Корисні поради на кожен день


Що садити у квітні: перелік культур

Що садити у квітні

Якщо в березні основні роботи були присвячені підготовці до нового сезону, то у разі теплого квітня вже можна висаджувати деякі культури у ґрунт. Якщо ж місяць ще холодний, то в цей час йде заготовка розсади. Тому варто не зволікати та почати роботи в саду та городі з перших днів. В статті ми розглянемо, які рослини можна садити у квітні, щоб досягти максимального результату? Що садити у квітні, щоб найшвидше отримати врожай без ризиків?

Що садити у квітні: овочі

Квітень – ідеальний місяць, щоб садити овочі. Починаючи з моркви, буряка, картоплі та цибулі, і закінчуючи кабачками, баклажанами та томатами – ви можете посадити багато різних овочів саме у квітні.

Томати

Томати

Помідори люблять тепло й погано переносить коливання температури. Тому рекомендують садити помідорову розсаду у відкритий ґрунт наприкінці квітня за оптимальної температури близько +15-18°С. Найкраще це робити після 20 квітня. Розсаду ж можна вирощувати з середини місяця.

Перед висадкою перевірте температуру ґрунту на глибині 10 см – вона повинна бути не менше +8°С. Якщо земля ще достатньо не прогрілася, накрите її чорною плівкою або тканиною.
Для висаджування помідорів на грядку варто обрати похмурий день або ранкові чи вечірні години. Це обумовлено тим, що під час висадки розсада томатів погано переносить інтенсивне сонце. Якщо планується вирощування томатів у теплиці, їх можна садити на грядку вже з початку квітня.

Перець

Перець

Перець – це теплолюбна культура, тому його варто садити відповідно до погодних умов та кліматичних особливостей конкретного регіону. Зазвичай перець садять в період з кінця квітня до початку травня, коли земля вже добре прогрілася, а нічні температури не пускаються нижче +10°С. Температура ґрунту повинна бути не менше ніж +16°С.

Перед посадкою перцю на грядку підготуйте ґрунт, розкопавши його до глибини 20–25 см та додавши органічних добрив. Перець варто розмістити на відстані 30–40 см саджанець від саджанця з урахуванням місця для розвитку кореневої системи. Перед посадкою розсади перцю в ґрунт у квітні, розмістіть її на сонячному місці на декілька днів, щоб вона звикла до зовнішніх умов.

Морква

Морква

Особливість моркви полягає в тому, що її насіння досить довго проростає. Появу сходів можна очікувати лише через 2–3 тижні. Щоб прискорити процес проростання, насіння можна перед посівом промити кілька разів зі зміною води, щоб позбутися ефірних олій, що покривають його поверхню.

Моркву вирощують на легких ґрунтах із достатнім рівнем освітлення, де немає застою вологи. Насіння садять під кінець квітня рядами з інтервалом 5 см між ними та 20 см між рядами. Також можна сіяти насіння густо й потім розсаджувати сходи, проріджуючи їх за потребою.

Картопля

Картопля

Картоплю садять тільки тоді, коли ґрунт достатньо розмерзнеться і прогріється. Конкретні дати залежать від кліматичних умов регіону, але зазвичай це наприкінці квітня або на початку травня. Перед тим, як садити картоплю у квітні, потрібно вибрати вдале місце. Картоплю краще садити на ділянці з оптимальним рівнем сонячного світла та з доброю дренажною системою. Також необхідно підготувати ґрунт до посіву, перекопавши його й додавши добрива, якщо необхідно.

Під час посадки картоплі потрібно заглибити картоплю в землю на глибину приблизно 10–15 см з інтервалом між насінням приблизно 30–40 см. Картоплю треба садити «оком» догори, щоб вона краще проростала.

Редис

Редис

Редис – це швидкорослий овоч, тому його можна садити як у відкритому грунті (якщо дозволяє погода), так і в контейнерах на балконі чи терасі.

Щоб садити редис у квітні, треба вибрати добре освітлене місце з хорошою дренажною системою та грунтом, в якому немає каміння та торішніх коренеплодів. Ґрунт має бути розкисленим та добре зволоженим.

Щоби посіяти насіння редису, треба зробити мілку канавку завдовжки майже 1 см і завглибшки приблизно 1/2 см. Розмістіть насіння на відстані 2-3 см одне від одного вздовж канавки, а потім закрийте тонким шаром ґрунту. Редис росте досить швидко, тому через 1–2 тижні після посіву ви побачите перші паростки. Догляд за редисом передбачає регулярний полив та підживлювати мінеральними добривами.

Огірки

Огірки

Огірки починають садити після того, як загроза заморозків минула і земля прогрілася до температури близької до 18–20°С. Перш ніж садити огірки, варто потурбуватися про ґрунт – він мусить бути розпушений та удобрений. Важливо також додати вапно, якщо грунт кислий. Якщо ви вирішили садити у квітні огірки у відкритий ґрунт, то розміщуйте їх на східному або південному схилі, де є достатньо сонця.

Огірки добре ростуть у вологому ґрунті, тому їх треба регулярно поливати. Важливо також забезпечити їм достатньо добрив та вчасно видаляти бур’яни. Якщо ви вирішили вирощувати огірки вертикально, то їх необхідно прив’язувати до опори, щоб підтримати їхній ріст.

Квасоля та горох

Квасоля

Бобові культури можна садити у квітні навіть відкритим способом, бо вони добре переносять короткочасні мінусові температури, а перші прорости з’являються вже за температури +4°С.

Квасоля та горох є більш теплолюбними рослинами та краще зростають за температури 17–20 градусів, тому їх рекомендується садити в останній декаді квітня.

Зелень

Зелень

Визначте, де ви будете садити зелень. Важливо, щоб рослини отримували достатню кількість світла, води та поживних речовин. Підготуйте ґрунт. Насіння зелені занурте в ґрунт на глибину, відповідну до вимог конкретної культури. Зазвичай це вказують на зворотному оберті пакування. Наприклад, кріп висаджують на глибину до 3 см.

Додайте добрива для підживлення рослин. Залежно від різновиду зелені, використовуйте відповідне добриво для їхнього здоров’я та росту. Найкращим варіантом для зелені вважається селітра та сечовина. Якщо ви плануєте використовувати фосфорні добрива, їх варто вносити тільки на етапі підготовки до посівів. Також зелень любить вологу, тому забезпечте їй достатній полив.

Що саджати у квітні на розсаду

Розсада в квітні

Незалежно від поточної погоди, у квітні вже необхідно сіяти розсаду. Що саме можна садити у квітні:

  1. Томати. Зазвичай потребують 6–8 тижнів, щоб стати достатньо сильними для того, щоб їх садити у відкритий ґрунт. Сіяти томати на розсаду можна з середини квітня. Вони люблять тепло та світло, тому краще розмістити їх у приміщенні з вікнами на південь. Якщо розсада томатів витягнулася та залишилася в такому стані, виправити ситуацію можна 2 способами: відрегулювати температуру або збільшити кількість сонця. Якщо в приміщенні з розсадою буде занадто жарко (більше +20°С), вона почне витягуватися. Або частіше провітрюйте приміщення, або винесіть його туди, де температура повітря буде в межах +15-16°С. Якщо ж їй недостатньо світла, щоденно вмикайте фітолампу на 10-12 годин.
  2. Перець – ще один овоч, який можна посіяти на розсаду у квітні. Час, необхідний для вирощування перцю, аналогічний тому, що потрібен для томатів. Якщо сіяти перець у середині квітня, то його можна буде садити у відкритий ґрунт наприкінці травня — на початку червня.
  3. Баклажани – ці овочі зазвичай потребують трохи більше часу для вирощування, тому краще починати їх сіяти наприкінці місяця.

У другій половині квітня можна садити загартовану розсаду капусти різних сортів, таких, як брюссельська, пекінська, цвітна, білоголова, броколі та кольрабі. Якщо температура повітря впаде, їх можна захистити, накривши плівкою. Також у квітні можна посіяти гарбузи, кабачки та патисони безпосередньо у відкритий ґрунт. Перед посівом насіння рекомендується добре змочити.

Що садити у квітні: квіти

Петунья

Квітень є чудовим часом для посіву багатьох видів квітів. Ось кілька різновидів, що можна садити у квітні:

  1. Квіти однорічні: насіння однорічних квітів, таких, як матіола, вербена, льон, настурція, ромашка, петунія та марігольд можна посіяти у квітні в горщики або у відкритий ґрунт.
  2. Квіти багаторічні: деякі багаторічні квіти, такі, як астільба, гейхера, ірис, конвалія, нарцис, півонія, рудбекія, соняшник та флокс радять садити саме у квітні.
  3. Цибулинні квіти: цибулинні квіти, такі як тюльпани, гіацинти та нарциси, можна посадити наприкінці осені, але якщо ви забули зробити це, садити їх у квітні — гарне рішення.

Що садити у квітні: дерева

Це чудовий час для дерев та кущів. У квітні можна садити дерева та чагарники — кущі чорноплідної горобини, гортензії, дерева магнолії та черешні. Ці рослини потребують добре підготовленого ґрунту, щоб вони могли якнайшвидше укорінитися. Якщо ви плануєте садити дерева чи кущі, вам необхідно знати, чи потребують вони щедрого поливу або мають бути відкриті для сонця. Якщо культура потребує багато води, ви можете врахувати цей фактор у рази виборі місця для посадки.

Перед посівом будь-яких рослин варто переконатися, що ґрунт придатний і погодні умови є відповідними. Сподіваємося, що наші поради стосовно того, що садити у квітні на розсаду, а що – в ґрунт, допоможуть спланувати перелік робіт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *