Зміст
Піклуючись про своє здоров’я, люди все частіше звертають увагу на якість продуктів, їхнє походження та склад. Однак не варто забувати про умови зберігання їжі вдома або на роботі. Холодильник – це місце, де продукти знаходяться досить тривалий час. Він має бути чистим та знезараженим. Далі в статті пропонуємо прості методи підтримки чистоти та розповідаємо, як позбутися неприємного запаху в холодильнику.
Чому в холодильнику виникає неприємний запах
Холодильник сконструйований таким чином, щоб усередині його камер утворювався герметичний простір. Це дозволяє зберегти свіжість продуктів та готових страв на довший термін. Однак це також значить, що всі запахи залишаються в камері. Частина з них виходить через вентиляційну систему. Однак, якщо запах сильний, вентиляція може не справлятись. Тим паче якщо джерело «аромату» лишається всередині.
Неприємний запах може утворитись через наявність бактерій та мікробів у холодильнику. Зазвичай це стається, тому що в камері лишились зіпсовані продукти. Ще одна причина – поява плісняви на внутрішніх та зовнішніх частинах холодильника.
Чому з’являється неприємний запах у холодильнику:
- Псування їжі – готові страви або продукти мають свій термін придатності. Недотримання умов зберігання призводить до розмноження бактерій (поява цвілі, скисання, бродіння). Більшість таких процесів проходить із виділенням сильного запаху.
- Протікання рідин – рідкі продукти та страви можуть утворювати плями в холодильнику. Незалежно від того, чи засохла рідина, чи ні, вона почне виділяти запах. Інколи суп, соус або сік розливаються непомітно та затікають вглиб полиці чи контейнера.
- Крихти та тверді залишки їжі – вони накопичуються у кутках контейнерів та в глибоких полицях, де потім розвиваються грибки та цвіль.
- Відкрите зберігання продуктів із сильним ароматом – деякі страви та продукти можуть «заразити» своїм запахом усю іншу їжу в холодильнику. Наприклад, цибуля, часник, сира риба, пряні страви або твердий сир. Їх потрібно зберігати у герметичних контейнерах.
Зрештою причиною неприємного запаху в холодильнику може бути несправна вентиляція. З часом вентиляційні отвори можуть забиватись пилом. Це призводить до застою запахів у камері та утворення неприємної «ароматної» суміші.
Як позбутися неприємного запаху в холодильнику: 5 способів
Якщо запах щойно з’явився і причина очевидна, то для його усунення може бути достатньо лише вологого прибирання. Однак у разі, коли засохлі плями або зіпсута їжа залишались у камері холодильника довгий час, вивести суміш запахів буде непросто.
Харчова сода – натуральний нейтралізатор запахів

Харчова сода має унікальний склад, вона чудово абсорбує сильні запахи, залишаючи повітря в холодильнику свіжим. Важлива перевага цієї речовини полягає в тому, що вона натуральна. Безпечна та дешева харчова сода десятиліттями використовується для догляду за холодильниками.
Як застосовувати соду для знищення неприємних запахів:
- розчинити соду у воді в пропорції 1:1 та протерти стінки та полиці холодильника;
- насипати соду у будь-яку відкриту тару та поставити в камеру (можна засипати у текстильний мішечок, щоб ненароком не розсипати);
- купити спеціальні содові таблетки для нейтралізації запахів та розмістити у глибині полиць.
Варто зазначити, що першим етапом завжди має бути повне розморожування холодильника та його очищування. Тільки тоді слід ставити в середину харчову соду.
Дезінфекція за допомогою оцту

Звичайний столовий оцет також може допомогти у боротьбі з затхлим або кислим запахом. В ньому є певний відсоток спирту, тому розчин оцту має дезінфекційні властивості.
Як знищити неприємний запах за допомогою оцту:
- поставити відкриту ємність і з невеликою кількістю оцту на полицю холодильника (міняти кожні 2-3 дні до зникнення запаху);
- розвести оцет із водою та протерти цим розчином внутрішні частини холодильника;
- щоб не протирати полиці та стінки, можна розпилити розчин за допомогою пульверизатора, а потім протерти сухою ганчіркою.
Оцет може залишити досить гострий кислий запах, згодом він слабшає та вивітрюється.
Лимонний сік для чистоти та вишуканого аромату

У соку лимона містяться ефірні олії та кислоти, які одночасно нейтралізують неприємні запахи та ароматизують повітря. Щоб знищити сморід, потрібно спочатку усунути його джерело, а потім протерти всі поверхні холодильника соком лимона.
Якщо залишити розрізаний навпіл лимон на одній з полиць, у камері збережеться приємний та свіжий цитрусовий аромат.
Також можна змішати сік лимона з водою і розпиляти на внутрішні поверхні холодильника під час чергового миття.
Нашатирний спирт – універсальний засіб проти запаху

Розчин нашатирного спирту здатен впоратись із найсильнішим смородом. Цю речовину можна купити в будь-якій аптеці, однак не можна використовувати у концентрованому вигляді.
Щоб зробити розчин, потрібно змішати 1 столову ложку спирту з 1 літром води. Змочивши у ньому губку, варто ретельно протерти всі внутрішні поверхні холодильника.
Якщо все ж таки залишилось відлуння неприємного аромату, можна налити невелику кількість розчину у відкриту тару та поставити на полицю. Через кілька днів потрібно змінити розчин.
Перекис водню для повної дезінфекції

Ще один аптечний засіб, який можна адаптувати для прибирання у холодильнику – це перекис водню. Зовсім недорогий, але дієвий спосіб дозволяє вивести неприємні запахи, а також знищити бактерії та грибки.
Розчин готується наступним чином: потрібно змішати перекис водню та воду у пропорції 1:1. Його можна використовувати для протирання поверхонь, полиць та контейнерів. Щоб продезінфікувати ємності для фруктів, потрібно протерти їх розчином та залишити на 15-20 хвилин. Потім промити водою та витерти насухо.
Якщо ви не бажаєте використовувати підручні засоби, можна купити спеціальні товари для догляду за холодильником. Це поглиначі запахів (гранули або гелі), освіжувачі повітря та антибактеріальні суміші.
Як запобігти появі неприємного запаху у холодильнику
Боротись із запахами та забрудненнями в холодильнику варто одразу, як ті з’являються. Чим довше розлиті плями та розсипані крихти лишаються на полицях, тим вища ймовірність розмноження бактерій.
Профілактика появи неприємного запаху:
- тримати продукти та готові страви у герметичних контейнерах;
- регулярно перевіряти строки придатності продуктів, викидати зіпсовану їжу;
- слідкувати за температурним режимом та дотримуватись рекомендацій щодо зберігання продуктів;
- періодично використовувати поглиначі запахів (лимон, сода тощо).
Ви можете підібрати оптимальний для вас метод того, як позбутися неприємного запаху в холодильнику. Спробуйте кожен з наведених вище способів та оберіть той, який підходить вам найбільше.