Корисні поради на кожен день


Місячний посівний календар на червень 2023 року

Календар на червень 2023

Посівні календарі залишаються зручним та практичним помічником для дачників та садівників. Вони дозволяють спланувати наступні роботи з посадки або догляду за рослинами в саду та городу, спираючись на поточні фази Місяцю. Для зручності на наочності пропонуємо вам місячний посівний календар на червень 2023 року, на основні якого можна відстежувати потенційний вплив нашого супутника на стан рослин.

Місячний посівний календар на червень 2023 року: фази Місяцю

У червні 2023 року передбачені наступні фази Місяцю:

  • Фаза зросту – 1-3 червня.
  • Повний Місяць – 4 червня.
  • Період спаду Місяцю – 5-17 червня.
  • Молодик – 18 червня.
  • Фаза зросту – 19-30 червня.

Місячний посівний календар на червень 2023 року

Місячний посівний календар на червень 2023

1-2 червня – сприятливі дні для висаджування майже усіх культур, особливо кольорової капусти, часнику, квасолі, цибулі. Рекомендоване висаджування розсади перцю та томатів, внесення мінеральних та органічних добрив. У квітнику можна висадити як однолітні, так й багаторічні квіти, особливо це актуально для троянд. Фази Місяцю сприяють висаджуванню малини, винограду. Чудовий час для догляду за газоном.

3 червня – день підходить для висаджування гострого перцю та часнику або для робіт, спрямованих на боротьбу зі шкідниками. У разі необхідності внесення підгодовування, бажано зупинитися на продуктах з високим вмістом фосфору. Роботи в саду, спрямовані на догляд за плодовими чагарниками: обрізка вусиків та видалення бур’янів. Від повноцінної обрізки рослин краще відмовитися.

4 червня – Повний Місяць, тому від усіх садово-городних робіт бажано відмовитися.

5 червня – в саду рекомендовано продовжувати посадку плодових дерев. На городі – висадку та пересадку рослин, внесення добрив, боротьбу зі шкідниками. Сприятливий день для посіву у квітнику рослин з подовженим стеблом.

6-7 червня – дні підходять для посадки часнику, картоплі, буряка та інших коренеплодів. Вносяться виключно органічні добрива. Продовжується висаджування розсади. Боротьба зі шкідниками та потенційними хворобами. Квітникарі можуть витратити день на висаджування багаторічних рослин. Від будь-яких робіт з корінням рослин варто відмовитися.

8-9 червня – дні варто спрямувати на формування кущів томатів та батогів в огірків. Можливе прополювання, проріджування сходів. Від посіву насіння або висадки розсади краще відмовитися. Дозволене обрізання дерев та догляд за газоном.

10-11 червня – сприятливі дні для посадки більшості рослин, в тому числі зелені, усіх різновидів квітів. Можливе вкорінення живців. Варто використовувати виключно органічні добрива. Впродовж цієї фази також варто приділити час саду, оскільки вона підходить для висаджування полуниці, малини, винограду та інших ягідних чагарників. Обрізку дерев краще відкласти.

12-13 червня – згідно з поточною фазою, ці дні варто присвятити догляду за городом та боротьбі з бур’янами, шкідниками та хворобами. Також можна провести санітарну обрізку дерев та чагарників. Висадку розсади та посів насіння, пікірування та полив краще відкласти.

14-15 червня – дні підходять для посадки огірків, солодкого та гострого перцю, редиски, капусти, усіх зелених культур. Можливе пророщування насіння, внесення добрив та полив. У квітнику – висаджування многолітніх квітів, троянд. Оптимальні роботи в саду – це посадка плодових чагарників та дерев, заготовлення компосту, стрижка газону.

16 червня – чудовий день для посадки зелені, яка орієнтована на використання восени або взимку. Догляд за огірками та томатами, мульчування. Проріджування посівів та боротьба зі шкідниками. Не бажано проводити пересадку рослин або пікірування.

17-19 червня – дні не підходять для будь-яких робіт на городі та в саду.

20 червня – один з найкращих днів в місяці для висаджування будь-яких овочів, зелені та догляду за висадженою розсадою огірків та томатів. Він також підходить для посадки одно- та багаторічних квітів, троянд та декоративних чагарників. Використання органічних добрив, рясний полив, обрізка дерева, підготовка лунок під заплановане висаджування саджанців принесуть результат. Не рекомендується використання отрутохімікатів.

21-23 червня – три дні, впродовж яких варто відмовитися від висаджування, поливу, підживлення та пересаджування рослин. Виняток – посів зелені. Рекомендовано присвятити час боротьбі з хворобами рослин, бур’яном та потенційними шкідниками. В саду – догляд за газоном та територією в цілому.

24-25 червня – дні підходять для посіву газону, пасинкування томатів, висаджування зелені. Полив, пікірування розсади, внесення підживлення. Можлива посадка одно- або багатолітніх бульбових рослин, формування живоплоту. Рекомендоване проведення обрізання сухих гілок, внесення мінеральних добрив.

26-28 червня – дні підходять для масштабних робіт в саду та на городі. Посадка чагарників, які мають закритий формат коріння, плодових дерев, малини та винограду. Укорінення вусиків суниці. Посів зелені, огірків, капусти. Висаджування розсади кольорової та брюссельської капусти, перцю, огірків, томатів. Чудові дні для усіх робіт у квітнику, особливо для укорінення живців та висаджування троянд. Бажано відмовитися від використання отрутохімікатів.

29-30 червня – сприятливий час для посадки насіння кольорової капусти, літнього посіву зелені (салату, щавлю, шпинату). Рекомендовано внесення мінеральних добрив та рясний полив. Якщо ви маєте квітник, в останні дні червня варто приділити йому увагу, оскільки це сприятливий час для висаджування усіх без винятку різновидів квітів та чагарників. Бажано провести комплексний догляд за рослинами, який передбачає щеплення, прорідження та боротьбу зі шкідниками. Від розділення рослин шляхом поділу коріння та обрізання на цей час варто відмовитися.

Спираючись на місячний посівний календар на червень 2023 року, ви зможете заздалегідь виокремити найкращий час для проведення тих чи інших садових робіт.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *