Корисні поради на кожен день


Місячний посівний календар на липень 2023

Календар на липень 2023

Місяць – це природний супутник Землі, який обертається навколо неї. Він є одним з найбільших супутників у Сонячній системі в порівнянні з розмірами своєї «планети-господарки». Кожна фаза та ступень його віддаленості впливає на не тільки на рослини, але й на усі живі організми. Місячний посівний календар на липень 2023 підкаже сприятливі дати для посадки різноманітних культур, догляду за садом та городом в цей період.

Місячний посівний календар на липень 2023: фази Місяцю

Роботи в саду, на городі, в квітнику в липні 2023

У липні 2023 року усі ключові фази Місяцю припадають на наступні дати:

  • Фаза зросту – 1-2
  • Повний Місяць – 3
  • Період спаду – 4-16
  • Молодик – 17
  • Фаза зросту – 18-31

Місячний посівний календар на липень 2023

Місячний посівний календар на липень 2023

Перша третина

Місячний календар работ у квітнику в липні 2023

1-2 липня – дні підходять для висаджування зелені, шпинату, спаржі, для пасинкування томатів, формування огірків, внесення підживлення та збирання поточного врожаю. У квітнику можна вкорінювати живці, саджати багаторічні квіти, які в’ються. Догляд за садом передбачає боротьбу зі шкідниками. Можливе використання мінеральних добрив. В саду не бажано займатися обрізанням сухих гілок дерев.

3 липня – Повний Місяць. Будь-які роботи в саду та городі варто відкласти.

4 липня день підходить для роботи з розсадою, яка призначена для вирощування у теплиці восени. Це може бути як безпосередньо її висадка, так і посів насіння огірків чи томатів. В ґрунті можлива посадка зелені, кольорової капусти для подальшого вирощування у парнику, формування кущів огірків та томатів. Продовжується збір врожаю, не розрахованого на тривале зберігання. В саду потрібно провести обрізання, прополювання та видалення сухих чагарників. Квітникарі можуть витратити день на висаджування багаторічних квітів. Від усіх робіт, які можуть пошкодити коріння рослин, необхідно відмовитися.

5-6 липня – сприятливий час для збирання часнику, прополювання, підгортання та боротьби зі шкідниками та хворобами як на городі, так й в саду. Дні можна присвятити санітарному обрізанню дерев та формування крони. Не бажано проводити посадку будь-яких культур, вносити добрива та поливати.

7-8 липня – декілька днів, які варто відвести на висаджування розсади кольорової капусти, огірків та томатів, картоплі другого врожаю, а також посів насіння редиски. Помірне внесення добрив та полив. Дні підходять для активної роботи у квітнику та саду, для догляду за газоном. Важливо не обробляти культури отрутохімікатами.

9-10 липня – дні також підходять для продовження догляду за газоном. В саду варто прибрати сухі гілки дерев та кущів, на городі – зібрати часник, картоплю та насіння. Можливе розпушування сухої землі, прополювання та боротьба з хворобами, шкідниками та бур’янами. Від поливу, обрізання, пікірування та пересаджування культур краще відмовитися.

Друга третина

Роботи в саду в липні 2023

11-13 липня – в городі проводиться висаджування насіння зелені для збору врожаю восени. Посадка другого врожаю картоплі, насіння селери, пастернаку, пекінської капусти. Формування томатів. Можливе внесення добрив та активна боротьба зі шкідниками. В саду та присадибній ділянці продовжується сприятливий час для догляду та поливання газону, внесення підгодовування. Три дні також підходять для висаджування та розділення багатолітніх рослин. Будь-які роботи з корінням рослин або навколо нього необхідно відкласти.

14-15 липнячудовий час для збору врожаю коренеплодів для подальшого зберігання у взимку. Можлива посадка насіння валеріани та зелені, проріджування сходів, розпушування без поливу, підгортання та прополювання. Що стосується догляду за садом, то важливо виокремити час для прищіпки верхівок однорічних пагонів для кращого визрівання деревини та боротьба зі шкідниками. Підживлення, пересаджування та пікіровку проводити не варто.

16-18 липня – дні перед та після Молодика не підходять для активних садово-городніх робіт.

Заключні дні

Місячний календар липень 2023

19-20 липняпосів та висаджування будь-яких культур, внесення добрива та полив не рекомендовані. Викопування картоплі, часнику та в цілому збір врожаю для зберігання, боротьба з бур’яном та шкідниками – дозволені.

21-22 липня – час підходить для посіву кропу, валеріани та фенхелю, поливання рослин, внесення як органічних, так й мінеральних добрив. Сприятливі дні для робіт у квітнику, зокрема для посадки однолітніх та багатолітніх квітів, їх розділення та укорінення живців. Не буде шкоди, якщо ви вирішите також видалити в саду сухі гілки. Не бажано витрачати час на замочування насіння для подальшого вирощування.

23-25 липнятри дні, в які можна займатися майже будь-якою роботою. Виключення – проведення щеплень та обробка рослин хімікатами. В саду можна підготувати грядки для малини та суниці, внести підгодовування. Гарний час для посадки усіх різновидів квітів та укорінення живців. На городі можна висадити у теплицю розсаду огірків з розрахунком на осінній врожай. Посів кольорової капусти на розсаду з подальшим вирощуванням у теплиці. Висаджування в ґрунт селери, шпинату та картоплі. Підгодовування овочів, активний полив.

26-27 липнявідмовтеся від викопування картоплі на зберігання та обрізки дерев та кущів. В саду в ці дні необхідно покосити газон, провести підгодовування та полити рослини. Допускається боротьба зі шкідниками та хворобами. У квітнику час сприяє посадці як одно-, так й багатолітніх рослин. Можливий посів редиски, спаржі, салату, петрушки та іншої зелені, збирання овочів для поточного вживання.

28-29 липня – внесення добрива, але без поливу, організація заходів, спрямованих на боротьбу з хворобами та шкідниками в саду та на городі, видалення порослі. В городі можна зайнятися збором насіння, прибиранням ранньої картоплі, висадити розсаду спаржі, яка була приготовлена ще в червні. Несприятливі дні для обрізання, поливу та пасинкування рослин.

30-31 липня – останні дні місяця можна присвятити обрізанню дерев та кущів, прополюванню, висаджуванню та пересаджуванню багаторічних квітів. Збирання стиглих плодів не для зберігання. Висаджування розсади огірків. Боротьба зі шкідниками. Не варто проводити роботи, які можуть нашкодити корінню рослин.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *