Корисні поради на кожен день


Як вибрати бензинову газонокосарку

Як вибрати бензинову газонокосарку

Для власників заміських будинків або дач актуальним є питання догляду за присадибними ділянками. Зокрема, який прилад варто обрати, щоб стрижка газону не віднімала багато часу та була максимально комфортною? Одним з найкращих варіантів для великих ділянок вважається бензинова газонокосарка, моделі якої можна знайти в лінійках усіх сучасних виробників. В цій статті ми розглянемо, як вибрати бензинову газонокосарку, на які параметри звертати увагу в першу чергу?

Переваги та недоліки бензинових газонокосарок

Перед тим як розібратися в тому, як вибрати бензинову газонокосарку, зазначимо основні переваги таких моделей:

  • автономність – бензинові газонокосарки не потребують підключення до мережі. Тому, все що потрібно зробити для початку роботи – заправити їх паливом. При цьому в роботі вам не буде заважати електричний кабель, ви не будете постійно думати про те, чи достатньо вам його довжини, щоб обробити усю ділянку;
  • потужність – бензинові газонокосарки вважаються найпотужнішими моделями серед усіх, представлених у продажу. Для побутових моделей зазвичай достатньо показника у 5 к.с. Для професійних – 5-7 к.с., що дозволяє використовувати їх для обробки ділянок площею від 15 до 18 соток. Потужність також впливає на такий показник як ширина проходу – чим вона більше, тим менше часу потрібно витрати для обробки ділянки та зробити меншу кількість проходів;
  • універсальність – бензинові газонокосарки впораються з будь-яким газоном, з молодою чи навпаки сухою травою;
  • широкий вибір моделей – в продажу представлені як прості модифікації, ціна яких максимально доступна, так й газонокосарки з розширеним функціоналом. Це дозволяє кожному покупцю обрати модель під свої потреби та фінансові можливості.

Але перед тим як вибрати бензинову газонокосарку, радимо взяти до уваги також і її недоліки. Один з найголовніших – це викиди продуктів перероблення палива, якими вам доведеться дихати в процесі роботи. Тому варто або одягати респіратор, або обирати моделі останнього покоління, в яких показник викидів суттєво знижено, але ціна на них буде вищою.

Бензинові газонокосарки sequoia

Газонокосарки на бензиновому двигуні також достатньо гучні, вони потребують більш ретельного догляду, ніж дротові або акумуляторні моделі. Користувачу потрібно не тільки своєчасно заливати паливо, але робити це у відповідній пропорції, спираючись на тип двигуна, а також відстежувати рівень мастила та регулярно змінювати фільтри. Також врахуйте, що завести таку модель складніше, аніж просто під’єднати до розетки.

Порівняльна таблиця

Перед тими як перейти до конкретних порад, стосовно того, як вибрати бензинову газонокосарку, систематизуємо переваги та недоліки таких моделей у таблицю:

ПеревагиНедоліки
висока потужністьвисокий рівень шуму
здатність скошувати траву широкими смугами (до 75 см за один прохід)наявність шкідливих продуктів переробки палива
відсутність прив’язки до джерела живленнябільша вага
можливість обробки великих за площею ділянокскладне технічне обслуговування

Як вибрати бензинову газонокосарку: самохідні та несамохідні моделі

Якщо ви детально розбираєтеся у тому, як вибрати бензинову газонокосарку, врахуйте, що вони можуть бути самохідними та несамохідними. Для рівної галявини без дерев та кущів можна обрати самохідну модель – вона не матиме перешкод на своєму шляху то впорається з роботою без вас. Якщо ж потрібно підрізати траву в саду, то краще обрати несамохідну модель. Так, її доведеться штовхати перед собою, але зможете досягнути саме того результату, який потрібен вам.

Самохідні моделі також поділяються на 2 типи: задньопривідні та передньопривідні. Перевага перших полягає у максимальній зручності при роботі, других – у відмінному маневруванні, але в них є незначний недолік – наповнення травозбірника збільшить вагу самого пристрою, через що вам доведеться докладати більше зусиль при керуванні.

Як вибрати бензинову газонокосарку за потужністю двигуна

Ще один показник, який варто брати до уваги – потужність двигуна. Як ми зазначали вище, для ділянок до 10 соток цілком достатньо моделі до 5 к.с. Якщо площа становить вже 10-18 соток, обирайте модель с показником від 5 до 7 к.с. Професійні апарати вже мають потужність від 7 к.с. і розраховані вони на довготривалу роботу – для середньостатистичної ділянки вони не рентабельні.

Що стосується виробників, то багато хто з користувачів та профільних фахівців виокремлюють продукцію таких брендів як Briggs & Stratton, Honda та Hyundai. Вони відрізняються збільшеним експлуатаційним ресурсом та більш надійні, аніж двигуни інших виробників.

Як вибрати бензинову газонокосарку за типом травозбірника

Розбираючись у тому, як вибрати бензинову газонокосарку, також потрібно врахувати тип травозбірника. Він може бути пластиковим або тканинним. Пластиковий простіше очищувати від трави, але він не забезпечує нормальної циркуляції повітря, тому наповнюється нерівномірно. Тканинний не такий зручний в плані легкості спустошення, оскільки трава буде чіплятися за матеріал, але він скошена трава в ньому заповнюється краще. Якщо зручність – це головний критерій, то краще обрати пластиковий контейнер.

Бензинова газонокосарка з травозбірником
Принцип вилучення пластикового травозбірника
Очищення пластикового травозбірника
Бензинова газонокосарка без травозбірника
Приклад послідовного очищення пластикового травозбірника

Також візьміть до уваги, що у деяких сучасних моделях газонокосарок передбачена функція мульчування – подрібнення трави. Вона реалізована у вигляді спеціальних ножів та заглушки, яка ставиться безпосередньо на контейнер. Такі моделі можуть одразу після стрижки подрібнювати траву до стану крихти, якою одночасно посипається підстрижений газон. Мульча вважається одним з найкращих різновидів натурального добрива, оскільки виступає джерелом корисних речовин для коріння та затримує на поверхні вологу. Але наявність такої функції збільшить ціну газонокосарки.

Як вибрати бензинову газонокосарку за функціоналом

Ще один пласт параметрів, на які потрібно звернути увагу перш ніж вибрати бензинову газонокосарку – це функціональні можливості. У всіх моделях без виключення передбачена можливість регулювання висоти косіння, яка дозволяє виставити оптимальний показник зрізу.

У найдешевших моделях для цього потрібно виставити деку на необхідну висоту, закріпивши вісь у передбачених для цього отворах. У деяких газонокосарках потрібно виставляти на потрібний рівень окремо кожне з коліс. Обидва варіанти досить прості, але найкращим вважається третій, де регулювання здійснюється через центральний важіль, який керує усіма колесами. Діапазон регулювання – від 10 до 80 мм. Газонокосарки з центральним принципом регулювання вважаються найзручнішими.

До числа важливих показників також відноситься ширина косіння. Від неї залежить, скільки трави газонокосарка зможе захопити за один прохід. Від цього показника в цілому залежить, скільки часу вам доведеться витратити на підрізання трави. Мінімальна ширина косіння становить 40 см, максимальна – 75 см. Середнім вважається показник у 48-53 см.

Також бажано визначитися з типом викиду скошеної трави. Якщо відстебнути травозбірник, то трава буде стелитися ззаду приладу. Це формат заднього викиду. Але у деяких моделей передбачено також бічний викид, який прийдеться у пригоді у разі, якщо вам необхідно підстригти газон уздовж вузької стежки, паркана або узбіччя. В такому випадку трава буде викидатися у бік.

Як вибрати газонокосарку: загальні поради

Попри відносно складне обслуговування та високий рівень шуму, бензинові газонокосарки вважаються одними з найбільш популярних моделей. Вони мобільні, функціональні, довговічні та достатньо потужні. Ось ще декілька порад, на які можна спиратися перед тим як вибрати бензинову газонокосарку:

  • щоб отримати рівний та гарний газон, обирайте моделі з центральним важелем управління;
  • на маневровність приладу впливає діаметр коліс – чим він більше, тим простіше буде керування;
  • для гасіння надлишкової вібрації на деяких моделях передбачена прогумована ручка, яка покращує загальний рівень комфорту роботи з технікою. Це особливо важливо у разі необхідності обробки великих ділянок;
  • бензинові газонокосарки розраховані на великі ділянки. Якщо необхідно підстригти територію до 5 соток, краще придбати акумуляторну або дротову модель.

Одразу врахуйте, що обслуговування бензинових моделей вийде дорожчим, ніж електричних. Також готуйтеся до того, що повітряний та масляний фільтр, а також свічки запалювання доведеться міняти досить часто. Плюс паливо буде дорожче електрики. Тому зупиняйтеся на таких апаратах, коли вкрай важливим є їх збільшений робочий ресурс.

Якщо ви все ще невпевнені в тому, як вибрати бензинову газонокосарку, щоб вона відповідала конкретним вимогам, звертайтеся за порадами до досвідчених користувачів та експертів.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *