Корисні поради на кожен день


Електричний тример для трави: як вибрати

Електричний тример для трави

Електричний тример – практичний садовий інструмент, який використовується для стрижки трави та бур’яну. Він працює за допомогою електричного двигуна, який, на відміну від бензинового, не виробляє продуктів переробки палива, тому сам прилад вважається більш екологічним. Але такі апарати зазвичай малопотужні, тому більше призначені для догляду за вже існуючим газоном, аніж для скошування дуже високих чагарників. В статті ми розберемося, що становлять собою електричні тримери для трави та на що спиратися при їх виборі.

Електричні тримери для трави: що це

Само поняття «тример» пішло від англійського слова «trim» («підстригати»). Це й формує призначення самого приладу. Перші апарати появилися в продажу у 70-х роках як додатковий інструмент до класичних газонокосарок, зокрема, вони дозволяли підстригати газон у важкодоступних місцях, де газонокосарка була малоефективна. Наприклад, вздовж парканів, садових доріжок або навколо стовбурів дерев.

Сучасний електричний тример став популярними серед садівників, оскільки він легкий, компактний та простий в експлуатації. Він має подовжену штангу, на одному кінці якої знаходиться двигун, а на іншому – ріжучий модуль. У деяких моделей двигун також може бути розташований знизу. Для зручності керування рукоятка має ергономічну форму, і разом з невеликою вагою це дозволяє працювати стільки, скільки потрібно, не відчуваючи втоми.

Асортимент мотокос

Електричний тример для трави: переваги

Чим електричні мотокоси кращі за бензинові – переваги апаратів такого типу:

  • компактність та невелика вага, завдяки чому використовувати прилад можуть підлітки, жінки та людини похилого віку;
  • ергономічність спрощує пошук зручного місяця для зберігання мотокоси;
  • відсутність вихлопних газів, завдяки чому працювати можна навіть у безпосередній близькості до будинків;
  • безпечність користування – відсутність бензинового бака зводить до мінімуму вірогідність спалаху двигуна;
  • великий вибір найменувань, що дозволяє підібрати модель під будь-який бюджет або специфічні потреби.

Головний недолік електричних тримерів полягає у обмеженій потужності – вона знаходиться в діапазоні від 250 до 1800 Вт. Це означає, що прилад зможе підстригти невисоку молоду траву (до 10-12 см) – впоратися з дуже густими високими чагарниками ним буде важко. Також врахуйте, що якщо це дротова модель, то площа обробки буде обмежена довжиною кабелю.

Електрична мотокоса для дачі

Різновиди електричних тримерів

В межах свого класу усі електричні тримери поділяються на 2 категорії: дротові та акумуляторні моделі. Перші працюють від стаціонарної мережі, другі – від інтегрованого акумулятора.

Електричні тримери: специфіка

Електричний тример для трави працює від мережі, тому він підходить тільки для домів або дач з централізованим електропостачанням, але теоретично його можна підключити й до генератора. Попри те, що ви як оператор будете залежати від довжини кабелю самого приладу та подовжувача, вам не потрібно буде спиратися на ємність акумулятора. Це дозволяє приділяти догляду за газоном стільки часу, скільки ви вважаєте за потрібне, на відміну від акумуляторних моделей, де все залежить від ємності акумулятора.

Кабель – це як головна перевага, так й недолік таких апаратів. Тому при виборі врахуйте, що саме для вас грає ключову роль при підстриганні трави: автономність чи необмеженість у часі.

Електричний тример для дачі

Акумуляторні тримери: особливості

Акумуляторний тример для трави – це ідеальне рішення на випадок, якщо під рукою не має доступу до електромереж або якщо ви не бажаєте бути обмежені кабелем. Вони максимально мобільні та зручні у користування, але при їх виборі врахуйте, що вам все одна буде потрібна розетка на 220V для зарядження акумулятора. Середня тривалість роботи акумуляторного тримера становить 20-25 хвилин. Беріть це до уваги та вирахуйте, чи достатньо цього часу для підстригання усього газону на ділянці.

Резюмуємо: акумуляторний тример – найкраще рішення для невеликих, але вже підстрижених газонів загальною площею до 3 соток. Самостійно він не впорається з занедбаною ділянкою. Тому варто його купувати як доповнення до газонокосарки для підстригання газону у проблемних місцях: вздовж парканів, доріжок, дерев та різноманітних садових елементів складної форми.

Як обрати акумуляторний тример для трави

Якщо за певних причин ви вирішили зупинитися на акумуляторній моделі, то при її виборі врахуйте наступні аспекти:

  1. Потужність батареї. Це перша та, мабуть, найголовніша характеристика, яку варто брати до уваги, аналізуючи асортимент подібного садового приладдя. Від потужності акумулятора залежить загальна потужність тримера. Чим вона буде більшою, тим більше процесів можна буде виконати за допомогою такого апарату, наприклад, не тільки зрізати невисоку траву, але й навіть видалити маленькі кущі. У разі виключно скошування трави висотою до 10-15 см, то достатньо батареї з ємністю 18 Вольт. Але в продажу можна знайти мотокоси, у яких цей показник становить 24 чи 32 Вольта. На останні можна встановити навіть металевий диск, але й цінна таких тримерів буде відповідною.
  • Ємність батареї. Вона вимірюється в Ампер-годинах та означає, як довго прилад зможе пропрацювати. На більшості апаратів використовуються акумулятори з показником у 2 А-г, що еквівалентно 20 хвилинам роботи. Для обробки невеличкої ділянки цього достатньо. Але для подовженої роботи краще придбати модель на 4 А-г, що вже дозволяє косити впродовж 35 хвилин.
  • Тривалість зарядження акумулятора. Якщо мова йде про тримери останнього покоління, то майже на всіх них встановлені літій-іонні акумулятори, які заряджаються протягом декількох годин. Але в продажу ще є моделі, на зарядження яких може піти навіть до 1 доби. Це дуже довго и такий аспект потрібно врахувати заздалегідь, оскільки ви можете забути поставити прилад на зарядку, коли він саме потрібен, а погодні умови на наступний день вже не дозволять виконати запланований обсяг робіт.

Як вибрати електричний тример для трави за технічними характеристиками

Якщо ви впевнені, що саме електричний тример – це оптимальне рішення для вас, виходячи зі специфіки ділянки та власних потреб, то при його виборі потрібно звернути увагу на декілька принципових моментів. Врахувавши їх, ви зможете підібрати інструмент, який буде максимально ефективним, при цьому ви не переплатите за непотрібні функції чи інші опції.

Потужність

Чим швидше потужність мережевого апарату, тим швидше буде обертатися його ріжуча частини. Як результат – тим більшу площу можна буде обробити за одиницю часу. Поради стосовно потужності наступні:

  • для догляду за ділянкою в межах декількох соток – 200-750 Вт;
  • середні ділянки – 550-1100 Вт;
  • великі майданчики – 850-1800 Вт.

Тут також має значення, як часто ви будете користуватися апаратом та для яких саме робіт плануєте використовувати. Якщо ви зазвичай стрижете газон газонокосаркою, але шукаєте прилад для догляду за тими ділянками, де вона нормально підстригти не може, зупиняйтеся на мотокосах з найменшою потужністю – для таких задач їх буде цілком достатньо. Для повноцінної стрижки газону як альтернативи газонокосарці вже потрібна модель з потужністю мінімум на 1000 Вт.

Побутовий мережевий тример для трави

Ширина зрізу

Ширину зрізу визначає довжина ножа або відстань, на яку можна максимально висунути волосінь, якщо ріжучим елементом виступає саме вона. Мінімальний показник зрізу – 20 см, максимальний – 42. Якщо на ділянці передбачена велика кількість різних об’єктів (бордюрів, клуб, є ігровий майданчик або альтанка), то беріть тример з найвужчою головкою. Це спростить вам підстригання газону саме в таких незручних зонах. Якщо ж ділянки здебільшого рівна, то можна зупинитися на моделях, ширини зрізу яких – від 30 см. Універсальними вважаються тримери з шириною зрізу у 25 см.

Конструкція штанги

Ще один параметр, який впливає на зручність користування інструментом – це тип штанги. Вона виступає проміжним елементом між ріжучою частиною та двигуном і може бути вигнутою або прямою.

Вигнуті тримери ідеально підходять для роботи у важкодоступних місцях. Ними дуже зручно косити біля дерев, садових парканів, меблів чи будь-яких інших об’єктів. Прямі штанги більш підходять для догляду за рівними ділянками. Також врахуйте, що в прямих тримерах зазвичай встановлюється більш потужний двигун, що автоматично збільшує вагу інструмента та дозволяє косити тим і більш жорстку траву. Деякі штанги також можуть бути телескопічними, що дозволяє регулювати її довжину під зріст оператора.

Тому, обираючи електричний тример для трави за типом штанги, відштовхуйтесь саме від особливостей ділянки. Для рівної – пряма штанга, у разі великої кількості елементів на ділянці – вигнута.

Вага

Від ваги залежить, наскільки зручно вам буде працювати з інструментом. Якщо ви обираєте малопотужну модель для періодичного користування, її вага за визначенням буде невеликою – як правило, не більше 2-3 кг. У акумуляторних вона не буває більше 3 кг.

Вага середньостатистичного електричного тримера – 4 кг, бензинового – від 5 до 9 кг. На вагу приладу також впливає його потужність – моделі з високим показником не будуть легкими, але в них зазвичай передбачений ремінь, який дозволяє рівномірно розподілити навантаження. Але класичний електричний тример його не потребує через невелику вагу.

Компактний електричний тример для трави

Як правильно працювати з електричним тримером для трави

Щоб одночасно спростити собі догляд за газоном та максимально ефективно використовувати обладнання, ним потрібно правильно користуватися, враховуючи не тільки технічні особливості, але й загальні рекомендації, актуальні для подібного садового інвентаря. Для підтримки акуратного зовнішнього вигляду газону його потрібно підстригати раз у 4-5 днів. Ідеальна довжина трави на газоні – 5-6 см. Але тут потрібно врахувати тип газону та те, наскільки швидко він росте, тому відштовхуйтесь у цьому питання саме від вашого конкретного випадку.

Базові правила стрижки газону електричної мотокосою:

  • очищуємо газон від сміття, каміння та будь-яких сторонніх предметів, які можуть пошкодити голівку тримера або спровокувати надмірне навантаження на двигун;
  • починати роботи потрібно з краю ділянки, поступово ручаючись у центр;
  • не потрібно швидко розмахувати тримером зі сторони в сторону – електричні моделі не будуть ефективними, якщо ви будете рухатися занадто швидко;
  • варто прибирати скошену траву з ділянки – вона уповільнює ріст газону та в цілому робить зовнішній вигляд ділянки не дуже акуратним;
  • найкращий час для робіт влітку – до 8 ранку або після 8 вечора, коли сонце не буде настільки інтенсивним. Це особливо важливо для відкритих та великих за площею майданчиків.

Врахувавши усі перераховані вище поради, ви зможете проаналізувати асортимент та підібрати електричний тример для трави, який буде цілком відповідати конкретним вимогам.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *