Зміст
Що впливає на процес регенерації шкіри ? Як його прискорити? Коли підтримувати, а коли залишити все на самоплив? Навіщо нам ця регенерація? Що робити, якщо шкіра не відновилася? Регенерація означає реконструкцію пошкодженої або відсутньої частини органу з тканини, що залишилася [1]. Якщо на вашій шкірі є пошкодження, такі як рани, або опіки, тоді саме час використати Бепантен мазь, яка чудово сприяє регенерації. Але перед будь-яким використанням лікарських засобів, обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем.
Зовнішні та внутрішні пошкодження
Шкіра складається з багатьох шарів, з багатьох типів клітин і виконує важливі для організму функції. Це також орган, який найбільше піддається різним видам ушкоджень: механічним, термічним і хімічним [2].
Тому ми будемо говорити про регенерацію як з точки зору зовнішніх пошкоджень, наприклад, травм, рубців, так і внутрішніх – пошкоджень, спричинених вільними радикалами АФК.
- У першому випадку найчастіше йдеться про зорову сферу:
- зменшення розтяжок,
- посттравматичних рубців, шрамів від акне тощо.
У другому випадку нам потрібно проникати вглиб тіла, хоча така регенерація вплине і на зовнішню зону, наприклад
- усунення зморшок,
- зміцнення шкіри,
- зволоження шкіри [3].
Ви думаєте як прискорити загоєння рани? В такому випадку варто використовувати мазь Бепантен. Бепантен® Плюс наносять на пошкодження кілька разів на день, у залежності від його величини і вказівок лікаря.
Які ефекти досягаються при регенерації шкіри?
Якщо правильно виконати лікування рани, можна досягти багатьох корисних ефектів, зокрема:
- поліпшення якості і щільності шкіри,
- уповільнення процесів старіння шкіри ,
- отримання ефекту омолодження,
- природний ліфтинг [1].
Регенерація шкіри досягається за допомогою різних процедур, більш-менш інвазивних. Результат – видиме, але не перебільшене омолодження та видалення зморшок з поверхні шкіри.
Найкращих результатів у відновленні шкіри досягають, поєднуючи різні лікувальні практики та використовуючи засоби догляду для загоєння ран – зволоження та змащення, відновлення шкіри зовні. Медицина пропонує нам все нові й нові способи регенерації шкіри, причому не тільки ті, в яких процеси регенерації спрямовані на отримання гарного естетичного ефекту, але й ті, які покликані підтримувати і прискорювати процеси загоєння [2].
Чому регенерація шкіри важлива?
Кожен важливий елемент у структурі шкіри підлягає систематичному оновленню. Завдяки природній регенерації пошкодженого епідермісу і глибших тканин шкіра довше зберігає молодість і гарний зовнішній вигляд. Якщо, з іншого боку, ліпідний бар’єр пошкоджений і регенеративні процеси порушені, це може призвести до:
- підвищена сприйнятливість шкіри до подразнень
- підвищена чутливість до перепадів температури навколишнього середовища;
- схильність до втрати вологи, сухість тканин
- свербіж шкіри
- зниження еластичності шкіри;
- схильність до висипань;
- порушення тонусу шкіри (блідий, сіруватий відтінок);
- телеангіектазії та гіперпігментація;
- передчасне утворення зморшок та в’ялість шкіри[3].
Шкіра утворює захисний бар’єр для організму, а також виконує, серед іншого, терморегуляторну і, безсумнівно, естетичну функції. Водночас цей орган постійно піддається впливу зовнішніх і внутрішніх факторів. Його функціональність можна підтримувати завдяки природним процесам біологічного оновлення [1].
Література
1. Воловар, О. С., Астапенко, О. О., Литовченко, Н. М., & Паливода, Р. С. (2023). Загоєння ран та регенерація м’яких тканин. Літературний огляд. Буковинський медичний вісник, 27(3 (107)), 101-104.
2. Reinke JM, Sorg H. Wound repair and regeneration. Eur Surg Res. 2012;49(1):35-43. DOI: 10.1159/000339613.
3. Berman B, Maderal A, Raphael B. Keloids and hypertrophic scars: pathophysiology, classification, and treatment. Dermatol Surg. 2017;43(1):3-18. DOI: 10.1097/DSS.0000000000000819.