Корисні поради на кожен день


Акумуляторні лампи для дому: що це та як обрати

  • Лампи акумуляторні
  • Акумуляторні лампи для дому
  • Акумуляторні лампочки
  • Світильникі акумуляторні
  • Лампочка яка заряджається
  • Аккумуляторні світильники
  • Акумуляторний світильник

Українці за часи проблем з електроенергією, спричинених російськими ракетними та дроновими атаками, випробували, певно, всі можливі засоби в боротьбі за можливість повноцінно жити та працювати під час відключень. Одним з найзручніших, дешевих і простих у користуванні девайсів, який дає змогу якісно освітлювати приміщення в будь-яких умовах, є акумуляторна лампа. В статті ми розберемо, що становлять собою акумуляторні лампи для дому, якими конструкційними особливостями відрізняються та де застосовуються.

Акумуляторні лампи для дому: що це

Акумуляторна лампа для дому – це пристрій, який об’єднує в собі звичайну лампу та акумуляторну батарею. Вона має максимально простий принцип дії: коли подається струм, освітлення здійснюється від мережі, також в цей час може відбуватись підзарядка батареї. А коли мережа вимикається – лампа продовжує світити вже завдяки накопиченій акумулятором енергії.

Акумуляторна лампа: як використовувати

Управління такими лампами здійснюється через звичайний вимикач (але лише механічний, не електронний та не сенсорний). Тобто навіть коли електроенергія в мережі відсутня, ви просто натискаєте ту саму кнопку, що завжди вмикає і вимикає світло в вашій кімнаті – це дуже зручно. Саме тому акумуляторні лампи для дому стали такими популярними.

Є також і інші моделі, оснащені окремим пультом керування. Вони стануть в пригоді, якщо, наприклад, у квартирі передбачені електричні вимикачі, або якщо електропроводка взагалі відсутня.

Деякі акумуляторні лампи для дому мають в комплекті ковпачок, оснащений кріпленням-гачком та механічним вимикачем. Тобто лампу в цей ковпачок можна вкрутити та використовувати як звичайний ліхтар, або підвісити за допомогою гачка будь-де, наприклад, на гілку дерева. 

Акумуляторні лампи для дому: як обрати

Вибираючи акумуляторні лампи для дому, в першу чергу враховуйте характеристики девайсу. Їх небагато. Головна – це форма і розміри виробу. Цоколь має підходити за розмірами до патрона, в який необхідно вкрутити лампу. Також, якщо ви збираєтесь використовувати акумуляторну світлодіодну лампу в люстрі, або світильнику, зверніть увагу, щоб габарити вашої покупки не завадили розмістити її в плафоні, адже через наявність акумулятора описані моделі дещо більші, ніж звичайні.

Інші важливі характеристики – це потужність лампи, а також ємність акумулятора. Звичайно, що чим більша потужність вибраної акумуляторної лампи, тим швидше вона буде витрачати енергію, а від ємності акумулятора залежатиме, скільки енергії він зберігатиме. Але акумулятор – це не лише ємність. В дешевих китайських моделях можуть використовуватися застарілі свинцево-кислотні акумулятори. Їх можливості та довговічність значно менші, ніж у літієвих.

Ще один важливий момент – чи є батарея (батареї) змінними. Можливість легко замінити акумулятор, що вийшов з ладу – дуже корисна опція.

Також майте на увазі, що наявність золотистого ободка – це не тільки прикраса, якою може бути оснащена лампа, але й своєрідний радіатор – покращує тепловіддачу, що позитивно впливає на довговічність роботи.

Вам можуть зустрітися різні модифікації акумуляторних ламп. Наприклад, є такі, в яких змінювати можна не акумулятори, а саму лампу. В деяких виробах від мережі працює основна лампа, а батареї живлять окремі світлодіоди. Можуть бути відмінності в керуванні зарядкою або вмиканням-вимиканням тощо. Тому, щоб акумуляторні лампи для дому відповідали потребам, при виборі уважно читайте опис та характеристики товару, що надає продавець та відклики покупців, якщо такі є в наявності. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *