Корисні поради на кожен день


Як обрати моторне мастило для бензинового генератора

Як обрати моторну оливу для бензинового генератора

На якість та тривалість роботи генератора впливає кілька сукупних факторів: від стану деталей до дотримання правил експлуатації. Оскільки ключовий елемент генератора – це його двигун, від догляду за ним в першу чергу залежить, як довго ви зможете користуватися установкою. Базовий етап догляду за двигуном – заміна мастила. У статті ми розглянемо, як обрати моторне мастило для бензинового генератора, на що спиратися початківцям.

Як обрати моторну оливу для бензинового генератора: марка

Для початку розберемося, які види мастил потрібно заливати в генератор. Перший вид – безпосередньо моторні мастила, які відповідають за стабільну роботу рухомих елементів двигуна. Другий – консистентні, призначена для підшипників.

Найкращий спосіб обрати моторне мастило, яке гарантовано підійде до конкретного генератора – подивитися, яку марку рекомендує використовувати виробник. Ця інформація завжди є в техпаспорті. Якщо його не має під рукою, то спирайтеся в цьому питання на наступні правила:

  1. Надавайте перевагу маркам, які виготовляють перевірені часом мастила: Mobil, Shell, Xado, Ravenol. Їх варто купувати виключно в спеціалізованих магазинах, що може бути гарантією оригінальності товару.
  2. Якщо обрали продукцію конкретної марки, намагайтеся надалі використовувати тільки її.

Як часто замінювати моторну оливу в генераторі

Інтервали заміни мастила також прописуються в інструкції до генератора. Тому при виникненні такої проблеми краще одразу погортати техпаспорт. Якщо такої можливості немає, тоді спирайтеся на загальні правила:

  • у новому генераторі першу заміну мастила потрібно провести через 5 годин його роботи. Цього часу зазвичай достатньо, щоб усі деталі притерлися одна до одної. Зверніть увагу, що мастило буде чорним. Це пов’язано з тим, що під час першої обкатки воно поглине металізовані мікрочастинки;
  • час наступної заміни – приблизно через 20 годин роботи генератора. При цьому не має значення, наскільки інтенсивне навантаження на нього приходиться;
  • надалі питання заміни мастила залежить від порад конкретного виробника, але в ідеалі його варто замінювати через кожні 50 годин роботи установки.

Яку кількість моторного мастила заливати

Важливо не тільки підібрати якісне моторне мастило, але й правильно її заливати. В цьому питанні також є декілька базових правил. Головне – заливайте виключно ту кількість мастила, яка вказана в інструкції. Також відстежуйте, щоб його кількість завжди була між позначками «максимально/мінімально». Інакше рідина почне перетворюватися на піну, що вкрай негативно відображається на стані двигуна.

Окрема тема – маркування. Система маркування API дозволяє підібрати продукцію за певним типом двигуна та терміном експлуатації. Якщо на пляшці є позначка S, це означає, що даний продукт підходить для бензинових двигунів. Друга літера відображає якість. Чим далі вона знаходиться від перших літер алфавіту, тим якіснішим є мастило. Наразі найкращим вважається моторне мастило маркування SN. Але її не вдається знайти, то оптимально зупинятися на продуктах, які по класу відповідають формату SL.

Другий тип маркування – SAE, який відображає ступінь в’язкості мастила. Існує три категорії мастил за даним типом:

  • зимові, призначені для використання при мінусових температурах: від 0W до 25W. Цифра позначає температуру, при якій рідина буде працювати;
  • літні, які підійдуть для спеки: від 20W до 50W;
  • універсальні, розроблені для стабільної роботи за будь-яких умов.

Для бензинових генераторів краще використовувати універсальні напівсинтетичні мастила, які зазвичай маркуються як 10W-30 та 10W-40. Перша цифра відображає в’язкість при низьких температурах, друга – під час нагріву. Перевага таких модифікацій – в їхній універсальності. Їх можна використовувати за будь-яким температурним режимом. За умови експлуатації генератора при температурі нижче -30°С, краще буде заливати оливу маркування 5W-30.

Фахівці не радять заливати в бензинові двигуни генераторів синтетичні мастила. Краще зупинитися на напівсинтетичних різновидах, оскільки в них проявлені характеристики як синтетичних, так й мінеральних мастил. Якщо все ж таки в генератор залили мастило низької якості або непідходящий різновид, необхідно промити систему двигуна та потім залити нове відповідне.

Техобслуговування генератора: що включає в себе

Заміна мастила – не єдина процедура, яку потрібно систематично проводити задля збільшення терміну служби установки. Також необхідно своєчасно чистити та міняти повітряний, масляний та паливний фільтри, чистити та міняти свічки запалювання. Слідкуйте за чистотою паливного бака, періодично відстежуйте стан клапанів, перевіряйте, чи працює система захисту від низького рівня мастила. Використання якісного моторного мастила в поєднанні зі своєчасним технічним обслуговуванням служить гарантією стабільної роботи генератора протягом багатьох років.

Якщо ви не розібралися в тому, як обрати моторне мастило для бензинового генератора, зверніться з конкретними питаннями до фахівців. Це можуть бути продавці в профільних магазинах, які також зможуть зорієнтувати вас в асортименті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *