Робот-пилосос – це ергономічний пристрій, який використовується для автоматичного очищення підлоги від пилу та сміття. Він оснащений датчиками та інтелектуальною системою навігації, яка дозволяє йому самостійно переміщатися по приміщенню та збирати бруд, не долучаючи до процесу користувача. В статті ми розглянемо, як вибрати робот-пилосос для дому чи квартири, на які характеристики варто спиратися.
Як вибрати робот-пилосос: особливості техніки
Сучасні моделі роботів-пилососів зазвичай мають компактні розміри та плоску форму, що дозволяє їм легко проникати під меблі, ліжка та інші важкодоступні місця. Вони оснащені різними видами щіток для можливості збирання сміття та волоссі, а також фільтрами для утримання пилу у контейнері.
Залежно від виробника та комплектації, роботи-пилососи відрізняються функціональними можливостями. Але в більшості моделей передбачено програмування режимів прибирання, та дистанційне керування через смартфон. В них також інтегровано функцію розпізнавання перешкод та використання інфрачервоних датчиків для уникнення зіткнень зі стінами та меблями. Багато роботів-пилососів оснащені системою автоматичного заряджання, що дозволяє їм самостійно повертатися до зарядної станції, коли їхня батарея розряджається, і продовжувати прибирання після повного заряду.
Як вибрати робот-пилосос: критерії
Вибір робота-пилососа залежить від кількох факторів. Ось кілька порад, які можуть вам допомогти при виборі:
Площа приміщення. Перш за все, відштовхуйтеся від площі квартири чи будинку. Для прибирання умовних 25 м2 роботу-пилососу потрібна 1 година. Якщо площа прибирання дорівнює 30-60 м2 обирайте модель з місткістю акумулятора у 60-90 хвилин. Для великих приміщень на 100 м2 потрібна техніка з показником тривалості роботи у 2-2,5 години.
Тип покриття підлоги. Переконайтеся, що обраний вами робот-пилосос підходить для типу покриття підлоги у вашій оселі. Більшість роботів-пилососів прекрасно працюють на твердих поверхнях, таких як дерево, плитка чи ламінат. Однак, якщо у вас є килими або килимове покриття, вам знадобиться модель, яка має функцію самостійного перемикання на режим потужнішого очищення для килимових покриттів. Найкраще рішення – універсальний робот-пилосос з функцією сухого та вологого прибирання.
Функціональні можливості. Функціональність приладу розширює його можливості та в цілому спрощує взаємодію з ним. Усі моделі роботів-пилососів останнього покоління оснащені можливістю вибору руху прибирання. Наприклад, для миття підлоги краще обирати «зигзаг», для прибирання пилу вздовж стіни – активувати функцію прибирання по усьому периметру. Також виробники передбачають наявність сенсора, який відповідає за відстежування висоти підлоги та у разі її змінення техніка автоматично пристосовується. Це запобігає падінню. До числа важливих додаткових опцій також відноситься сенсор забруднення, таймер, сигнал про розрядження акумулятора. Але усі додаткові функції автоматично збільшують вартість приладдя.