Корисні поради на кожен день


Як вибрати електрогриль?

Як вибрати електрогриль

Побутова техніка значною мірою спрощує наше життя та пришвидшує безліч процесів, підвищуючи нашу ефективність. Водночас є прилади, що розширюють наші можливості – і саме до таких слід віднести електрогриль, адже він допоможе нам влаштувати вечірку, як на природі, так і в домашніх умовах. Електрогриль підійде ідеально, як для професіоналів кулінарної справи, так і для новачків: завдяки можливості контролю температурного режиму і таймера, ви з легкістю приготуєте м’ясо, рибу та овочі, навіть без особливих навичок. В статті ми розберемося, як вибрати електрогриль, які загальні характеристики враховувати при вивченні асортименту.

Як вибрати електрогриль за призначенням

Насамперед важливо визначити, для чого саме ви купуєте електрогриль: яке м’ясо ви любите (курятину, телятину чи свинину) чи плануєте готувати рибу та овочі та зверніть увагу на потужність приладу. Від цього залежатиме швидкість приготування ваших улюблених страв, а також рівномірність просмажки, наявність хрусткої скоринки.

Якщо мова йде про гриль, то розмір має значення. І цьому є декілька причин: насамперед важливо розуміти габарити девайсу та чи підійде він для вашої кухні. Так, електрогриль компактніший за мангал і його можна встановити на кухні, але якщо ваш простір обмежений, то краще все ретельно поміряти. Сучасні виробники пропонують різні форми грилів, але переважають все ж класичні: квадрат та прямокутник. Рідше можна зустріти круглі грилі, але вони також є, тож якщо маєте намір придбати саме такий, не здавайтесь і продовжуйте пошуки. Наступним аргументом на користь важливості розміру буде кількість порцій, які ви плануєте одночасно готувати. Очевидно, чим більше компанія, тим більше потрібно приготувати страв.

Слід звернути увагу також на додаткові можливості девайсу, як-от регулювання температури – це важливо для початківців, адже дає можливість готувати за рецептом, а для досвідчених кухарів – це додаткова можливість вдосконалити страву.

Не менш важливим є покриття гриля, наявність спеціального контейнера для збору рідини (жир, сік овочів тощо), антиковзкого покриття чи силіконових накладок на ніжках, адже “диявол в деталях” і не може бути дрібниць в питаннях ваших безпеки та комфорту.

Щодо безпеки слід зауважити, що електрогрилі є цілком безпечними у використанні, але на певні нюанси від виробника все ж слід звернути увагу. Важливим фактором, що впливає на тривалість експлуатації, є матеріал, з якого виготовляється корпус електрогриля. Наприклад, матеріал виготовлення корпусу: це може бути нержавіюча сталь, а може бути пластик, що ділиться на тривкий та менш тривкий та, відповідно, менш якісний і не такий довговічний. Як бачите, цілком імовірно, що не варто шукати максимально дешевих рішень, якщо ви хочете отримати якість та надійність.

І нарешті, почитайте рекомендації від виробників. Відомі бренди діляться інформацією як вибрати електрогриль їх фірми та які особливості має кожна модель. Це допоможе вам зробити вибір простішим і більш вдалим. Особливо, якщо ви маєте фаворита серед виробників побутової техніки.

Як вибрати електрогриль за типом

Загалом грилі можна розділити всього на два типи: контактні та безконтактні. В першому випадку їжа торкається поверхні під час приготування, а в другому – ні. Контактні електрогрилі дозволяють готувати страви з хрусткою скоринкою та типовими смужками і цей варіант грилів значно більш розповсюджений серед населення, завдяки своєму розширеному функціоналу та невеликим розмірам. Що ж стосується безконтактного електрогриля, то страви приготовані в ньому, значно м’якші, соковитіші.

Важливе зауваження: перед тим, як вибрати електрогриль, врахуйте той факт, що для його використання вдома необхідна витяжка і чи зможете ви встановити гриль безпосередньо в зоні її дії. Без наявності такого девайсу на вашій кухні, електрогриль використовувати небажано.

Популярність домашнього використання електрогрилів неможливо переоцінити, адже підтвердженням цього факту є різноманітні кухонні девайси, що мають схожі функції та різне призначення. Наприклад:

  • притискний гриль;
  • гриль барбекю;
  • електросковорода;
  • фондюшниця;
  • електрошашличниця;
  • аерогриль (безконтактний гриль, продукти в ньому готують під дією гарячих потоків повітря).

Авжеж, найбільш поширений притискний гриль – це пристрій, що складається з двох поверхонь для смаження. Така конструкція дозволяє докладати мінімум зусиль для приготування їжі, адже її не потрібно перевертати для рівномірного обсмажування з обох боків. Всі інші похідні девайси мають менш широке коло користувачів.

Типи контактних електрогрилів

Які бувають контактні грилі:

  • прес-грилі відкритого типу – зі сталевою або чавунною відкритою решіткою, такі грилі вважаються найбільш корисними серед інших;
  • закриті грилі (двосторонні) – класичний варіант, що складається з двох поверхонь для смаження, між якими готується їжа;
  • комбіновані грилі – такий гриль має кришку з кутом відкривання 180 градусів, що дозволяє готувати страви на всій поверхні, як на відкритому грилі, і також його можна використовувати як закритий гриль.

Якими б корисними не були рекомендації як вибрати електрогриль, є ще й багато індивідуальних факторів, що впливають на вибір девайсу. Функціональні можливості та характеристики, параметри і зовнішній вигляд, розміри та ціна – для кожного покупця основним є свій критерій. Важливо під час вибору електрогриля об’єктивно зважити всі переваги та особливості певної моделі, але обирати саме той, який припаде до душі, адже цей помічник має радувати вас смачними стравами впродовж довгого періоду часу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *