Корисні поради на кожен день


Як обрати ідеальний ноутбук для студентів: рекомендації

Як вибрати ноутбук для студентів

У сучасному технологічному світі важко уявити повноцінний навчальний процес без ноутбука. Він став незамінним інструментом для школярів та студентів, допомагаючи не лише у навчанні, а й у виконанні повсякденних завдань, розвагах та спілкуванні. Але велика кількість моделей ноутбуків, представлених на ринку, може ускладнити вибір. У цій статті ми розглянемо основні критерії, на які варто звернути увагу, обираючи ноутбук для студентів.

Основні критерії вибору ноутбука для студента

До числа основних параметрів, які необхідно взяти до уваги, купуючи ноутбук для студентів, належить:

  1. Продуктивність.
  2. Бюджет.
  3. Розмір та вага.
  4. Тривалість автономної роботи.
  5. Дисплей.
  6. Порти та підключення.

Продуктивність

Продуктивність ноутбука залежить від процесора, оперативної пам’яті та накопичувача. Для більшості студентів достатньо процесора Intel Core i5 або AMD Ryzen 5, 8 ГБ оперативної пам’яті та SSD-накопичувача об’ємом від 256 ГБ. Такі параметри дозволять комфортно працювати з текстовими документами, шукати необхідну інформацію в мережі, відкривати встановлені програми для навчання разом з мультимедійними програвачами.

Оптимальними за співвідношенням «технічне наповнення-ціна» вважаються ноутбуки серії Zenbook від Asus – https://comfy.ua/notebook/brand__asus__notebook_seriya__asus-zenbook/, в якій представлені як відносно недорогі рішення, призначені саме для студентів чи офісних працівників, так й дорогі моделі для вузькоспеціалізованого використання.

Бюджет

Ще один важливий фактор – це бюджет. Визначте суму, яку ви готові витратити на ноутбук. Вартість ноутбуків залежить від технічних характеристик та виробника. Так, найдешевший новий ноутбук можна придбати в середньому за 5000-10000 грн. Ціна найдорожчого може доходити й до 200 000 грн. Але, враховуючи потреби середньостатистичного студента, варто звернути увагу на ноутбуки середнього цінового сегмента, які пропонують найкраще співвідношення ціни та технічних параметрів. Їх вартість знаходиться у діапазоні від 15 000 до 50 000 грн.

Розмір та вага

Оскільки у більшості студентів не має постійного робочого місця, вони беруть ноутбук на пари чи під час поїздок до батьків, то вага та в цілому партитивність – параметр, який варто врахувати при виборі. Ноутбук для студента повинен бути легким та компактним. Оптимальна вага в даному контексті – 1,2 кг, розмір екрана – від 13 до 15 дюймів. Такі моделі достатньо зручні для перенесення та водночас розміру екрана буде достатньо для комфортної роботи.

Тривалість автономної роботи

Ще один важливий параметр – це тривалість роботи пристрою від батареї. Головна перевага ноутбуків в принципі полягає у можливості роботи без їхнього постійного живлення від мережі. Тому при виборі ноутбука для студентів, особливо беручи до уваги поточну ситуацію з аварійними відключеннями світла, бажано врахувати ємність батареї. Від неї залежить, скільки пристрій зможе пропрацювати без підключення до живлення.

Більшість сучасних виробників ноутбуків зазначають, що їхні моделі можуть працювати 7-9 годин, але тут важливо звернути увагу на режим. Дійсно, в режимі мінімального навантаження, коли відкрито, наприклад, одну вкладку браузера або документ Word, більшість ноутбуків дійсно пропрацюють зазначений час. Але якщо навантаження на операційну систему буде більшим, це автоматично прискорить розрядження акумулятора.

Дисплей

До числа важливих параметрів, які варто врахувати, обираючи ноутбук для студентів, належить роздільна здатність дисплея. Вона впливає виключно на загальну якість зображення та здатність передавати картинку з максимальною точністю деталей. Чим більше пікселів може відображати дисплей, тим кращою буде і сама картинка. Бажано обирати моделі з роздільною здатністю не менше 1920×1080 пікселів (Full HD). Для студентів цього показника буде достатньо у 99% випадків. У купі з IPS-матрицею, яка забезпечить унікальний кут огляду у 178 градусів, такий дисплей буде відповідати усім вимогам студентів.

Довгий час цей показник був максимальним, але наразі існують ноутбуки з роздільною здатністю 3840×2160 QFHD/Ultra HD 4k. В них вища якість зображення, але й ціна на такі пристрої буде вищою. Зазвичай вона притаманна для ігрових ноутбуків.

Порти та підключення

Ноутбук для студента

Не очевидний, але важливий параметр – наявність усіх сучасних портів для підключення зовнішніх пристроїв: USB, HDMI, аудіороз’єм та їх достатня кількість. Тому заздалегідь врахуйте, що саме ви плануєте підключати до ноутбука та як часто. Наявність Wi-Fi та Bluetooth для бездротового з’єднання є обов’язковою, але й в більшості пристроїв вони передбачені за замовчуванням. 

Врахувавши вказані параметри, можна з легкістю підібрати сучасний ноутбук для студентів або учнів старшої школи, які будуть повністю відповідати їх вимогам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *