Корисні поради на кожен день


На скільки більше українці будуть платити за електроенергію

На скільки більше українці будуть платити за електроенергію

31 травня 2024 року урядом України було затверджено оновлений тариф на електроенергію для побутових споживачів. Про те, що планується підвищення тарифів на світло, українців попереджали вже давно, але точних розцінок не називали. Наразі офіційно зафіксовано єдиний тариф, що прийшов на зміну попередньому. Нагадуємо, що минула ціна за світло становила 2,64 за кіловат-годину.

Чинний тариф на електроенергію

Наразі єдиний тариф на електроенергію для населення складає 4,32 грн за кіловат-годину та не залежить від обсягів споживання енергоресурсу. Оновлена ціна за світло набула чинності з 1 червня 2024 і буде діяти до кінця квітня наступного року. Таким чином, підвищення тарифу для побутових споживачів склало 64% у порівнянні з попереднім.

Пільги для населення

Заощадити на оплаті світла зможуть побутові споживачі, які користуються електричним опаленням. Для цієї категорії населення уряд встановив окремі тарифи:

  • Використання до 2000 кіловат-годин/місяць — 2,64 грн/кВт.
  • Використання більш ніж 2000 кіловат-годин/місяць — 4,32 грн/кВт.

Також світло обійдеться дешевше для споживачів, які мають двозонні лічильники. Для них буде діяти пільговий нічний тариф, що вполовину менший за стандартний — він складає 2,16 грн за кіловат-годину. Платити за зниженими розцінками можна буде за електроенергію, що використовується у часовому проміжку 23:00-7:00.

Якщо ви бажаєте встановити двозонний лічильник, щоб заощадити на сплаті електрики, вам потрібно звернутися до вашого постачальника послуг. Необхідно написати відповідну заяву, а також самостійно придбати прилад обліку. Нічні лічильники коштують в середньому 3100-5500 гривень. Послуга встановлення приладу безкоштовна.

Чому підвищили ціни на світло

Як зазначають в уряді, встановлені тарифи є посильними для населення, в той час як існує реальна потреба у подальшому підвищенні цін до 8 грн/кВт. Зафіксована ставка у 4,36 грн стала компромісом між потребами української енергетичної галузі та соціальним захистом українців. Після квітня 2025 року ціни зростатимуть і далі, але підвищення до запланованих 8 грн/кВт відбуватиметься поетапно.

Нагадаємо, що у зв’язку з постійними російськими атаками енергосистема України переживає значний дефіцит потужностей, а багато енергооб’єктів зазнали руйнації. Для проведення необхідних ремонтних робіт уряд був вимушений підвищити тарифи на світло, адже без цього українці не зможуть пережити наступний опалювальний сезон.

Якщо вам потрібно сплатити рахунки за світло, ви можете зручно робити це онлайн через сервіс iPay.ua. Перейдіть за цим посиланням https://www.ipay.ua/ua/bills/utilities/electricity та знайдіть постачальника електроенергії у вашому регіоні. Процес оплати займає не більше 2 хвилин та не потребує реєстрації. При користуванні сервісом діють низькі комісії за комунальні платежі, а послуги деяких компаній (наприклад, YASNO) можна сплатити взагалі без комісії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *