Одноразовий посуд купують для пікніків, подорожей, свят не вдома тощо. Як правило, одноразова посуда оптом придбається фастфудами, кафе, службами доставки їжі та кейтеринга. Великий вибір виробів дозволяє підібрати варіанти для будь-якої мети. При купівлі першим питанням стає: який вибрати матеріал посуду – папір або пластик.
Переваги посуду з картону
Паперові тарілки та стакани мають такі плюси:
- Гігієнічність – після використання такі вироби викидаються. Вони не використовуються в другий раз. Таким чином, можна бути впевненим, що крім вас ніхто не їв з тарілки та не пив зі стакана.
- Легкість – паперовий посуд відрізняється невеликою вагою. Завдяки цьому його легко перевозити та переносити. Крім того, тарілки та стакани можна складати стопками. Це економить місце в транспорті та приміщенні.
- Брендування – на папір можна нанести будь-який напис та малюнок. Таким чином, посуд стане відмінним рекламним інструментом. Також тарілки та стакани можна оформити згідно з темою свята.
- Екологічність та безпека – папір підлягає повторному переробленню. Він розкладається у природі протягом кількох років. Картонний посуд не вступає в хімічну реакцію з продуктами. Він не завдає шкоди здоров’ю людини.
- Міцність – картонний посуд має шар ламінації, завдяки якій він не боїться жиру та води. Матеріал не буде розмокати та деформуватися. У тарі з картону можна розігрівати їжу в мікрохвильовій пічці.
- Доступна вартість – посуд з картону недорого коштує. Заклади можуть заощадити, якщо купувати ємності оптом.
Переваги та види пластикового посуду
Пластикові ємності мають такі плюси:
- гігієнічність – посуд з пластику також використовують лише один раз, після приймання їжі він викидається;
- легкість – пластикові виробі маєть невелику вагу, їх легко переносити у великій кількості;
- міцність – тара витримує великі навантаження від продуктів та рідин, не деформується та не втрачає свої якісні характеристики;
- вартість – вироби з полімерів дешевше продукції з картону.
У порівнянні з паперовим посудом ємності з пластику мають деякі недоліки:
- екологічна складова – пластик розкладається протягом 100-200 років, через що засмічує планету та завдає великої шкоди довкіллю;
- брендування – на пластик складніше нанести малюнок та написи;
- термостійкість – не кожний вид полімеру підходить для гарячих продуктів та рідини.
При виборі пластикового посуду слід звернути увагу на тип полімеру. Тарілки та стакани можуть бути зроблені з полістиролу, поліетилентерефталату, поліпропілену та поліетилену. Полістирол боїться впливу високої температури. Ємності з нього підходить тільки для холодних продуктів та напоїв. Також у стаканах з полістиролу не слід подавати алкоголь. PET – це поліетилентерефталат. З нього роблять стакани, в яких розливається пиво та квас у вуличних точках продажу. Такі ємності не підходять для гарячих напоїв. Для них краще вибрати посуд з поліпропілену. Він не боїться високої температури. Поліетилен також належить до безпечних видів полімерів. З нього часто виготовляється одноразовий посуд.
Як висновок
Який вибрати посуд – вирішуйте самі. Якщо є можливість відправити пластикове сміття на перероблення, то можна вибрати посуд з полімерів. Якщо такої можливості немає, краще купити паперові вироби.
Останнього часу достойну конкуренцію паперовому та пластиковому посуду складають вироби з природної сировини: кукурудзяного крохмалю, бамбука, цукрової тростини тощо. Вони розкладаються у природі.