Зміст
Внесення добрив – ключовий аспект догляду за кімнатними рослинами. До числа базових елементів, які входять до складу стандартних мінеральних добрив, належить фосфор, калій та азот. Але в взимку рослини також потребують глюкози. Вона допомагає їм пережити нестачу сонячного світла, посилює їх ріст та покращує цвітіння. В статті ми розберемо, чому цукрове підживлення кімнатних рослин – це простий та ефективний стимулятор росту для вазонів в холодну пору року.
Цукрове підживлення кімнатних рослин: чому потрібне
Досліджуючи питання того, чим поливати вазони, щоб швидко росли, досвідчені квітникарі прийшли до висновку про доцільність використання як хімічних розчинів, так й підручних засобів. Другі достатньо часто бувають більш ефективними. Так, в одному зі своїх матеріалів ми продемонстрували, що позбутися щитівки на кімнатних рослинах простіше саме за допомогою звичайного господарського мила, аніж хімічних препаратів.
Як працює вода з цукром для квітів? Цукор – це дуже поширена підживка для вазонів через свою доступність та ефективність. В ґрунті він розпадається на фруктозу та глюкозу, але фруктозу рослини поглинати не можуть. Глюкозу ж навпаки. Для рослин вона є природним джерелом енергії, необхідної для формування базових процесів життєдіяльності. Глюкоза необхідна рослинам для поглинання з субстрату поживних речовин та дихання. Вона також є головним будівельним матеріалом, за допомогою якого формуються складні органічні молекули.
Але вода з цукром для квітів буде працювати тільки за двох умов:
- Вона повністю поглинається рослиною.
- Наявний другий важливий компонент – вуглекислий газ.
Якщо в ґрунті вуглекислого газу буде замало, на вазоні може сформуватися пліснява, а коренева система почне гнити. Тому для посилення дії цукрового добрива для квітів фахівці радять додавати до ґрунту ЕМ-засоби (ЕМ – ефективні мікроорганізми). До їхнього складу входять бактерії, які сприяють формуванню вуглекислого газу та розкладу органіки. Вони широко представлені в продажу та максимально доступні за ціною. На момент написання цього матеріалу вартість пляшки такого добрива для квітів об’ємом 0,5 не перевищує 70 грн, але ціна залежить від виробника.
Переваги води з цукром для квітів
Резюмуємо переваги внесення води з цукром для квітів:
- цукор допомагає квітам пережити недостачу сонячного світла, характерну для зимового періоду;
- посилення росту;
- покращення цвітіння та його тривалості навесні.
Як приготувати цукрове підживлення кімнатних рослин
Приготувати цукрове підживлення кімнатних рослин можна на основі аптечної глюкози або цукру. При використанні глюкози розведіть 1 чайну ложку рідини в 1 літрі води. У разі використання цукру візьміть 1 столову ложку піску та ретельно розмішайте її у 1 літрі води. Перед внесенням готового розчину рослину необхідно полити, трішки змочивши верхній шар ґрунту.
Врахуйте, що це пропорції для приготування кореневого підживлення. На основі глюкози можна також приготувати розчин для обприскування листя. Для цього потрібно взяти 1 чайну ложку розчину та розвести його у 2 літрах води.
Готуючи цукрове підживлення кімнатних рослин, вкрай важливо чітко дотримуватися вказаної пропорції. Це обумовлено тим, що надмірна кількість глюкози може нашкодити рослині та спровокувати появу мошок.
Як часто треба використовувати цукрове підживлення кімнатних рослин
Використання добрив для кімнатних рослин потребує дотримання певної частоти. Цукрове підживлення кімнатних рослин варто вносити не частіше 1-2 разів на місяць. При перевищенні цієї частоти на квітах можуть з’явитися комахи. До того ж надмірна кількість глюкози рослинам шкодить, оскільки не буде поглинатися в повному обсязі.
Також врахуйте, що вносити цукрове підживлення можна тільки через 2 місяці після пересадження рослин. Це пов’язано з тим, що в готових грантових сумішах зазвичай достатньо поживних речовин, необхідних рослинам для стабільного росту та цвітіння.
Які кімнатні рослини найкраще поглинають цукор
Розбираючись у тому, що потрібно для росту рослин та які добрива для квітів варто обрати, зверніть увагу, що цукрове підживлення різні кімнатні квіти сприймають по-різному. Максимальну користь воно принесе:
- сукулентам;
- усім видам пальм;
- кімнатним трояндам;
- фікусам;
- драцені.
Також візьміть до уваги, що слабкі та молоді рослини більш чутливі до глюкози, тому для них варто приготувати розчин із розрахунку 1 чайна ложка цурку на 1 літр води. Для дорослих та здорових квітів можна дотримуватися зазначеного вище дозування.
Сподіваємося, що наші поради стосовно того, чим підживити вазони в домашніх умовах, були для вас корисними. Спираючись на вказане дозування та частоту внесення цукрового підживлення кімнатних рослин, ви зможете забезпечити їм комфортні умови впродовж усього осінньо-зимового періоду.