Корисні поради на кожен день


Як вибрати пилосос?

Як вибрати пилосос

Пилосос – базовий побутовий прилад, призначений для швидкого та якісного прибирання. Побутові моделі використовується для очищення підлоги від пилу, сміття та інших дрібних частинок у житлових приміщеннях. За конструкцією це невеликі електричні пристрої з вакуумним насосом, який відповідає за створення негативного тиску, що дозволяє побирати пил та інші забруднення з різних поверхонь. Статті ми розглянемо, як вибрати пилосос для побутового використання?

Як вибрати пилосос: поради

Розглянемо кілька ключових факторів, які варто враховувати при виборі побутового пилососа.

Тип пилососа

Перше, на що варто звернути увагу – це тип пилососа. Найпоширенішими різновидами є вертикальні, класичні та роботи-пилососи.

Вертикальні пилососи або пилососи-швабри – це зручні, достатньо ергономічні моделі з високою маневреністю Вони підходять для прибирання підлоги будь-якого типу: від плитки та паркету до килимів з високим ворсом. Такі пилососи займають мала місця, вони максимально прості за конструкцією та дуже легкі.

Класичні пилососи. Найпоширеніші моделі, які складаються з корпусу на коліщатках, труби та гофрованого шланга. Такі пилососи – найпотужніші серед усіх. Якщо у вас є маленькі діти або домашні тварини, радимо зупинятися на таких рішеннях. Їхня максимально висока сила всмоктування серед усіх побутових моделей дозволить швидко зібрати будь-яку кількість бруду.

Роботизовані пилососи. Ці автоматичні апарати, здатні самостійно прибирати пил та мити підлогу. Вони ідеальні для зайнятих людей або тих, хто не може витрачати багато часу на прибирання. Роботи-пилососи компактні, не передбачають залучення людини, можуть діставати навіть важкодоступних місць. Але максимально зручними будуть тільки ті моделі, в яких є повний перелік функцій: від smart-навігації до сенсорів забруднення та перешкод.

Як вибрати пилосос за технічними характеристиками

Розбираючись у тому, як вибрати пилосос, врахуйте наступні технічні параметри:

  1. Потужність не є ключовим фактором. Від неї залежить кількість електроенергії, яку техніка споживає, а ефективність визначається показником сили всмоктування. Остання має дорівнювати 20% від потужності. Оптимальний показник сили всмоктування для більшості типів покриття – 350 Вт.
  2. Тип пилозбірника. Від нього залежить зручність обслуговування техніки. Це можуть бути одно- або багаторазові мішки чи пластикові контейнери. Якщо обираєте мішковий пилосос, зупиняйтеся на багаторазових тканинних пилозбірниках. Вони найміцніші. Перевага контейнерів – у тому, що їх простіше чистити, плюс при заповненні вони не зменшують силу всмоктування.
  3. Тип фільтра. Встановлена система фільтрації відповідає за утримування пилу та алергенів усередині відповідної ємності. HEPA-фільтри є найефективнішими, оскільки вони можуть утримувати до 99,97% шкідливих частинок розміром 0,3 мікрона. Але пилососи з такою системою фільтрації – найдорожчі.
  4. Місткість пилозбірника. Для невеликих осель до 50-70 м2 достатньо контейнера на 1-2 л, для великих будинків – від 4 л. Чим більший цей показник, тим рідше доведеться очищати сам контейнер.

Додатково беріть до уваги розповсюдженість бренду-виробника. Від цього залежить наявність сервісних центрів, до яких можна звернутися у разі необхідності ремонту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *