Корисні поради на кожен день


Гравітаційні стелажі для палет: ефективне використання складських площ

Гравітаційні стелажі

Модульні гравітаційні стелажі — універсальна система зберігання на основі гравітаційних доріжок із нахилом 4%. Переміщення піддонів відбувається завдяки силі гравітації, забезпечуючи реалізацію принципів FIFO («першим прийшов — першим вийшов») та LIFO («останнім прийшов — першим вийшов»). Подібні стелажі дозволяють значно підвищити ефективність використання корисної площі для зберігання товарів — коефіцієнт заповнення системи складає 94,4%.

Стелажні системи

Різновиди стелажних систем

Існують два основні типи подібних стелажів:

  1. Гравітаційні. У них палети рухаються в одному напрямку з боку навантаження до місця розвантаження.
  2. Набивні. У них використовується інша система — палети завантажуються та вивантажуються з одного місця.

Як правило, такі стелажні системи використовуються на складах середнього та великого розмірів із високою швидкістю товарообігу. Гравітаційні канали розташовані в безпосередній близькості один від одного, завдяки чому забезпечується оптимальне використання вільного простору.

Однією з основних переваг стелажних гравітаційних систем є те, що вони мають модульне виконання. Завдяки цьому полегшується їх монтаж та наступна заміна. Також це відкриває можливість для подальшої модернізації — за потреби завжди можна поставити або прибрати нові модулі.

Стелажі гравітаційні

Основні елементи конструкції

Усі конструкційні елементи можна поділити на два типи: статичні (нерухомі) та динамічні. До перших відносяться підлогові, поздовжні та кутові балки, а також опорні рами. До других – деталі роликового транспортера. Зазначимо, що при виборі системи потрібно враховувати ряд параметрів, серед яких тип палет, їх загальна маса, ступінь завантаженості складу вашого логістичного центру.

До плюсів гравітаційних стелажів можна віднести:

  1. Простий та зручний доступ до вантажів. Товари зберігаються так, що до них можна швидко отримати доступ за допомогою стандартної складської техніки.
  2. Висока швидкість обробки вантажів. Завдяки цьому значно підвищується ефективність складу. 
  3. Збільшення корисної площі зберігання на 40-60% з допомогою відсутності зайвих проходів між стелажами.

З плюсів можна виділити і те, що подібні стелажі підвищують продуктивність роботи, що призводить до зростання рентабельності складу.

Якщо ви бажаєте придбати сучасні стелажі за доступними цінами, то рекомендуємо вам звернутися до виробника – компанії складського обладнання https://kapelou.com/. Вона займається проєктуванням, виготовленням та продажем конвеєрів та інших товарів для логістичних центрів, а також їх обслуговуванням та ремонтом. Продукція компанії має офіційну гарантію та сертифікати якості. За потреби ви зможете отримати детальні консультації від досвідчених менеджерів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *