Корисні поради на кожен день


Як вибрати керамічну плитку для ванної

Як вибрати керамічну плитку для ванної

Керамічна плитка у ванну кімнату залишається найпопулярнішим матеріалом для облицювання поверхонь. Це зумовлено її інертністю до специфічного мікроклімату, безпосередньо до постійної вологості. Плюс десятки тисяч різновидів дозволяють підібрати оптимальний варіант під будь-який бюджет. У статті ми розглянемо, як вибрати керамічну плитку для ванної, які її види підходить для стін, які – для підлоги. Позначимо характеристики, яким матеріал має відповідати.

Як вибрати керамічну плитку для ванної: вимоги

Особливість ванної кімнати – постійні перепади температури повітря та рівня вологості. Тому ключова вимога, яку висувають до керамічної плитки в даному контексті – стійкість до води та нагрівання. Підібрана керамічна плитка у ванну кімнату повинна відповідати наступним параметрам:

  • нечутливість до дії хімічних речовин. Для обробки поверхонь зазвичай використовують лужні склади, які можуть деформувати матеріал. Якісна кераміка не має вступати у реакцію з кислотами;
  • стійкість до ковзання. Підлогові модулі не повинні бути глянсовими, інакше вони будуть слизькими. Для ванни це неприйнятно, через високу ймовірність послизнутися;
  • мінімальна пористість. Плитка, що пройшла одноразове випалення, спеціально призначена для приміщень з підвищеною вологістю. Якщо випал був подвійним, то така керамічна плитка для ванної не підходить. Вона погано переносить експлуатаційне навантаження та відрізняється мінімальною міцністю.

Критерії вибору керамічної плитки у ванну кімнату

Щоб обрана керамічна плитка для ванни прослужила довго, щодо асортименту потрібно враховувати базові характеристики. Йдеться не лише про розміри, а й естетичність та тип поверхні. Як вибрати керамічну плитку для ванної та ключовими показниками?

Призначення керамічної плитки

Перше, від чого треба відштовхуватися, вибираючи керамічну плитку у ванну – її призначення. Вона буває підлоговою та настінною. Перша відрізняється тим, що може переносити велике робоче навантаження. Такі вироби не зношуються десятками років, не тріскаються у разі падіння ними важкого предмета.

При виборі беріть до уваги коефіцієнт зносостійкості підлогової керамічної плитки. Його вказують до кожного найменування. Для такого приміщення підійдуть різновиди, яким присвоєно третій клас. Зазвичай її позначають як PEI III. Це найтвердіша плитка серед усіх видів, які підходять для використання в житлових приміщеннях. Оптимальна її товщина – від 5 до 9 см. Для настінної плитки достатньо І або ІІ класу зносостійкості. Вона не така міцна, зате її простіше порізати, що важливо для приміщень зі складною геометрією.

Як вибрати керамічну плитку для ванної за розміром

Один з труднощів при виборі керамічної плитки для ванної – її розміри. Від них залежить зовнішній вигляд кімнати та її загальне сприйняття. Найпоширенішими вважаються квадратні найменування, особливо якщо йдеться про кахель. Вони легко лягають, представлені в колекціях дорогих та бюджетних виробників. Окремий плюс квадратних блоків – вони універсальні та підходять для приміщень будь-якого стилістичного напрямку.

Універсальною є прямокутна плитка. Найчастіше вона представлена в однотонних лінійках, тому, якщо ви бачите свою ванну, виконану в стилі сучасної класики, то зупиняйтеся на прямокутних блоках. За рахунок витягнутої форми за допомогою їх можна візуально розширити простір. Якщо треба збільшити стелю, то прямокутна плитка – найкраще рішення.

Ще одне популярне рішення – це мозаїка. Вона складається із невеликих окремих квадратів 5х5 см, якими можна запечатати будь-яку поверхню. Мозаїка виглядає оригінально, але вона дорога та працювати з нею дуже складно. Її укладання на площу санвузла площею навіть 2-3 м2 коштуватиме 500 у.о. без урахування роботи майстра.

У продажу можна знайти плитку нестандартної форми, наприклад у вигляді ромба. Її плюс – в оригінальності. Такі рішення дійсно зустрічаються нечасто і виглядають оригінально. Але виразність одночасно є їх мінусом – вони підходять лише до певного інтер’єру. Зазвичай, це стиль кантрі, який можна втілити в будинках, але не в квартирах.

Як вибрати керамічну плитку для ванної за типом її поверхні

Ще одна важлива характеристика плитки для ванної – тип поверхні. Текстура важлива для безпеки та естетичності приміщення. За цим параметром вся плитка ділиться на 2 типи:

  • дзеркальна;
  • матова.

Дзеркальна плитка відрізняється характерним блиском, завдяки якому виглядає яскраво. Але блиск автоматично говорить про те, що вона буде слизькою, тому на підлогу її стелити не варто. На глянцевій кераміці добре помітні краплі, відповідно, вона вимагає до себе постійної уваги та догляду. Особливо якщо йдеться про модулі контрастного кольору. Вибираючи їх, враховуйте, що вони забезпечуватимуть відблиски по всьому периметру кімнати. Якщо у ванні є вікно, то відблиски можуть заважати.

Матова керамічна плитка не така виразна, як глянсова, через відсутність блиску, але для підлоги варто вибирати тільки її. Якщо на її поверхні є шорсткості, це забезпечить додаткову безпеку, оскільки ви не послизатиметеся. Для стін матові найменування теж підходять, тільки беріть до уваги, що їх буде складніше чистити за рахунок наявності пір на поверхні. Матові блоки зараз актуальніші, ніж глянсові, особливо, якщо імітують натуральний матеріал.

Відтінок та колір керамічної плитки: рекомендації

Аналізуючи асортимент та розбираючись у тому, як вибрати керамічну плитку для ванної, беріть до уваги також її колір, оскільки саме від нього залежить зовнішній вигляд всього приміщення. Він повинен продовжувати загальну стилістику сантехніки та меблів, розташованих у кімнаті, або ж грати на контрасті.

Найкраща керамічна плитка для ванної площею до 3 м2 – світла. Підійдуть будь-які відтінки: від білого до коричневого чи блакитного. Це обумовлено тим, що така плитка візуально робитиме простір більше і об’ємніше. Якщо такої проблеми немає, то світлим можна зробити лише підлогу. Так приміщення виглядатиме акуратно. Плюс цього принципу варто дотримуватися, якщо в коридорі використовується підлогове покриття світлих відтінків. Завдяки єдиній колірній концепції вдасться створити гармонійний стилістичний простір.

Темна керамічна плитка відразу робить візуальне сприйняття ванної строгим та зібраним. Але на ній краще видно бруд і пил, тому мити його доведеться часто.

Щоб виділитися та привнести в інтер’єр нотку оригінальності, покладіть плитку контрастних кольорів. Вона може виступати головною окрасою інтер’єру кімнати, але якщо колір буде надто яскравим, то треба забезпечити мінімум 2 окремі джерела освітлення, якщо в приміщенні немає вікна, інакше колір загубиться.

У трендах залишається керамічна плитка, яка імітує натуральні текстури: камінь чи деревину. Її перевага – в універсальності. Такі візерунки підходять під будь-який напрямок інтер’єру: від класики до хай-тек. Але тут важливо дотримуватися балансу з іншими оздоблювальними матеріалами (фартухом для фасаду та шпалерами) і не переборщити.

Як вибрати керамічну плитку для ванної за виробником

Керамічну плитку для ванної виготовляють як українські, так і європейські компанії. Їхня продукція продається повсюдно: від невеликих магазинів до великих торгових мереж. Вибір на користь конкретної компанії робіть, спираючись на 2 моменти: ціна та якість продукції. Українська кераміка коштує дешевше приблизно на 30%, але вона поступається різноманітністю. Вітчизняні заводи роблять якісну та недорогу плитку класичного дизайну. Наприклад, Zeus Ceramica та Golden Tile виготовляють унікальні моделі під бетон або мармур.

Топовим європейським виробником керамічної плитки та сантехніки вважається бренд Cersanit. Це найбільший німецький концерн із польським статутним капіталом, який має окремі випускаючі лінії практично в усіх європейських країнах, у тому числі й в Україні. Перевага продукції цього бренду – це абсолютна екологічна безпека та зносостійкість. Для виготовлення продукції використовується сировина, у складі якої немає важких металів, нафти та інших потенційно небезпечних для життя компонентів.

До популярних європейських виробників керамічної плитки відносяться бренди Porcelanosa, Pamesa, Equipe та Ragno. Ragno – італійська фірма, продукція якої – одна з найзносостійкіших, плюс вона завжди ідеально рівна і відповідає зазначеним розмірам.

Спираючись на базові рекомендації стосовно того, як вибрати керамічну плитку для ванної, ви зможете підібрати найкращий різновид під власні смаки та фінансові можливості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *