Корисні поради на кожен день


Як вибрати шпалери для дитячої кімнати

Як вибрати шпалери в дитячу кімнату

Шпалери для дитячої кімнати – один із ключових елементів, що визначають загальне сприйняття приміщення. Від їхнього відтінку залежить, яка колірна гама домінуватиме загалом. Шпалери також впливають на психологічний стан дитини та навіть її здоров’я, оскільки деякі їх різновиди можуть включати токсичні продукти переробки нафти. Якщо ви вивчаєте питання того, як вибрати шпалери для дитячої кімнати, у статті розглянуто основні правила, якими варто керуватись при виборі.

Як вибрати шпалери для дитячої кімнати: вимоги

Починати вибір потрібно з визначення базових вимог, яким шпалери для дитячої кімнати повинні відповідати. Ключове правило – вони повинні бути виготовлені з екологічно нейтральних матеріалів. Не допускається наявність у структурі матеріалу хімічних компонентів. Цим аспектом не варто нехтувати, оскільки багато видів шпалер мають у своїй структурі формальдегіди, які у високій концентрації у повітрі можуть провокувати алергічні реакції, головний біль і навіть призводити до патологій у роботі внутрішніх органів. Наприклад, проведене у Штатах дослідження довело, що заміна у дитячих кімнатах шпалер на екологічно безпечні дозволила суттєво зменшити інтенсивність атипового дерматиту.

Найкращими в цьому плані вважаються паперові шпалери. Вони не включають синтетичних компонентів та забезпечують природний повітрообмін. Мінус матеріалу – папір дуже піддатливий до механічного впливу. Тому сам виріб легко рветься та ріжеться. Паперові шпалери здебільшого орієнтовані на старших дітей – починаючи від 7 років. Або для тих, хто готовий спокійно сприймати на них малюнки чи необхідність регулярно переклеювати.

Другий критерій випливає з першого – практичність. Замислюючись, як вибрати шпалери для дитячої, враховуйте їх вимогливість до себе. Зокрема, чи можна їх протирати, чи легко переклеювати та чи вицвітає матеріал від сонця. Це дозволить продовжити термін служби, при цьому підтримувати в пристойному стані.

Як вибрати шпалери в дитячу: огляд матеріалів

Найбільш екологічно безпечні найменування – паперові. Крім вищезгаданих плюсів вони відрізняються тим, що на них не концентрується пил. Це дуже важливо для дітей з алергією. І в цілому сприяє створенню безпечного балансу вологості та температури у приміщенні. Багато хто зупиняється на них через доступну ціну. Самі виробники маркують їх як вироби, призначені для школярів та підлітків. Якщо узагальнити, паперові шпалери в дитячу – оптимальне рішення щодо впливу на здоров’я.

Вінілові шпалери в дитячу клеять рідко, оскільки їх досить легко пошкодити. Для дітей віком до чотирьох років вони не підходять в принципі. З плюсів матеріалу можна виділити простоту наклеювання та можливість приховати перепади поверхні. Найголовніший недолік вінілу – синтетична природа. Основою в них виступає флізелін, зверху якого передбачено вінілове покриття. Воно не може забезпечити циркуляцію повітря у приміщенні. Як результат – ймовірність утворення грибка за підвищеної вологості.

Вінілові шпалери в дитячу також не клеять через те, що матеріал кришиться. Маленькі діти можуть з’їсти навіть невеликий шматочок, що є небезпечним для життя.

Якщо ви не знаєте, як вибрати шпалери для дитячої, розгляньте, як варіант флізелінові різновиди. Їх відносять до категорії напівсинтентичних, оскільки вони складаються з 2-х матеріалів: поліестеру та паперу. Таке поєднання одночасно забезпечує їм плюси обох двох покритий. Папір відрізняється тим, що забезпечує повну циркуляцію повітря усередині приміщення. Це особливо важливо для спалень та дитячих кімнат, зокрема. Волокна поліестеру при цьому роблять зовнішнє покриття не таким чутливим. В результаті  флізелінові шпалери мити без втрати первісного стану. Їхні мінуси – це невеликий асортимент забарвлень і висока ціна.

Текстильні найменування –  ще один варіант, який варто розглянути. Зовні вони найоригінальніші, при цьому на 100% безпечні. Але для дитячої їх варто вибирати лише якщо йдеться про підлітка. Вони вимагають акуратного поводження – мінімальне пошкодження на поверхні буде миттєво впадати в очі. Але здебільшого текстильні шпалери в дитячу клеять рідко також через те, що працювати з ними складно.

Як вибрати шпалери для дитячої кімнати: фотошпалери

Чи не найкращим рішенням саме для дитячої стануть фотошпалери. Їхня головна перевага полягає в чіткому та великому за площею малюнку. Його тематика може бути будь-якою: від казкових персонажів до деталізованих реальних фотографій. Фотошпалери для дитячої можна додатково покрити спеціальною ПВХ-плівкою, яка виконує захисну функцію. Вона не допустить слідів забруднення на поверхні паперу. Це означає, що на шпалерах не залишатимуться сліди від олівців чи жирних плям.

Але плівка на основі ПВХ – це штучний матеріал, який не можна вважати екологічно нейтральним. Вона виділяє потенційно небезпечні сполуки, особливо якщо це дешеве рішення. У такому разі виходів є кілька. Перший – запечатати фотошпалери лише одну стіну. Бажано, щоб вона знаходилася на протилежному боці від ліжка та письмового столу. Друге рішення – поклеїти фотошпалери без плівки та бути готовим до появи на них забруднень.

Як вибрати колір шпалер для дитячої кімнати

Визначившись із матеріалом, необхідно переходити до вибору оптимального відтінку шпалер. Багато молодих батьків не знають, як вибрати шпалери для дитячої кімнати за кольором. Класичний поділ – рожеві та постільні тони орієнтовані для кімнати дівчинки, блакитні – для хлопчика. Але варто брати до уваги і вікові рекомендації:

  • з народження до 3 років – зупиняйтеся на нейтральних відтінках. Дитина не повинна бачити навколо занадто яскраві кольори. Тому найкращими для цієї вікової групи вважаються блакитний, бежевий, блідо-рожевий та пастельний жовтий;
  • з 3 до 7 років – у цьому віці вже цілком доречно додати в навколишнє оточення більше фарб. Це можуть бути шпалери зі звірятами, великими малюнками. Але в ідеалі такий яскравий акцент повинен бути на одній поверхні. Інші ж нехай залишаються нейтральними;
  •  з 7 до 11 років – це вік, коли діти починають активно відокремлювати себе від протилежної статі та проявляти особисті риси характеру. Тому має сенс вибирати шпалери для дитячої кімнати з гендерними відмінностями або за власним бажанням дитини;
  • з 11 до 17 років – дана вікова група вважається найоб’ємнішою. У підлітків зазвичай вже сформовані смаки та інтереси. І вони активно висловлюють їх через інтер’єр своєї кімнати. Універсальним варіантом є нейтральні шпалери, що виступають тлом: цегляна або дерев’яна кладка.

Розбираючись, як вибрати шпалери для дитячої, врахуйте, що вибір залежить від особливостей характеру дитини. Активні малюки легше сприймають яскраві кольори, які не навантажують їм психіку. Більш замкнутим діткам варто вибирати нейтральні відтінки шпалер без помітних елементів.

Як вибрати шпалери для дитячої кімнати дівчинки

Найпоширенішими кольорами шпалер у дитячу дівчинку залишаються рожевий, пісочний, нейтральний зелений. Щодо малюнків, то на них можуть бути намальовані тварини, мультяшні персонажі, феї та принцеси. Але не варто керуватися виключно загальноприйнятим підходом до вибору відтінку шпалер. Спирайтеся на особисті уподобання дитини. Якщо розглядати універсальні рішення, варто купити шпалери з квітковим орнаментом або зі строкатими візерунками.

Які шпалери обрати у дитячу хлопчику

Шпалери для дитячої кімнати хлопчика можуть бути будь-якими. Для маленьких дітей підійде блакитний, бежевий, салатовий, жовтий і коричневий. При цьому бажано, щоб це була пастельна гама. А ось для дітей віком від 6 років вже можна вибирати шпалери більш насичених кольорів. Чудовий вигляд має смарагдовий, глибокий синій. Спальню хлопчика-підлітка можна оформити у графітовому кольорі. Він належить до категорії ультрамодних та добре працює на контрасті з білим.

Правила вибору шпалер для спільної спальні

Найскладніше підібрати шпалери для дитячої спальні двох різностатевих дітей. Особливо, якщо йдеться про невеликі площі. Тут потрібно одночасно враховувати вікові та індивідуальні особливості кожного з них. Дітям до 5 років можна сформувати єдиний житловий простір, з яким буде зручно обом. Зазвичай це шпалери з нейтральним малюнком у вигляді тварин, клітини або смужки. Кімнату підлітків краще розбивати на окремі зони, поєднуючи кілька контрастних відтінків.

Сподіваємося, що наші поради щодо того, як вибрати шпалери в дитячу, допоможуть вам зробити правильний вибір.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *