Коли день починається з відчуття «я вже втомився», слід зупинитися бодай на хвилинку та поміркувати. Якщо Вам знайома така ситуація, коли Ви наче спали, але прокидаєтесь без сил, кава — не рятує, а улюблена справа не тішить, потрібно це усвідомити. Якщо все хочеться поставити на паузу, але що б ви не зробили — енергії не додається, то це не просто поганий тиждень. Це може бути сигналом хронічної втоми, яка поступово виснажує і тіло, і розум, впливаючи на працездатність, настрій та стосунки з оточенням.
Хронічна втома не дорівнює звичайному перевантаженню
Наразі дуже легко звикнути до того, що втома стала нормою, бо ритм життя у 21 сторіччі дійсно високий. Але між «трохи поспати» і «мене виснажує все» — ціла прірва. Перевірити, що саме трапилось, допоможе простий тест на хронічну втому, який не забирає багато часу. Втім, це корисний перший крок до чудових змін, які можливі завдяки кваліфікованій команді Hedepy: тут комфортно й легко підібрати терапевта саме для розв’язання конкретних проблем.
Сигналами ж того, що втома потребує уваги, є такі моменти:
- постійне виснаження, навіть після сну чи вихідних;
- дратівливість без причини;
- «мозковий туман» — коли важко сконцентруватись;
- зниження мотивації, коли навіть звичні речі стали непосильними;
- емоційне «загасання» — якщо Вам все одно, що буде далі;
- часті хвороби чи збої в роботі організму.
Так проявляється не лише фізичне виснаження, а й емоційне, тобто стан, коли нервова система каже «досить» і вже не справляється навіть із повсякденними дрібницями.
Втома — це не слабкість
Інколи люди просто не помічають, як вони звикають «тягнути все». Але організм має ліміт. І чим довше ігнорувати сигнали — тим важче потім вийти з цього стану.
Щоби перевірити, наскільки близько Ви до цієї межі, можна пройти тест, який є таким собі стислим чек-апом і здатний допомогти оцінити поточний стан. І якщо виявиться, що варто зупинитись і розібратись — терапевти у Hedepy можуть стати дієвим «тайм-аутом». Тут немає осуду, з клієнтами спілкуються з повагою до особистих меж і темпу життя. Бо іноді достатньо одного правильного діалогу, щоби з’явився перший ковток енергії. А саме діалог із кваліфікованими спеціалістами з будь-якої локації світу — в комфортних умовах, онлайн, без мовного бар’єра — і є відправною точкою майбутніх корисних змін.
Не потрібно чекати, поки стане зовсім зле. Турбота про себе — це не слабкість. Це нова суперсила.