Корисні поради на кожен день


Як доглядати за газоном влітку

Як доглядати за газоном влітку

Доглянутий газон – запорука того, що ділянка виглядатиме акуратно. Плюс скошена трава додає загального комфорту перебування на дворі. Попри те, що газон виконує виключно декоративну функцію, процесу догляду за ним варто приділити увагу. У статті ми розглянемо, як доглядати за газоном влітку, з яких етапів складається весь комплекс робіт?

Як доглядати за газоном: комплекс заходів

Як догляди за газоном

Догляд за газоном влітку вимагає певних заходів, які забезпечать його ідеальний стан:

Регулярний полив. Утримуйте газон зволоженим, особливо в періоди сухого та спекотного клімату. Зазвичай, краще поливати газон вранці або ввечері, коли сонце не таке активне, щоб уникнути випаровування води.

Як доглядати за газоном влітку
Як правильно доглядати за газоном

Дотримання оптимальної висоти трави. Зберігайте газон на висоті відбиття косарки приблизно 5-8 сантиметрів. Не варто підстригати траву занадто коротко, бо це може призвести до пересихання та появи сухих плям на траві.

Прибирання бур’янів. Регулярно перевіряйте газон на наявність бур’янів та видаляйте їх. Це обумовлено не тільки погіршенням його зовнішнього вигляду, але й тим, що бур’ян конкурує з травою за вологу та поживні речовини, тому вони можуть шкодити здоров’ю газону.

Догляд з газоном - прибирання бур'янів

Використання добрив. Розгляньте можливість використання добрив. Виберіть ті продукти, які підходять для вашого типу газону та слідуйте інструкціям щодо їх застосування. Перевага підживлення полягая в тому, що воно допоможе підтримати зеленість та здоров’я газону протягом літнього періоду. В продажу представлено достатньо багато різновидів для підживлення газонної трави, спрямованих, на той чи інший її вид.

Регулярне косіння. Косіть газон хоча б 1 раз на 10 днів, особливо у періоди активного росту трави. Це допоможе зберегти її здоровою. Зверніть увагу, щоб не зрізати більше третини довжини трави за один раз, оскільки це може пошкодити кореневу систему.

Якщо ви розбираєтеся в тому, як доглядати за газоном влітку, це перелік базових правил, яких варто дотримуватися.

Як доглядати за газоном влітку: додаткові поради

Якщо на ділянці газон виконує виключно декоративну функцію, намагайтеся уникати ходіння по ньому, особливо в періоди сухого клімату, коли трава більш вразлива. Навіть незначне механічне навантаження може пошкодити коріння трави та призвести до появи вибоїн.

Також спробуйте уникати ущільнення ґрунту на газоні, особливо від стояння важких предметів чи автомобілів. Ущільнена земля заважає проникненню води та поживних речовин до кореневої зони трави.

Це один спосіб покращити стан газону, не витрачаючи додаткові гроші – це використання мульчування. Це подрібнена трава, яка покриває увесь периметр під час скошування трави газонокосаркою. Мульчування утримувати ґрунт вологим, покращує його структуру та надає додаткові поживні речовини. Але на цей аспект варто звернути увагу тільки у тому випадку, якщо ви ще не встигли придбати газонокосарку. Тоді зупиняйтеся на моделях, в яких передбачена відповідна опція. Її окрема перевага полягає у суттєвому спрощенні догляду і за самою технікою, оскільки вам не має потреби постійно очищувати травозбірник вручну.

Підстригання газону влітку

Фахівці радять робити систематичний огляд стану газону. У разі появи сухих або пошкоджених ділянок, видаліть їх та замініть новою травою або сіянцями. Це допоможе запобігти поширенню захворювань та забезпечить здоровий вигляд трави.

Окремий момент – це комплекс мір, спрямованих на боротьбу зі шкідниками. Поява на траві жуків, хрущів та інших комах у занадто великій кількості може свідчити про захворювання. Іноді може знадобитися використання комерційних препаратів.

Періодично проводьте вентиляцію ґрунту на газоні, особливо якщо він компактний або засмічений. Вентиляція допоможе полегшити проникнення повітря, мікроелементів до коріння трави, покращить дренаж та сприятиме здоровому росту газону.

Якщо ви досліджуєте питання того, як доглядати за газоном влітку, врахуйте усі зазначені поради. Це допоможе підтримувати ідеальний стан газону впродовж усього сезону.

Газон посухостійкий
Газонна травосуміш
Газонна травосуміш спортивна
Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *