Зміст
Правильний вибір корму для собак – це важливий аспект, від якого залежить здоров’я, енергійність та загальне самопочуття тварини. Якісні корми здатні забезпечити збалансовану кількість вітамінів та мінералів, закриваючи дефіцитні стани. При цьому вони не викликають алергії та достатньо смачні. У цій статті ми розглянемо, як вибрати корм для собак, а також зазначимо, яким саме критеріям має відповідати якісний продукт.
Як вибрати корм для собак за консистенцією
Перша характеристика, яку варто врахувати при виборі корму – його тип. Існує три основних типи корму для собак:
- Сухий.
- Вологий.
- Сирий корм (BARF).
Сухий корм зазвичай представлений у вигляді подушечок, гранул або може мати іншу форму. Він реалізується у герметичних харчових контейнерах, які мають щільну застібку, завдяки чому продукт може достатньо довго бути свіжим. Сухий корм зручний у використанні, дешевий, а також він допомагає підтримувати здоров’я зубів – коли собака жує сухий корм, відбувається очищення зубів від нальоту. Недолік сухого корму полягає в тому, що він не містить води. Це потрібно врахувати, формуючи раціон тварини.
Вологі корми мають більш апетитний вигляд, містять багато вологи, що сприяє додатковому гідратаційному ефекту. За умови збалансованого складу вони можуть бути оптимальним варіантом для щоденного раціону, але їхня вартість вища за сухі аналоги.
Сирий корм (BARF) належить до окремої категорії кормів. Абревіатура BARF розшифровується на українську як «Біологічно відповідна сира їжа», як базується на системі харчування з сирої їжі, та сирих тваринних кісток та білків зокрема. Головна перевага такого підходу полягає в тому, що він забезпечує збалансовану, поживну та натуральну систему харчування. До недоліків можна віднести високу ціну та обмеженість пропозиції на вітчизняному ринку.
Як вибрати корм для собак: поради
Якщо ви не маєте відповідного досвіду, але стикнулися з необхідністю вибору корму для собак, врахуйте наступні моменти:
- вікові потреби;
- склад продукту;
- особливості породи та розміру тварини;
- наявність проблем зі здоров’ям.
Окремо розглянемо кожен з аспектів.
Вікові потреби
Корм має відповідати віку вашого улюбленця. Це обумовлено тим, що в кожному віці свої вимоги до концентрації поживних речовин, мінералів та вітамінів. Так, цуценята потребують висококалорійного корму з підвищеним вмістом білка для росту. В дорослих собак має бути збалансований раціон для підтримки енергії. Для літних собак обирайте корм з меншою кількістю калорій та підвищеним вмістом речовин для підтримки суглобів (глюкозамін, хондроїтин). Вагітні собаки та цуценята також потребують корму з високим вмістом Омега-3 жирних кислот.
Аналіз складу
Цей пункт є логічним продовженням попереднього. Під час вибору корму обов’язково звертайте увагу на етикетку:
- основним та першим інгредієнтом має бути м’ясо;
- уникайте кормів із великим вмістом зернових, кукурудзи та штучних домішок;
- зверніть увагу на наявність вітамінів та мінералів.
В найкращих кормах також можуть бути пробіотики та пребіотики, які відповідають за формування здорового мікробіому, та корисні для здоров’я собак трави: перцева м’ята, люцерна та кульбаба лікарська. Усі ці компоненти має у своєму складі корм для собак wellfood, який також відрізняється наявністю унікальних складників: чорниці, гарбузового насіння та сочевиці.
Особливості породи та розміру тварини
Собаки різних порід та розмірів мають різні потреби. Наприклад, маленькі породи потребують дрібніших гранул та більш калорійного корму. Великі ж породи повинні отримувати корм із додатковими речовинами для підтримки суглобів та зв’язок. З цього питання можна проконсультуватися з ветеринаром, аби підібрати найкращий корм для конкретної тварини, врахувавши також її унікальні особливості.
Наявність проблем зі здоров’ям
Якщо ваш собака має певні проблеми зі здоров’ям, це також потрібно врахувати. За наявності алергії обирайте гіпоалергенний корм, до складу якого не входить проблемний компонент. Якщо у тварини діагностовано захворювання нирок або печінки, їй потрібен спеціальний дієтичний корм. У разі надмірної ваги зверніть увагу на низькокалорійні варіанти кормів.
Де в Україні можна придбати якісний корм для собак
Одним з виробників, продукція якого задовольняє попит найвибагливіших споживачів, є бренд Wellfood. Це українська компанія, яка спеціалізується на випуску холістичних кормів для собак та котів, виготовлених виключно з сертифікованої сировини. Ключові відмінності виробника Wellfood:
- Використання 100% натуральних інгредієнтів без консервантів. Будь-який корм від Wellfood виготовляється зі свіжого м’яса та риби без додавання штучних консервантів та м’ясокісткового борошна. Це забезпечує високу якість та безпечність продукту для домашніх улюбленців.
- Унікальний збалансований склад кожного корму. Кожен корм від Wellfood складається з 18 складників здорового харчування, які відповідають концепції Whole Prey diet. Це забезпечує достатню кількість поживних речовин, які необхідні собакам для підтримки здоров’я, активного росту та довголіття.
- Власне виробництво в Україні. Корм виготовляється локально, що гарантує свіжість продукту та підтримку вітчизняного виробника.
- Різноманітність асортименту. Компанія пропонує лінійки Holistic Fresh для собак, а також Holistic Fresh для котів, що дозволяє підібрати оптимальний раціон для різних потреб тварин. При цьому холістик корм для котів має внутрішню градацію на декілька різновидів, кожна з яких призначена для закриття певних вимог тварини. Наприклад, корм Cat&Kitten, який ідеально підійде для годування кошенят на етапі їхнього активного росту.
- Смаколики з натурального м’яса. Окрім корму, компанія пропонує ласощі, виготовлені зі 100% м’яса, які стануть здоровим та смачним доповненням до раціону тварини.
- Дегустаційні набори. Компанія Wellfood також випускає дегустаційні бокси різних розмірів, що дозволяє власникам ознайомитися з продукцією та обрати найкращий варіант для свого улюбленця.
Через те, що компанія робить ставку на найвищу якість сировини та залучення найновітніших технологій в процесі виготовлення кормів, продукція Wellfood може вважатися кращою альтернативою кормам економкласу, які представлені на полицях магазинів.