Зміст
Смачний, корисний, натуральний та доступний – все це головні переваги імбирного чаю. Відомо, що напій з імбиру здатен полегшувати симптоми респіраторних захворювань та покращувати травлення. Людство вживає імбирний чай вже понад 5000 років і його популярність тільки зростає.
Імбирний чай: це
Імбирний чай – це напій, який готують із кореня імбиру (zingiber officinale). Свіжий або мелений корінь заварюють у гарячій воді та настоюють протягом кількох хвилин. Чай має яскравий жовтий колір, насичений смак та аромат. Це заслуга ефірних олій, які містяться у продукті.
Імбир походить із Китаю, там його вперше почали використовувати як кулінарну спецію, інгредієнт для медичних препаратів та сировину для приготування чаю. В східних країнах імбирний чай вважається традиційним потужним тонізувальним засобом.
Користь імбирного чаю чудово підкреслюють інші лікарські рослини, фрукти і ягоди: м’ята, лимон, шипшина, ромашка. За бажанням до напою можна додати спеції – корицю, гвоздику, кардамон тощо.
Імбирний чай: користь
Корінь імбиру багатий на вітаміни, мікроелементи та поживні речовини, що є необхідними для організму людини. Від 1% до 4% чаю – це ефірні олії та сполуки, які надають йому характерного смаку та аромату. Особливо важливу роль відіграють дві речовини: гінгероли та шогаоли. Це біоактивні компоненти, завдяки яким напій набуває цілющих властивостей.
Імбирний чай є джерелом антиоксидантів, які допомагають в боротьбі з вільними радикалами. Також він потенційно здатен полегшувати стан при діабеті, запаленнях, онкологічних захворюваннях. Варто зазначити, що чай з кореня імбиру не може замінити собою медичні препарати. Його зазвичай вживають у комплексі з іншими засобами.
Зменшення відчуття нудоти, та стану заколисування
Люди, які відчувають заколисування під час поїздок у транспорті, часто використовують імбирний чай для зняття симптомів.
Цей натуральний засіб зменшує прояви:
- запаморочення;
- блювоти;
- холодного потовиділення.
Результати дослідження показують, що імбир здатен полегшувати перебіг морської хвороби. Науковці вивчили реакції 80 людей, які не мали досвіду плавання у відкритому морі. Дослідження проводилось за участі військово-морських курсантів. Їх поділили на дві групи, одним давали плацебо, іншим – по 1 граму порошку імбиру. Люди, які приймали імбир, почували себе краще порівняно з тими, хто потрапив до контрольної групи.
Наразі не з’ясовано, як саме діє імбир та чому допомагає від захитування. Є припущення, що він впливає на певні ділянки мозку, які відповідають за відчуття нудоти.
Таким чином, імбирний чай можна порекомендувати тим, хто страждає від захитування в авто або інших видах транспорту.
Допомога при нудоті, викликаній хімієтерапією
Багато людей, які проходять хімієтерапію або відновлюються після операцій, відчувають нудоту. Чай, заварений з кореня імбиру, здатен полегшити їх стан. Науковці вивчили цю особливість напою та висунули припущення, що чай допомагає через наявність в його складі гінгеролів. Ця речовина міститься у корінні імбиру в основному у вигляді ефірної олії. В деяких випадках ефективність імбиру проти нудоти була така висока, що зрівнялась із дієвістю медичних препаратів.
Щоправда, імбир може викликати розрідження крові. Тому варто порадитись із лікарем, перш ніж вводити цей напій у свій раціон на постійній основі.
Підтримка здоров’я серця та регулювання артеріального тиску
Захворювання серцево-судинної системи – це одна з головних причин смертності в усьому світі. Науковці постійно шукають нові методи лікування серця та судин, невпинно експериментують з будь-якими перспективними теоріями та вивчають непомічені раніше якості різноманітних природних компонентів. Досліджуючи імбир, вони виявили, що цей продукт і страви з нього надзвичайно корисні для людини в багатьох аспектах.
Користь імбирного чаю для серця:
- знижує артеріальний тиск;
- допомагає попередити інфаркт;
- запобігає утворенню тромбів;
- зменшує печію;
- знижує рівень холестерину;
- поліпшує кровообіг.
Якщо поєднати імбирний чай з іншими засобами для підтримки серцево-судинної системи, можна значно покращити стан здоров’я.
Баланс рівня цукру в крові
Рецепт імбирного чаю буде корисний людям з діабетом. Існують дослідження, які показали, що регулярне вживання імбиру добре впливає на стабілізацію рівня цукру в крові. Науковці з’ясували, що продукт знижує рівень інсуліну, гемоглобіну А1С, а також тригліцеридів.
