів.
13-15 травня – рекомендовано посадити розсаду томатів, солодкого перцю, баклажанів та кольорової капусти. Також висіваються насіння огірків, кабачків та селери. Проводиться посадка картоплі. Можна проводити пересадку розсади. Важливо у ці дні забезпечити рослинам помірний полив. У квітнику краще взяти паузу у будь-яких роботах. У саду дозволена посадка ягідних чагарників: від традиційної смородини до лохини. Обробку рослин, яка передбачає використання хімікатів, варто відкласти.
16-17 травня – бажано утриматися від пересадки рослин, висадки розсади, а також від робіт, спрямованих на покращення стану грунту. Варто знайти час на боротьбу зі шкідниками та хворобами. Також потрібно розріджувати сходи. Не рекомендується підживлення, полив, обрізка, формування рослин, пересадка та нарощування кореневих живців.
18-20 травня – три дні, впродовж яких місячний посівний календар на травень 2023 року радить відмовитися від усіх садових чи городних робіт.
21 травня – в цей день вже можна поновлювати усі роботи, пов’язані з висаджуванням городних рослин, особливо повзучих овочів та ягід. У саду можна проводити посадку винограду та полуниці. Також варто зайнятися розпушуванням ґрунту, обрізанням кущів та дерев, видаленням сухих гілок. Від пікіровки та пересадки рослин краще відмовитися.
22-24 травня – ці дні варто присвятити посадці або пересадці будь-яких культур. Час підходить для продовження висаджування томатів, перцю, огірків, баклажанів, бобових, білокачанної, брюссельської та кольорової капусти. Можна вносити органічні або мінеральні добрива, рясно поливати. Роботи в саду варто присвятити посадці плодових дерев, незалежно від типу, а також ягідних чагарників та полуниці.
25-26 травня – дні підходять для висаджування зелені, розріджування сходів та розпушування землі. Важливо провести комплексну обробку від шкідників та потенційних хвороб. Можна доглядати за розсадою ранніх культур. У саду рекомендується проводити санітарну обрізку дерев. Від роботи з будь-якими добривами, а також від пророщування варто відмовитися.
27-29 травня – чудовий час для пікірування саджанців та внесення добрив (бажано використовувати комплексні состави). Проводиться обробка землі, можна сіяти та садити однорічні та багаторічні квіти. У саду бажано садити виключно декоративні дерева та чагарники. Також можна доглядати за городом та видаляти траву на грядках.
30-31 травня – дні підходять для того, щоб продовжувати садити бобові, огірки, зелені овочі, капусту та коренеплоди. Можна висаджувати розсаду білої або кольорової капусти, броколі. Важливо вчасно вносити добрива, але не отруйними хімікатами, а також підживлювати рослини, розпушувати ґрунт, пікірувати.
Тим, хто приділяє увагу стану квітів, у ці дні можна висадити багаторічні сорти або троянди. Що стосується робот у саду, то рекомендується проводити посадку ягідних чагарників, зокрема, малини або смородини, а також плодових дерев, обрати місце під виноград. Радимо відмовитися від проведення щеплення.
Спираючись на місячний посівний календар на травень 2023 року, ви зможете виокремити найсприятливіший час для будь-якого типу робіт.