Зміст
Тенденція до більш дбайливого відношення до природи набирає обертів. Сьогодні багато людей свідомо відмовляються від м’яса, хутра, шкіряного взуття та аксесуарів. Цілком закономірно, що, керуючись таким світоглядом, люди обирають штучні ялинки. Якісні моделі зовні нічим не поступаються натуральним, при цьому вони не осипаються. В статті ми розглянемо переваги штучних ялинок, їх різновиди. Також зазначимо, як вибрати штучну ялинку, щоб вона дійсно прослужила роками.
Переваги штучних ялинок
Екоактивізм – не єдиний аргумент на користь таких виробів. Штучні ялинки служать протягом багатьох років, тому їхню покупку можна розглядати як довгострокову інвестицію. При цьому з кожним новим роком ціни на штучні ялинки тільки збільшуються. Крім того, за ними легко доглядати. З такої ялинки не будуть падати голки та сміття, вона не пожовкне, і її не потрібно буде щороку утилізувати.
Ще одна перевага штучної ялинки – можна легко підібрати дерево із «правильними» габаритами. Досить часто на ялинкових базарах, де торгують справжніми ялинками, маленькі та компактні дерева швидко розбирають. Так само швидко розходяться акуратні, пишні ялинки. Якщо не встигнути вчасно, можна застати лише надто високі та не дуже красиві дерева з рідкими та пом’ятими голками, некрасивою маківкою або асиметричною формою. Знайти маленьку штучну ялинку буде набагато простіше.
Перед тим як вибрати штучну ялинку, доцільно продумати її розміщення в інтер’єрі та заміряти розміри. Виробники випускають найрізноманітнішу продукцію у будь-яких варіантах, тому підбір ялинки потрібної висоти не буде проблемою.
Транспортувати штучну ялинку набагато простіше, ніж живу. Вона має меншу вагу та компактно укладена в коробку. За бажання її навіть можна замовити з доставкою додому.
Сучасні штучні ялинки часто бувають просочені вогнетривким розчином, щоб знизити ризик займання. Це дуже значуща перевага перед натуральними ялинками та соснами, які стікають смолою.
Зрештою, вибираючи якісні штучні ялинки з полімерного матеріалу, можна не сумніватися в їх естетичній привабливості. Такі ялинки дуже густі та красиві, вони дійсно по-святковому ошатні.
Види штучних ялинок
Існує тільки два види штучних ялинок: імітація сосни або ялинки.
Відрізнити одну від іншої досить просто, потрібно лише подивитися на їх форму та напрямок гілок. Класична штучна ялинка має форму конуса, її гілки спрямовані під нахилом униз. Стовбура практично не видно. За кольором ялинкові гілки помітно темніші, ніж соснові.
При виготовленні штучної сосни розробники направляють гілки нагору. Це залишає відкритим стовбур. Крона сосни зазвичай набуває форми овалу, а її голки довші, ніж ялинові.
Кожен із двох видів новорічних дерев може бути розділений на додаткові категорії за розміром, матеріалом стовбура та гілок, кольором, наявністю додаткових елементів.
Які штучні ялинки екологічні та безпечні
Не маючи відповідного досвіду, буде складно вибрати штучну ялинку таким чином, щоб пластик не зашкодив навколишньому середовищу. В цьому питанні варто врахувати наступний момент.
Деякі види пластмаси дійсно негативно впливають на екологію, проте це стосується тільки одноразових виробів, які у величезній кількості вирушають на звалища. Штучні ялинки та сосни відносяться до зовсім іншого типу товарів. Це довговічні, міцні, екологічні ялинки із нетоксичних матеріалів. Вони служать багато років, навіть десятиліть.
Що стосується безпеки, то алергікам дерево з полімеру точно сподобається більше, ніж сосна, яка виділяє ефірні олії. Ще один пункт у списку «за безпеку» – це відсутність комах. Непоодинокі випадки, коли з натурального дерева, що відігрілося в теплій кімнаті, починали виповзати жучки та гусінь. У цьому аспекті штічні ялинки набагато комфортніші.
Щоб насолодитися прекрасним, атмосферним ароматом ялинки, можна скористатися одним із наступних варіантів:
- розставити по будинку ароматичні свічки;
- купити аромалампу та ефірну олію хвойного дерева (ялиця, ялина, сосна);
- принести в кімнату кілька справжніх гілок, ялиновий вінок або настільну композицію з натуральних матеріалів (зрізані гілки не шкодять дереву і не спричиняють його загибель).
Додатковим безпековим фактором стане гарантія від виробника. Її надають компанії, які виготовляють продукцію середньої та преміальної цінової категорії. У документації на штучну ялинку буде сертифікат, що підтверджує безпеку всіх матеріалів та комплектуючих.
Як вибрати штучну ялинку: критерії
Найкраще – вирушити до магазину та підібрати штучну ялинку особисто. Це дає можливість уважно оглянути її, оцінити зовнішній вигляд голок та гілок, загальну естетику виробу, його колір та запах. До речі, пластиковий запах може бути ознакою того, що для виготовлення деревини були використані неякісні матеріали. Купуючи ялинку в інтернет-магазині, не можна впевнено судити про цей параметр. В такому випадку можна спиратися тільки на наявність сертифікатів якості.
Однак плюсом онлайн-торгівлі є швидкий доступ до величезного асортименту різних виробників. Якщо роздрібні магазини не ризикують ставити у своєму залі великі та дорогі ялинки, то в каталозі інтернет-магазину можна переглянути будь-який товар.
Перш ніж вибрати штучну ялинку, варто скласти список критеріїв її оцінки. Зазвичай це матеріали гілок та стовбура, тип опори, розмір та забарвлення голок.
Матеріал каркаса та гілок
Усі штучні інтер’єрні дерева виготовлені із полімерних матеріалів.
Однак матеріал каркаса та гілок може бути різним:
- Штучні сосни часто роблять із монофіламентної нитки. Це дуже жорстке волокно, завдяки якому дерево набуває об’єму, воно виглядає пухнастим та густим.
- Штучні ялинки зазвичай виготовляють із ПВХ плівки. Цей матеріал м’якший на дотик у порівнянні з монофіламентною ниткою, але він вважається нижчим за якістю та коштує дешевше.
- Литі ялинки з цілісними деталями виготовляють із поліпропілену. Фактично це ідеальний матеріал для новорічного дерева. Такі ялинки максимально схожі на справжні і є довговічними.
Каркаси ялинок та сосен роблять із міцних та жорстких матеріалів, оскільки вони повинні витримувати вагу гілок та прикрас. Найчастіше це арматура чи металева конструкція.
Форма підставки
Хороші, якісні штучні ялинки мають надійну підставку. Найчастіше це хрестовина, проте є варіанти із кріпленням основи у декоративному відерці. Також популярні ялинки та сосни, які спираються на штучне поліно.
Якою б не була форма підставки, вона має бути стійкою. Це особливо важливо, якщо ялинка стоятиме в будинку, де є маленькі діти та домашні тварини.
Тип конструкції
При розробці штучних ялинок виробники застосовують три основні типи конструкції. Фактично, це різні способи збирання дерева:
- Кріплення гілок за допомогою спеціальних гачків. Такі дерева вимагають великих часових та трудових витрат, оскільки кожна гілка фіксується на гілці окремо. Їх легко зберігати, вони займають мало місця. Щоправда, слід стежити, щоб окремі елементи не загубилися.
- На шарнірному механізмі. Це ялинки, які можна дуже швидко зібрати та розібрати. Принцип їхньої дії нагадує роботу парасольки. Це максимально зручні у використанні дерева, але згодом механізм може зламатися чи почати заїдати. Потрібно за ним стежити та вчасно змащувати.
- Литі нерозбірні ялинки та сосни. Вони по праву вважаються найдовговічнішими. Такі штучні ялинки відносно недорогі, досить гарні та пишні, а ризик поломки в них дуже низький. Єдиний мінус – потрібно багато місця для зберігання.
Купуючи штучну ялинку, необхідно враховувати спосіб її транспортування. У цьому аспекті інтернет-магазини будуть дуже корисними для людей без особистого транспорту. Українські поштові компанії легко можуть привезти будь-яку посилку прямо на домашню адресу, тому не потрібно буде штовхатися з об’ємною ялинкою в міському транспорті.
Колір та додаткові елементи
Підбираючи штучну новорічну ялинку, деякі прагнуть знайти дерево максимально схоже на натуральне. Водночас інші люди навпаки намагаються підкреслити декоративність і штучне походження дерева.
Колір ялинки може бути різним:
- світло-зеленим;
- яскраво-зеленим;
- темно-зеленим;
- білим або сріблястим;
- блакитним або сизим.
- червоним
- синім;
- золотим.
Потрібно відзначити, що чим яскравіша ялинка, тим простіше її прикрашати. Іноді достатньо самої елементарної гірлянди, щоб вийшло естетичне та елегантне дерево.
Багато сучасних ялинок від початку укомплектовані декоративними шишками, іграшками-кулями, бурульками зі штучного льоду та іншими прикрасами.
Як вибрати штучну ялинку за розміром
Перед тим, як вибрати штучну ялинку за розміром, варто виміряти місце, де вона стоятиме. Навдивовижу люди часто помиляються, купуючи ялинку «на око».
Розміри штучних новорічних дерев можуть бути різними, але є деякі стандартні діапазони:
- маленькі – до 90 см заввишки. Це акуратні та компактні ялинки для розміщення в офісі або в маленькому приміщенні;
- середні – 120-180 см. Найчастіший варіант, який вибирають для встановлення в будинку, у кафе та ресторанах. Доцільно буде купити штучну ялинку 150 см для встановлення в холі громадської будівлі або в офісі;
- великі – від 300 см. Такі дерева підходять далеко не для кожного приміщення, їх часто купують для розміщення у дворі або на вулиці.
Очевидно, що чим вище ялина або сосна, тим вона ширша в діаметрі. Цей фактор не можна ігнорувати, вимірюючи місце для новорічного декору.
Штучні ялинки з підсвічуванням: переваги та недоліки
Для багатьох людей дуже велике значення має дитяча традиція власноручного прикрашання ялинки. Однак, якщо потрібно заощадити час і сили, можна купити штучну ялинку з підсвічуванням. Такий різновид ялинок дозволить зекономити на декорі.
У штучної ялинки з підсвічуванням є незаперечні переваги:
- економія місця – зберігати ялинку разом із прикрасами дуже зручно;
- оптимізація витрати електроенергії – світлодіодне підсвічування вимагає набагато менше електрики, ніж звичайні лампи;
- безпека – вбудоване підсвічування не нагрівається, отже, ризик спалаху зведений до мінімуму.
Недоліки – це підвищена вартість та однаковий зовнішній вигляд дерева з року в рік. Але переваги штучних ялинок з підсвічуванням перекривають недоліки.
Характеристики/Ціна | Недорога | Середня | Преміум |
Матеріал | Поліпропілен | ПВХ плівка | Монофіламентна нитка |
Тип конструкції | Лита | Окреме кріплення кожної гілки або складання ярусами | Шарнірний механізм |
Колір | Різні кольори (зелений, золотий, срібний, червоний, синій, білий матовий) | Натуральні зелені відтінки, штучний сніг, іноді яскраві кольори | Натуральний зелений колір, можлива імітація інію |
Додаткові прикраси, підсвічування | – | Вбудовані світлодіоди | Вбудоване підсвічування, декоративні шишки та інші іграшки |
Розмір | До 90 см | 120-180 см | Від 300 см |
Цей короткий чек-лист для тих, хто розмірковує про те, як вибрати штучну ялинку. Він допоможе швидко розсортувати продукцію на ринку на зрозумілі категорії, прискорить та спростить ухвалення рішення.