Окрім цього продукт допомагає контролювати масу тіла. Багатьох людей з діабетом турбує питання зниження ваги, тому додавання імбиру в раціон закриває одразу кілька потреб.
Боротьба з запаленнями, зменшення больового синдрому
Впродовж століть люди використовували імбирний чай для лікування запалень. Раніше рецепт імбирного чаю та інформація про його цілющу дію передавалась з уст в уста, а сьогодні з’явились наукові докази та обґрунтування. Вчені вважають, що своєю ефективністю імбир завдячує гінгеролу та шогаолу. Саме ці речовини допомагають зменшити запалення.
Протизапальна дія імбирного чаю проявляється у полегшенні болю в суглобах. Також вживання такого напою може зменшити менструальний біль, якщо почати пити його в перший день циклу. Дослідження показують, що імбир потенційно може зменшити інтенсивність головного болю та мігрені.
Імбирний чай: протипоказання та побічна дія
Дехто не любить імбирний чай через надто пряний смак та сильний аромат. Тому не можна сказати, що цей напій підходить всім і кожному. До того ж іноді можуть виникати неприємні ефекти через вживання чаю з кореня імбиру. Наприклад, печія або здуття живота, газоутворення, нудота, діарея, біль у животі. Поява тих чи інших симптомів дуже індивідуальна. Якщо ви помітили в себе описані прояви, краще за все звернутись до лікаря.
Безпечною добовою нормою визнано 1 грам свіжого імбиру. Це близько 1 ч. л. (5 мл) тертого імбиру або 4 чашки (1 л) імбирного чаю.
Головне протипоказання до вживання імбирного чаю: його не можна вживати одночасно з ліками, які розріджують кров або сприяють зниженню артеріального тиску.
Імбирний чай при вагітності
Корінь імбиру містить безліч корисних речовин та вітамінів, тому лікарі радять його вагітним жінкам. Додатковий плюс напою полягає в тому, що він зменшує прояви ранкової нудоти, що дуже важливо для деяких жінок на першому триместрі.
Інші переваги імбирного чаю при вагітності:
- профілактика тромбозу (шляхом зниження згортання крові);
- допомога в лікуванні запалень;
- додатковий інструмент при боротьбі з вірусними інфекціями;
- захист організму від шкідливих бактерій;
- покращення роботи шлунку і кишківника;
- джерело антиоксидантів.
Важливо витримувати помірну дозу імбиру протягом першого та другого триместру. На третьому триместрі потрібно повністю виключити імбир з раціону.
Імбирний чай для схуднення
Жоден продукт сам по собі не здатен радикально вплинути на вагу людини. Схуднення має бути комплексним процесом, а імбир варто розглядати лише як допоміжний інструмент.
Вживання імбирного чаю дає наступні результати:
- активізує термогенез – тіло активніше виробляє тепло, яке спалює жир;
- підвищення рівня енергії – шляхом розщеплення жирів людина отримує додаткову енергію;
- гальмування всмоктування жиру з їжі та накопичення його в тілі;
- допомога в контролі апетиту.
Всі ці дані були отримані в ході систематичного дослідження властивостей імбиру.
Імбирний чай для схуднення можна поєднувати з різними інгредієнтами. Частіше за все цей напій готують із додаванням кориці, яка допомагає спалювати жири та зменшити апетит. Ще один популярний варіант – комбінування з куркумою, вона має потужні протизапальні властивості. В спекотні дні можна поєднати імбирний чай та ананасовий сік, він відомий своєю здатністю розщеплювати білки.
Імбирний чай: рецепт
Щоб отримати запашний та корисний напій, знадобиться зовсім небагато часу. Також не потрібні якісь особливі навички. Існує безліч рецептів того, як приготувати імбирний чай. Ми пропонуємо найпростіший класичний спосіб.
Як приготувати імбирний чай:
- Відрізати від кореня кілька тонких скибок (4-6 шт).
- Покласти скибки у каструлю та залити питною водою (500 мл). Закип’ятити, варити 10-20 хвилин.
- Охолодити до комфортної температури, додати лимон, мед або інші добавки на смак.
Існує цікавий спосіб приготування імбирного чаю з молоком. Якщо бажаєте спробувати його, замініть ½ води на молоко та слідуйте рецепту. Ви можете експериментувати із концентрацією імбиру або різними спеціями, щоб отримати більш насичений та пряний імбирний чай.
Джерела: www.bbcgoodfood.com, www.healthline.com