Корисні поради на кожен день


Як позбутися комарів у домі, квартирі або на дачі

Як позбутися комарів в домі, квартирі або на дачі

Літо – це не тільки час активного відпочинку та дозвілля, але й боротьби з комахами. Особливо для тих, хто мешкає в регіонах з високою вологістю. Тому ще на початку літньої спеки вкрай важливо продумати інструменти, які дозволять нівелювати увесь дискомфорт, спричинений комарами. Їх укуси неприємні та викликають подразнення, набряки, свербіж, у гіршому випадку вони можуть переносити різноманітні захворювання. В межах даного матеріалу ми розберемо, як позбутися комарів у квартирі, домі та інших закритих приміщеннях. Які засоби довели свою ефективність?

Як позбутися комарів: запобігання проблеми

Якщо ви розбираєтесь у питанні того, як позбутися комарів, спочатку зверніть увагу на москітні сітки, які дозволяють запобігти проблемі. Це конструкції, які складаються з корпусу та натягнутої на нього тонкої сітки з поліестеру або нейлону, яка перешкоджає проникненню комах.

Москитні сітки на вікна

Для фіксації в них передбачені металеві скоби, які одночасно забезпечують надійне кріплення рами та дозволяють не порушувати цілісність віконної конструкції.

Кріплення на москитних сітках
Як кріпити москитні сітки

Переваги москітних сіток:

 • доступна ціна – на момент написання даного матеріалу вартість найпростішої москітної сітки для стандартного пластикового вікна становить 300 грн;
 • висока ефективність – якісна сітка, яка встановлена впритул до рами, не пропускає навіть дуже маленьких комах;
 • великий вибір конфігурацій під будь-які розміри вікон;
 • простий принцип встановлення;
 • довговічність – якісні москітні сітки розраховані на роки постійної експлуатації;
 • елементарний принцип догляду.

Підбирайте москітну сітку, залежно від конструкції вікна. Деякі компанії, які займаються реалізацією пластикових вікон, також виготовляють москітні сітки за індивідуальними розмірами. Але зверніть увагу на те, що вкрай важливо правильно заміряти довжину та ширину, щоб сітку в принципі можна було встановити та не утворювати вільного простору між рамою сітки та вікном.

Як позбутися комарів: фумігатори

Ще один з найрозповсюдженіших способів, як позбутися комарів – використовувати фумігатори. Вони давно з’явилися в продажу, довели свою ефективність та здобули популярність завдяки своїй низькій вартості.

Як позбутися комарів в домі

Фумігатор –  це компактний девайс, призначений для боротьби з комарами, мухами, кліщами та іншими комахами в закритих приміщеннях. Він використовується для створення туману або диму, що містить інсектицидні речовини, які забивають або відлякують комах.

Фумігатори зазвичай працюють на основі нагрівання або випаровування спеціальних таблеток, пластин або рідин, до складу яких входять такі активні інгредієнти як піретроїди. Коли фумігатор активується, інсектицидні речовини поступово випаровуються або розпилюються у повітря, утворюючи хмару, яка заповнює приміщення. Коли комахи потрапляють в такі хмари, інсектициди впливають на їх нервову систему, паралізуючи їх і викликаючи смерть.

Як позбутися комарів у квартирі

Фумігатори бувають двох типів, залежно від типу їхнього застосування:

 • піротехнічні;
 • електричні.

Особливості піротехнічних фумігаторів

Піротехнічні – це пластини, палички, спіралі та інші за формою найменування, просочені фумігантом. Для того, щоб задіяти, їх необхідно підпалити. Недоліком такого засобу є часто неприємний запах та наявність токсичних компонентів, які можуть нести потенційну шкоду також здоров’ю людини. Тому в закритих приміщеннях вони не використовуються. Але для відлякування комах на відкритих ділянках – це одні з найкращих рішень в парі з репелентами.

Електрофумігатори: переваги

Електрофумігатор – це пристрій, який використовується для боротьби з комарами та іншими комахами за допомогою електричного нагрівання інсектицидних пластинок або рідини. Вони призначені для використання саме в закритих приміщеннях. Тому, якщо ви не знаєте, як позбутися комарів в домі чи квартирі, радимо розглянути саме такі рішення.

Фумігатори проти комарів

Електрофумігатори мають спеціальну камеру або гніздо, в яке вставляються інсектицидні пластинки або рідина. Останні містять інсектицидні речовини, які випаровуються під дією нагрівання. При підключенні до джерела електроживлення електрофумігатор нагріває інсектицидні матеріали, які випаровуються та рівномірно розподіляються в повітрі.

Перевагою такого типу фумігаторів є відносна безпека. Після них немає потреби провітрювати приміщення, а також електрофумігатори можуть бути універсальними та захищати від усіх комах, а не лише комарів. У середньому, засобу вистачає на місяць-два, залежно від частоти використання.

Основним недоліком цього девайсу є його просторова обмеженість: він знищує комарів лише в тій кімнаті, де його увімкнено й, крім того, має невеликий радіус дії. До того ж рекомендується якомога менше вдихати фуміганти, бо, хоча вони й не шкідливі для людей та користі для нас від них теж небагато.

Резюмуємо: фумігатори зазвичай ефективні проти різних типів комах, але їх застосовують переважно для боротьби з комарами. Вони відносно безпечні для тварин та людей, достатньо ефективні, але не гарантують 100% відлякування комах. До того ж вам доведеться постійно слідкувати за витратою рідини або наявністю пластин, що додає певних побутових незручностей. Але за умови відсутності інших засобів, фумігатори – це одне з оптимальних рішень питання того, як позбутися комарів у квартирі чи домі.

Фумігатор та пластини проти комарів

Як позбутися комарів: лампи

В продажу також представлені спеціальні лампи, які виконують функцію комариних ловців. Вони розроблені з метою привернути та знищити комарів у внутрішніх та зовнішніх приміщеннях.

Комарині лампи працюють за допомогою різних механізмів, але найпоширенішими є два типи:

 • лампи з ультрафіолетовим світлом;
 • світлодіодні лампи;
 • лампи з використанням феромонів або приманок.

В лампи з ультрафіолетовим світлом закладено принцип привертання уваги комах до спеціального світлового джерела (ультрафіолетового світла), яке є привабливим для комах. Коли комар підлітає до лампи, він може бути вбитий за допомогою електричного розряду або підхоплений в спеціальну пастку. Деякі моделі також можуть мати вентилятор, який створює потік повітря, щоб підсилити привабливість для комарів і забезпечити їх засмоктування в пристрій.

Світлодіодні лампи – це ще один різновид ламп, які допомагають позбутися комарів у приміщеннях. Вони працюють від мережі та випромінюють яскраве світло, яке слугує приманкою для комах. Під час підльоту до такої лампи комахи отримують вбивчий електричний розряд та потрапляють у спеціальний контейнер для збору мертвих комах. Його потрібно з певною періодичністю спорожняти. До переваг такої лампи варто віднести невеликі габарити, низьку витрату електроенергії та високу ефективність. Також, крім очищення контейнера, така лампа не потребує жодного додаткового обслуговування.

Комарині лампи, які базуються на використанні механічних приманок або характерних ароматів, залучають комарів за допомогою хімічних речовин, що імітують запахи, які комахи сприймають як потенційні джерела їжі або привабливі місця. Ці лампи випускають запах, що наслідує запахи, виділені людьми або тваринами, а також виділені при розкладі органічних речовин. Коли комар підлітає до такої лампи, його вбиває електричний розряд або він попадає у механічну пастку.

Беручи до уваги зазначені поради стосовного того, як позбутися комарів у жилих приміщеннях, ви зможете обрати оптимальний засіб саме для себе.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *