Корисні поради на кожен день


Портативна зарядна станція: як вибрати

Портативна зарядна станція

Генератори, акумулятори та портативні зарядні станції – це чудова можливість зберегти мінімальний рівень комфорту в умовах тимчасового відключення електропостачання. Крім того, такі пристрої дозволяють продовжувати вести торговельну, навчальну, розважальну та виробничу діяльність. Але генератор можна встановлювати тільки на вулиці, а павербанку вистачить тільки для базового підживлення смартфона або планшета. Ситуацію може виправити портативна зарядна станція, яка займає проміжний щабель між двома пристроями та поєднує в собі цілу низку корисних характеристик.

Портативна зарядна станція: що це

За великим рахунком, портативні станції – це не що інше, як великі павербанки. Їхньої потужності достатньо, щоб заряджати телефони, планшети та ноутбуки, а також забезпечувати роботу різних домашніх побутових приладів.

На відміну від генератора, зарядним станціям не потрібне додаткове паливо. Завдяки місткому акумулятору вони здатні накопичити досить багато енергії в ті часи, коли струм подається загальною мережею. Тобто зарядна станція працює так само як і знайомий усім павербанк, при цьому сфера її застосування – значно ширша. Вона не потребує палива (бензину, дизелю та газу), а під’єднується до загальної мережі електропостачання.

Важливою перевагою цього приладу є тиха робота без будь-яких сторонніх запахів, випарів та вібрацій. Тому його можливо встановлювати на домашніх кухнях, у робочих кабінетах, у житлових та ванних кімнатах. Портативну зарядну станцію можна використовувати в поїздках, походах та вилазках на природу.

Особливість портативної зарядної станції в тому, що вона може заряджатися не тільки від звичайної 220 вольтової розетки, а і від автомобіля або від сонячної панелі. Для цього знадобиться додатковий адаптер, але він широко представлений в продажу, тому його досить легко придбати. Час заряджання пристрою безпосередньо залежатиме від вибраного джерела зарядки. При підключенні до розетки 220 вольт для повної зарядки потрібно орієнтовно 1 година. Якщо станція підключена до транспортного засобу на 12 вольт або сонячної панелі, то для повного зарядження потрібно приблизно 6 годин.

Перед тим, як обрати портативну зарядну станцію, необхідно визначитися з сумарною потужністю підключених приладів та часу їх використання, і тільки потім вибирати станцію з відповідним об’ємом акумулятора. 

Портативна зарядна станція

Портативна зарядна станція: переваги

Головною очевидною перевагою такого пристрою є компактність та мобільність. Його дійсно можна взяти з собою буквально усюди та користуватися будь-яким електричним приладом. Але необхідно враховувати потужність приєднаних приладів та час розраду акумулятора.

Крім цього, до списку плюсів також можна віднести:

  • швидке заряджання та наявність вибору джерел енергії – підзарядити пристрій можна від мережі або авто, сонячна панель;
  • функціональність портативної станції навіть у процесі заряджання. У такому разі підключення приладів уповільнить зарядку, але всі вони працюватимуть;
  • великий вибір різних видів пристроїв потужністю від 200 Вт/год та вище;
  • можливість приєднання станції до додаткової АКБ для розширення місткості та збільшення розрахункового часу роботи;
  • продумана конструкція корпусу – кожен пристрій отримує чудовий захист від пошкоджень та забруднень;
  • наявність спеціального захисту від перепадів напруги та температури (якщо йдеться про використання станції на природі);
  • відповідність екологічним стандартам та сучасним світовим тенденціям – відсутність токсичних вихлопів, максимальний комфорт для людей навкруги;
  • не потребує обслуговування (в порівнянні з генератором. Не потрібно міняти мастило, постійно заправляти);
  • простота експлуатації – вам не доведеться розбиратися в тому, як її завести – на відміну від генератора, вона не передбачає ніяких складнощів в цьому питанні.

Кількість та потужність приладів, які можна підключити до конкретної станції, залежить від потужності батареї.

Портативна зарядна станція: як обрати

Обираючи портативну зарядну станцію, варто відштовхуватися від її призначення. Чи плануєте ви підключати до неї виключно мобільні девайси, ноутбуки під час відсутності електропостачання, чи вона повинна живити ще й побутові прилади. Від цього залежить потужність.

Дізнатися параметри пристрою можна за маркуванням на корпусі та з посібника з експлуатації. Потужність позначається у Вт, і чим вона вища, тим більше приладів можна під’єднати до обладнання одночасно. Потрібно розрізняти номінальну та максимальну потужність. Перше значення дозволяє визначити, яку напругу витримає станція при тривалій роботі, друге – яким може бути максимальне навантаження на короткий час. Наприклад, маючи апарат з потужністю у 500 Вт до нього в принципі можна під’єднати 2 прилади на 250 Вт або 5 на 100 Вт кожен. А тривалість їхньої роботи вже буде залежати від місткості акумулятора.

Види зарядних станцій за потужністю

За потужністю увесь асортимент портативних зарядних станцій поділяється на 3 групи:

  • моделі з потужністю до 600 Вт. Більшою мірою вони призначені для живлення електроніки (смартфонів, планшетів та комп’ютерів), але теоретично до них можна під’єднати малопотужну побутову техніку, наприклад, телевізор;
  • станції з потужністю від 600 Вт до 2 кВт. Це вже більш практичні моделі, оскільки до них можна підключити не тільки ноутбук чи телефон, але й газовий котел чи кухонне приладдя. Станції від 1,5 кВт підійдуть для запуску фену, але на дуже короткий час та без інших споживачів;
  • апарати з потужністю від 2 кВт та вище. Це найпрактичніші модифікації зарядних станцій, оскільки потужність, наприклад, у 2,5 кВт – це вже показник бензинових генераторів. Це означає, що до них можна підключати не тільки побутове приладдя, але й електроінструменти.

При пошуку станції експерти рекомендують орієнтуватися на номінальну потужність, але залишити близько 20% про запас. У такому разі вдасться підключити всі заплановані прилади та не залишиться побоювань, що пристрій буде перевантажено.

Що таке ємність АКБ та чому це важливо для споживача?

Ще одним важливим фактором, який потрібно врахувати перед тим, як обрати портативну зарядну станцію, є тип і ємність АКБ (акумулятора). Цей показник відображає ту кількість електроенергії, яку станція може акумулювати. Чим він більше, тим довше станція зможе працювати в автономному режимі. Наприклад, ви придбали станцію з ємністю акумулятора 600 Вт/год. Це означає, що якщо ви приєднаєте до неї прилад на 150 Вт, він зможе пропрацювати до 4 годин.

Таблиця середніх показників потужності побутових предметів

Найменування приладдяПотужність, Вт
Комп’ютер150-300
Ноутбук50-150
Світлодіодна лампа10-20
Зарядний пристрій для смартфона10
Пральна машина1000-2000
Обігрівач700-2000
Фен1,5 кВт
Електричний чайник1,5-2 кВт
Мікрохвильова піч1000-1500

При використанні станції необхідно уважно стежити, щоб не перевищити дозволену потужність та не розрядити акумулятор в нуль.

Акумулятори на портативних зарядних станціях

За типом акумулятори розділені на три групи:

  1. Li-ion (містять літій, кобальт) – батареї з ресурсом 800 циклів зарядки/розрядки можна побачити у магазинах найчастіше.
  2. NMC (включають літій, нікель, марганець, кобальт) – аналог батарей першого типу з таким самим ресурсом.
  3. LIFePO4 (засновані на літії та залізі) – дорогі та потужні види батарей з ресурсом від 2500 до 3500 циклів.

Батареї третьої групи вважаються найнадійнішими. Основна перевага портативної зарядної станції з такою АКБ полягає у її довговічності. Навіть за дуже інтенсивної експлуатації вона здатна прослужити більш тривалий час.

Як обрати портативну зарядну станції під власні потреби

Підбираючи пристрій, необхідно врахувати кількість роз’ємів на його корпусі. Чим їх більше, тем більше техніки можна одночасно під’єднати до неї. Максимальна кількість роз’ємів, яка може бути на такій техніці – 10. Наразі це найпрактичніше рішення, але зазвичай такі станції достатньо дорогі. Враховуйте, що на корпусі можуть бути класичні розетки на 220 V, USB-порти на 2,4A чи 5V, а також можуть бути порти постійного струму на 12V, 10A. Оптимальна кількість портів – 5, але при наявності відповідного бюджету можна придбати апарат й на 10 портів.

Також звертайте уваги на кількість та тип адаптерів, які йдуть в комплекті до станції. Добре, якщо є перехідник, призначений для автомобільного прикурювача, або сонячних панелей. Це розширює перелік потенційних джерел, які можна використовувати як джерело живлення.

Якщо ви плануєте брати портативну зарядну станцію з собою в поїздки, то варто врахувати її розміри та вагу. Зі збільшенням потужності буде збільшуватися й розмір приладдя.

Що стосується функціонала такого обладнання, то він залежить від виробника та специфіки конкретної лінійки. Для підвищення рівня комфорту добре, якщо станція буде оснащена екраном. На ньому зазвичай відображаються поточні технічні показники: від кількості під’єднаних приладів до кількості залишкового заряду акумулятора.

В деяких портативних зарядних станціях передбачена можливість їхньої інтеграції до «розумного дому» та управління через відповідний додаток на смартфоні. Вкрай важлива додаткова функція – швидка зарядка (до 80% за 1 годину за умови підключення до звичайної розетки, або до 3-х годин при використанні автомобільного прикурювача). Але додатковий функціонал автоматично відображається на вартості.

За умови розуміння, яким саме вимогам подібне приладдя має відповідати, портативна зарядна станція може стати повноцінним джерелом електропостачання для квартири чи офісу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *