Зміст
Ефірні олії – це природні концентрати, які мають безліч корисних властивостей. Вони можуть стати незамінними помічниками у догляді за здоров’ям, підтримці емоційного стану та навіть у розв’язання побутових проблем. В цій статті ми зібрали п’ять ефірних олій, які обов’язково повинні бути в домашній аптечці.
Чому важливо купувати органічні ефірні олії
Перш ніж перейти до розгляду конкретних різновидів ефірних олій, зазначимо, що вкрай важливо купувати виключно натуральні продукти. Фахівці радять обирати саме органічні ефірні олії, які зазвичай представлені у спеціалізованих крамницях. Від продукції мас-маркету вони відрізняються за наступними характеристиками:
- Сировина – органічні ефірні олії виробляються з рослин, вирощених без пестицидів, гербіцидів та хімічних добрив.
- Сертифікація – продукція проходить суворий контроль якості (наприклад, сертифікація Ecocert, USDA Organic).
- Концентрація – у дешевій продукції часто використовують розведені ефірні олії або штучні ароматизатори, тоді як органічні – максимально концентровані та ефективні.
Якщо ви шукаєте, де в Україні можна придбати дійсно якісні засоби для ароматерапії, великий вибір натуральних, безпечних та ефективних ефірних олій представлено на сайті https://www.justukr.com/. JUST – це швейцарський бренд висококласних косметичних засобів, які повністю відповідають високим європейським стандартам якості.
Як обрати якісну ефірну олію?

Обираючи ефірні олії, звертайте увагу на наступні характеристики:
- склад та чистота – якісна олія не містить синтетичних домішок або розчинників. Вона повинна бути 100% натуральною;
- метод отримання – найкращими вважаються ефірні олії, отримані методом холодного віджиму (для цитрусових) або парової дистиляції;
- упаковка – натуральні олії мають зберігатися у темному склі, щоб захистити їх від впливу світла;
- походження – варто звертати увагу на країну виробника та сертифікацію.
Врахування цих параметрів дозволяє більш усвідомлено підходити до вибору ефірних олій та зупинятися саме на тій продукції, яка здатна забезпечити певний результат без ризиків для здоров’я.
Найкращі ефірні олії для домашньої аптечки
Перейдемо до розгляду конкретних різновидів ефірних олій, які варто тримати під рукою.
Ефірна олія чайного дерева

Ефірна олія чайного дерева належить до числа найбільш популярних та одночасно найбільш досліджених ефірних олій в цілому. Вона відома своїми потужними антисептичними, противірусними та протигрибковими властивостями.
Ефірна олія чайного дерева допомагає при шкірних запаленнях, ранах, укусах комах і навіть при застуді. Для дезінфекції дрібних порізів і подряпин можна нанести краплю олії на уражену ділянку. При застуді зробити інгаляцію: додати кілька крапель у гарячу воду й вдихати пару. Через те, що це сильний природний антисептик, ефірну олію чайного дерева можна використовувати у боротьбі з лупою, додаючи у шампунь.
Ефірна олія лаванди

Ще одна достатньо розповсюджена ефірна олія, яку варто купити для домашньої аптечки – це ефірна олія лаванди. Вона лаванди відома своїми заспокійливими та розслаблюючими властивостями, що допомагає зменшити стрес, покращити сон і полегшити тривожність.
Ефірна олія лаванди відрізняється антисептичною та протизапальною дією, сприяє загоєнню дрібних ран, опіків і укусів комах. Завдяки своїм знеболювальним властивостям лавандова олія також ефективна при головному болю та м’язовій напрузі. Крім того, її аромат сприяє концентрації уваги та гармонізує емоційний стан.
Як використовувати ефірну олію лаванди:
- для покращення сну нанести кілька крапель на подушку;
- додати у ванну для розслаблення після важкого дня;
- використовувати при сонячних опіках або укусах комах для зменшення запалення.
В побуті цю олію також можна використовувати у боротьбі з міллю та для ароматизації білизни. Для цього достатньо нанести 2-3 каплі олії на ватний диск та покласти у шухляду.
Ефірна олія м’яти перцевої

Ефірна олія м’яти перцевої належить до числа універсальних олій, оскільки може використовуватися як антисептик, спазмолітик та препарат заспокійливої дії. Вона також відома своїм тонізуючим ефектом, завдяки чому допомагає зняти втому, покращити концентрацію уваги та підвищити розумову активність.
Але частіше за все ефірну олію м’яти перцевої використовують саме як знеболюючий засіб. Вона здатна швидко зменшити головний біль, нівелювати напругу у м’язах та усунути симптоми мігрені. Для зменшення головного болю достатньо втерти краплю олії в скроні.
Завдяки своїм антисептичним і протизапальним характеристикам, м’ятна ефірна олія корисна при застуді, зокрема, вона полегшує дихання та зменшує закладеність носа.
Ефірна олія евкаліпта

Ефірна олія евкаліпта вважається одним з найкращих допоміжних засобів у боротьбі з застудою. Вона є потужним природним антисептиком, тому ефективна при бронхіті та грипі, сприяючи розрідженню мокротиння та полегшенню дихання. В цьому контексті її можна використовувати для інгаляцій. При кашлі її можна додавати у масажну олію для розтирання грудної клітини. В цілому ж під час сезонних вірусних захворюваннях вона є ідеальним рішенням для ароматизації приміщення.
Окрім цього, евкаліптова олія має виражену антибактеріальну та противірусну дію, завдяки чому її часто додають у дезінфікуючі засоби. Вона сприяє зниженню запалень шкіри, допомагає загоювати дрібні рани, порізи та укуси комах. Завдяки охолоджувальному ефекту, ця олія чудово знімає втому та напругу в м’язах після фізичних навантажень.
Також ефірна олія евкаліпта позитивно впливає на нервову систему – її аромат бадьорить, покращує концентрацію та зменшує відчуття втоми. Вона допомагає боротися зі стресом, прояснює розум і дарує відчуття свіжості та легкості.
Ефірна олія лимона

Ефірна олія лимона – це справжнє джерело користі для здоров’я та гарного самопочуття. Завдяки високому вмісту антиоксидантів, зокрема вітаміну C, вона зміцнює імунітет і допомагає організму боротися із застудами та вірусними інфекціями. Її антисептичні властивості роблять її ефективним засобом для очищення повітря від бактерій та вірусів, тому її часто використовують у дифузорах під час сезонних епідемій.
Завдяки своїм тонізуючим властивостям, ця олія допомагає боротися з втомою, покращує концентрацію та дарує відчуття свіжості та енергії.
У догляді за шкірою ефірна олія лимона допомагає вирівнювати тон обличчя, зменшувати пігментацію та боротися з акне завдяки своїм протизапальним властивостям. Її також часто додають у косметичні засоби для зміцнення нігтів і покращення стану волосся. Аромат лимонної олії чудово освіжає простір, створюючи атмосферу легкості та бадьорості.
В цілому ж, ефірні олії – це природна альтернатива багатьом аптечним засобам. Вони допомагають підтримувати здоров’я, боротися з інфекціями та покращувати самопочуття. Зазначені в статті 5 найкращих ефірних олій вважаються базовими, які варто тримати в домашній аптечці.