Зміст
Кімнатні рослини – це не лише прикраса інтер’єру, але й джерело затишку та свіжого повітря. Проте регулярний догляд за ними іноді перетворюється на справжній виклик. Щоб квіти тішили вас здоровим виглядом і не потребували надмірної уваги, в цій статті ми зібрали прості та ефективні лайфгаки по догляду за кімнатними рослинами.
Використовуйте пластикові пляшки для автоматичного поливу
Одна з найбільших проблем, пов’язаних з доглядом за кімнатними рослинами, полягає у необхідності забезпечення постійного поливу. І вона суттєво ускладнюється за умови великої кількості різноманітних квітів, які потребують різної інтенсивності зволоження. Сюди ж можна додати складність поливу у сезон відпусток або під час відряджень.
Розв’язати проблему допоможе звичайна пластикова пляшка:
- Візьміть чисту пластикову пляшку (0,5–1 літр).
- Проколіть маленький отвір у кришці.
- Просуньте в отвір вушну паличку таким чином, щоб незначна її частина виступала з самого отвору.
- Зафіксуйте за допомогою скотчу навкруги пляшки дві дерев’яні палички. Можна взяти палички для суші.
- Наповніть пляшку водою.
- Встроміть її догори дном у ґрунт біля коріння рослини.
Таким чином, вода поступово буде просочується у ґрунт, підтримуючи оптимальний рівень вологості.
Волога з ванної кімнати – природне зволоження повітря
Рослини, які полюбляють вологе середовище (папороті, спатифілум, калатеї), почуватимуться чудово, якщо ви помістите їх у ванну кімнату з вікном, повноцінною вентиляційною системою або у добре провітрюваний простір. Завдяки цьому не потрібно буде додатково зволоження повітря, оскільки кімнатні рослини будуть отримувати необхідну їм вологу природним шляхом.

Ще один аргумент на користь цього лайфгаку полягає у тому, що деякі кімнатні рослини здатні запобігати розвитку цвілі, для якої, як відомо, високий рівень вологи є сприятливим для розвитку. Ідеальним рішенням стане хлорофітум, який чудово себе почуває саме в теплих вологих приміщеннях. Він не тільки протидіє появі цвілі, але також здатен впливати на рівень вологості в цілому.
Перевірка потреби в поливі за допомогою дерев’яної палички

Одна з типових проблем для починаючих квітникарів полягає у тому, що не завжди зрозуміло, чи потрібен рослині полив. Забути про надмірний або навпаки недостатній полив можна, використовуючи просту дерев’яну паличку. Це може бути паличка від морозива або паличка для суші. Що потрібно зробити:
- встроміть паличку в землю на глибину 5–7 см;
- витягніть і подивіться на її стан. Якщо вона волога та з налиплим ґрунтом, то полив не потрібен. Якщо суха – час поливати.
Цей метод особливо зручний для новачків або власників кактусів, фікусів та інших чутливих до перезволоження рослин.
Кавова гуща або бананова шкірка як натуральне добриво
Органічні відходи з кухні можна використати на благо вашим зеленим улюбленцям. Їх застосування дозволить не тільки зекономити та зменшити кількість відходів, але буде корисним для рослин.

Кавова гуща ідеально підходить для рослин, які потребують великої кількості азоту для росту зеленої маси. Вон також містить фосфор, калій та інші мікроелементи, які необхідні рослинам для росту та розвитку. Кавова гуща також покращує структуру ґрунту, роблячи його більш пухким та водопроникним. Врахуйте, що вона має слабокислу реакцію, що подобається рослинам, які люблять слабокислий ґрунт. Це антуріум, драцена, маранта, клівія, дифенбахія.
Використовувати кавову гущу можна трьома способами:
- У сухому вигляді. Для цього підсушену гущу (без цукру й добавок) висипають тонким шаром на поверхню ґрунту в горщику.
- У суміші з ґрунтом. В такому форматі її потрібно додати до земляної суміші під час пересаджування рослин в пропорції 1 частина гущі на 3 частини ґрунту.
- Як рідке добриво. Розвести 1–2 чайні ложки гущі в літрі води, настояти 24 години й поливати рослини раз на 2–3 тижні.
Але попри усю користь зловживати застосуванням кавової гущі не варто, оскільки її надлишок може спровокувати закислення ґрунту. Також не можна використовувати кавову гущу, якщо в сам напій було додано цукор або молоко.

Бананова шкірка – це доступне джерело магнію, кальцію, калію та органічних кислот. Вона буде особливо корисною для квітучих декоративних рослин, яким потрібна підвищена кількість калію у добривах. Це орхідея, фіалка та спатифілум. В цілому, калій необхідний рослинам для посилення цвітіння, зміцнення кореневої системи та стебла.
Що стосується використання бананової шкірки як добрива, то її можна дрібно нарізати та закопати в горщику, трохи заглибивши в ґрунт. Або приготувати на її основі настій. Для цього подрібнену шкірку залити літром води, настояти 2–3 дні, процідити та поливати рослини. Використовуйте для цього тільки чисту шкірку та уникайте її надлишку, оскільки у великій кількості вона може приваблювати дрібних комах.
Створіть «зелену групу»
Якщо у вас достатньо багато кімнатних рослин, які потребують постійного обприскування та в цілому високого рівня вологи, то їх можна поставити поруч. Така «зелена група», сформована в межах невеликого простору, значно полегшить догляд за рослинами. Також можна розмістити поблизу ємність із водою чи використовувати зволожувач повітря.

Догляд за квітами не повинен бути складним або виснажливим. Навпаки, він може стати медитативним і приємним заняттям, якщо скористатись простими лайфгаками.