Корисні поради на кожен день


Нові лептопи від Asus будуть мати корпус із керамічного алюмінію

Нові лептопи від Asus будуть мати корпус із керамічного алюмінію

Такі ноутбуки компанія випускає з 2023 року, коли з’явилися перші моделі із кришкою, виготовленою із матеріалу під назвою Plasma Ceramic Aluminum. У 2024 році матеріал був ще більше удосконалений і отримав іншу назву, ceraluminium. 

Що ж, Asus завжди відрізнялась намаганням здивувати, і нові лінійки Asus Zenbook — яскраве тому підтвердження. Спробуємо розібратися, що ховається під цим загадковим терміном ceraluminium.

Історія появи матеріалу 

Взагалі це звичайний алюміній, який пройшов етап «керамізації». 

Намагання покращити характеристики металів на кшталт алюмінію, магнію, титану та інших здійснювалися ще з 20-х років минулого сторіччя, для чого використовували анодування їхньої поверхні. 

Для цього виріб розміщували в кислотній електролітичній ємності та пропускали струм. На поверхні утворювалася тонка оксидна плівка, яка слугувала захистом від корозійних процесів.

Той процес був недосконалим, передусім через токсичність, і лише в 1970 році з’явився альтернативний анодуванню метод. Але плазмове електролітичне оксидування теж мало дитячі хвороби, позбутися яких змогли відносно нещодавно, після 2010 року.

Замість кислоти метал занурюють у водяний електроліт, який не є токсичним, а напругу підняли зі 120 до 700 В. За високої напруги на поверхні металу виникають мікродугові розряди із температурою понад 1000 градусів, що і призводить до появи оксидних сполук.

Asus змогла адаптувати процес 

Щоб отримати матеріал із потрібними характеристиками, потрібно експериментувати із цілою низкою параметрів: складом електроліта, напругою, тривалістю та частотою розрядів. Це дає можливість отримати плівку різної товщини, із різною структурою оксидного шару (шорсткість, пористість та інші фізико-хімічні властивості).

Asus змогла адаптувати процес 

В Asus зуміли шляхом тривалих експериментів створити потрібне покриття алюмінієвої основи, яке й використали в ноутбуках.

Мається на увазі задня кришка, яка найбільше потерпає від необережного поводження та схильна до швидкого зносу. Тактильні відчуття від нового матеріалу справді нагадують керамічні поверхні, а легка шорсткість не дає змоги ковзатися. І на дотик керамолюміній тепліший від металу.

Звісно, корпус лептопа не є визначальною характеристикою, але якщо всі інші приблизно однакові, то привабливий матеріал може дати імпульс для здійснення покупки.

Про нові Zenbook

Це сучасні продуктивні лептопи з OLED-екранами діагоналлю 14 або 16 дюймів, анонсовані під час CES-2025. Їх серцем є процесор Intel Core Ultra 9 із нейтронним модулем. 

Роздільна здатність екрана сягає 3K із частотою 120 Гц. Ноутбук оснащується до 32 Гб ОЗУ типу LPDDR5-8533, ємність жорсткого диску складає 1 ТБ. Присутні 1 HDMI та 2 два USB-C порти із підтримкою Thunderbolt 4, а також аудіовхід.

Заявлена автономність — 27 годин, потужність батареї складає 72 Вт·г. В Україні лептоп з’явиться найближчим часом із мінімальною вартістю $1399. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *