Корисні поради на кожен день


Як вибрати газонокосарку: різновиди та їх переваги

Як вибрати газонокосарку

Одна з типових проблем для власників домогосподарств, актуальна на початку нового садового сезону – прибирання на ділянці. Якщо мова йде про скошування трави та догляд за рівним газоном, то варто придивитися до газонокосарки. З її допомогою можна привести територію до ладу, витративши мінімум зусиль. Як вибрати газонокосарку, щоб вона одночасно виконувала покладені на неї функції та не потребувала забагато часу на обслуговування? На які особливості кожного типу варто спиратися, продивляючись асортимент в магазинах?

Як вибрати газонокосарку: різновиди

Перед тим як вибрати газонокосарку, варто чітко визначитися з тим, яка саме модифікація вам підходить. За принципом роботи вони поділяються на:

  • електричні (дротові та акумуляторні);
  • механічні
  • бензинові;
  • газонокосарки-роботи.
Асортимент газонокосарок

Кожен з різновидів має свої специфічні особливості та різний ступінь автономності та ефективності. Наприклад, електричні газонокосарки працюють або за умови їх підключення до побутової мережі, або джерелом живлення виступає акумулятор. Зазвичай вони досить прості та комфортні в експлуатації.

Механічні газонокосарки вважаються найпростішими моделями, оскільки в них реалізовано принцип звичайних побутових ножиць. Вони не відрізняються продуктивністю, але їх варто розглянути тим, хто шукає недороге та зрозуміле приладдя для догляду за невеличким садом.

В бензинових газонокосарках передбачено двигун внутрішнього згорання, тому вони вважаються найбільш потужними серед усіх. В межах даного класу існує декілька категорій, наприклад, за типом потужності води поділяються на побутові та професійні. За принципом роботи можуть буди самохідними або несамохідними. Не знаєте, як вибрати газонокосарку для великої ділянки? Орієнтуйтеся саме на ці апарати.

Найбільш технологічними вважаються газонокосарки-роботи. Вони працюють на базі штучного інтелекту, який повністю контролює процес, автономно, тобто не потребують залучення оператора. Усе, що потрібно зробити – ще зазначити тривалість стрижки та вказати маршрут.

Як вибрати електричну газонокосарку: різновиди та переваги

Електрична газонокосарка

Найбільш розповсюдженими моделями газонокосарок вважаються електричні. Вони відрізняються компактними розмірами, незначною вагою та елементарним робочим принципом. Все, що потрібно зробити для початку роботи – під’єднати її до побутової мережі. Вони досить економічно споживають електроенергію, тому рентабельність таких моделей – дуже висока.

Якщо ви не розмірковуєте над тим, як вибрати газонокосарку для літніх людей або жінок, то придивіться саме до цих модифікацій. На відміну від бензинових аналогів чи механічних, вони не потребують докладання зусилля. Їх також не доведеться постійно тримати в руках, у порівнянні з тими ж мотокосами. Вони легкі та зручні, тому навіть у необхідності регулярного підрізання трави процес не буде викликати складнощів.

Усі електричні газонокосарки за форматом конструкції поділяються на 2 типи:

  1. Дротові.
  2. Акумуляторні.

Специфіка дротових газонокосарок

Дротові моделі працюють за умови приєднання їх до мережі. Їх можна підключити до подовжувача, завдяки чому теоретично можна досягти автономності, але її визначає саме довжина шнура. Такі апарати чудово підходять для невеличкої ділянки. Зазвичай вони помірно гучні, але за умови періодичного використання ви не будете відчувати дискомфорту в процесі роботи. Але врахуйте, що ними не можна стригти вологу траву, плюс вони мають обмеження за потужністю.

Конструкція електричної газонокосарки

Параметри акумуляторних моделей

Акумуляторні газонокосарки працюють від інтегрованої в них батареї, тому не мають прив’язки до мережі. Це збільшує автономність та дозволяю стригти траву не тільки навколо будинку, але й по всьому периметру ділянки. Але тривалість роботи залежить від показників ємності батареї – чим вона більше, тим довше ви зможете працювати з приладдям.

Саме акумулятор є одночасно перевагою та недоліком таких модифікацій. При можливості роботи в межах усієї ділянки вони одночасно потребують уваги, зокрема, вам доведеться постійно слідкувати за зарядом батареї та після кожної сесії ставити її на підзарядку. Це додає певних клопотів. Що стосується ціни, то акумуляторні моделі коштують приблизно так само, як і дротові. Тут все залежить від конкретного виробника.

Як вибрати газонокосарку, яка працює від мережі або акумулятора? Врахувати 3 ключові аспекти:

  • специфіку (щільність) трави;
  • загальну площу ділянки, яку потрібно буде доглядати;
  • тип рельєфу.

Від них залежить, на які технічні особливості приладу потрібно робити акцент. Наприклад, при необхідності косити суху та жорстку траву, ключовим параметром стане гострота та форма ножів. У разі роботи на нерівній поверхні обирайте модель, яка відрізняється стійкістю. Але ключова умова, щоб електрична газонокосарка в принципі була для вас ефективна – регулярно косіть траву, оскільки з високими заростями жодна електрична модель впоратися не зможе.

Електрична акумуляторна газонокосарка

Як вибрати механічну газонокосарку: види та особливості

Механічна або ручна газонокосарка – найлегший у користуванні пристрій для зрізання трави, який працює коли оператор штовхає його вперед себе. Її конструкція складається з рамного блоку на колесах, всередині якого знаходиться вал з ріжучими ножами. Верхні ножі – рухливі, нижні – статичні. У процесі руху пристрою нижні рухливі леза починають обертатися та стискаються з нерухлими верхніми, що нагадує принцип, який закладено у секатори або ножиці. В них також зазвичай передбачена зручна ручка, кут нахилу якої кожен користувач може виставити під себе. Це збільшує загальний рівень комфорту, але при роботі з такою газонокосаркою відразу налаштовуйтеся на те, що для досягнення нормального результату вам потрібно буде докладати зусиль.

Будь-яка механічна газонокосарка, незалежно від виробника – це завжди виключно побутова модель, розрахована на епізодичне користування. Вона не впорається з високою та молодою травою, але підстригти газон нею можливо. Ручна газонокосарка розрахована виключно на маленькі ділянки – навіть підстригти нею декілька соток буде дуже довго та важко.

Конструкція механічної газонокосарки

Переваги механічних газонокосарок:

  • максимально низька ціна серед усіх різновидів;
  • елементарний принцип дії, доступний для оволодіння;
  • відсутність витрат на паливо чи необхідності підключення до мережі;
  • просте обслуговування, яке полягає у необхідності періодичної перевірки стану ножів.

Недоліки механічних газонокосарок:

  • рентабельність затраченого часу тільки у разі роботи на маленькій ділянці;
  • не можна працювати у важкодоступних місцях та з високою травою.

Механічні газонокосарки розраховані максимум на обробку 3 соток землі. Врахуйте це при виборі інструменту.

Як вибрати газонокосарку бензинову: особливості

Бензинова газонокосарка

Бензинові газонокосарки вважаються найбільш функціональними моделями, оскільки дозволяють працювати з сухою та молодою травою. Вони працюють на бензині, тому не потребують підключення до розетки, що робить їх ідеальним рішенням для обробки великих ділянок з проблемним ландшафтом.

Вони працюють на базі поршневого двигуна внутрішнього згоряння, від потужності якого залежить продуктивність роботи. Для ділянки 4-8 соток достатньо моделі з потужністю в 4 к.с. Для територій, які перевищують за площею 10 соток, потрібна газонокосарка на 5-6 к.с. Для великих ділянок на 15-20 соток вже потрібен полупрофесійний варіант з потужністю 7 к.с.

Аналізуючи асортимент бензинових газонокосарок, зверніть увагу, яка кількість швидкостей зазначена в інструкції. Від неї залежить загальна якість. Найкращим варіантом наразі вважається безступенева коробка передач, оскільки вона гарантує плавний перехід між швидкостями. У разі тривалої роботи це важливо з позиції загального рівня комфорту. Бензинові газонокосарки також можуть бути самохідними та несамохідним. Перша працює без оператора, другу потрібно штовхати перед собою.

Конструкція бензинової газонокосарки

Переваги та недоліки бензинових газонокосарок

Головні переваги, які відрізняють бензинову газонокосарку від інших моделей:

  • максимальна автономність – все, що потрібно для запуску – заправити її паливом. Вона не залежить від джерела живлення, тому не обмежена довжиною шнура;
  • висока продуктивність – такі газонокосарки розраховані на тривалу роботу (понад декілька годин) без необхідності робити перерву. Такі модифікації зазвичай використовують комунальні служби;
  • відмінна якість зрізу, що не тільки дозволяє пристрою впоратися з будь-якою травою, але також уповільнює зростання трави;
  • відсутність необхідності докладати значне зусилля при роботі – майже усі бензинові газонокосарки можуть пересуватися самостійно. Оператору потрібно лише керувати нею. Це розширює коло тих, хто може працювати з обладнанням. Але врахуйте, що вам все одно доведеться докладати фізичних зусиль, наприклад, щоб повернути її.

Недоліки у цих апаратів також є:

  • шумність – виробники намагаються знизити рівень шуму бензинових двигунів, але вони все одно вважаються найгучнішими серед усіх. При необхідності працювати довго це може бути вкрай некомфортно;
  • велика кількість продуктів переробки палива, якими не варто дихати людині і які сильно шкодять навколишньому середовищу;
  • примхливість з точки зору обслуговування та догляду – користувачу доведеться постійно заливати паливо, відстежувати рівень мастила та перевіряти стан фільтрів. Це потребує досвіду та відповідального ставлення;
  • значна вага – усі бензинові газонокосарки достатньо важкі;
  • більша собівартість використання – обслуговування таких моделей потребує витрат на паливо та мастило.

Обираючи бензинову газонокосарку, врахуйте, що 5-6 літрів палива вистачить на 35 годин роботи.

Як вибрати газонокосарку-робота: особливості

Газонокосарка-робот

Найбільш технологічною моделлю вважається газонокосарка-робот, яка зробила догляд за газоном найзручнішими. Вона становить собою невеликий ергономічний апарат, який працює за вказаною програмою або через смартфон. Прилад якісно стриже газон, може обходити перешкоди та ніколи не виїде за межі ділянки, оскільки їздить тільки в межах заданого периметра. При чому якщо починається дощ, він автоматично закінчує роботу та ховається в укриття. Це реалізовано завдяки інтегрованому датчику дощу.

Газонокосарка-робот становить собою невеличку аеродинамічну конфігурацію, в якій не має травозбірника та панелі керування. В них закладена функція мульчування, тобто вони підрізають траву на встановлену висоту і відразу ж її подрібнюють. Отримання мульча рівномірно розповсюджується по всій ділянці, де пройшовся робот. Вона не впливає на зовнішній вигляд ділянки, але виступає органічним добривом, що в цілому покращує стан газону.

Конструкція газонокосарки робота

Особливості газонокосарок-роботів

Перш ніж вибрати газонокосарку-робота, врахуйте її переваги та недоліки:

  • максимальна автономність, досягнута завдяки використанню акумулятора як джерела живлення та програмування режиму роботи;
  • можливість внесення певної програми – оператор може вказати тривалість роботи, висоту косіння та кут розвороту у разі потрапляння на перешкоди. Межі території техніка розуміє сама, спираючись на дані вбудованих в неї датчиків;
  • відсутність необхідності бути залученим до процесу, що економить час;
  • захист від крадіжки – у більшості моделей передбачено запуск через введення PIN-коду. Без нього газонокосарка не зможе запуститися;
  • бездоганна якість роботи – роботизовані газонокосарки ідеально справляються зі своєю роботою. Єдиний можливий недолік їхньої роботи – вздовж доріжок або парканів вони можуть лишати невеличкі смужки (до 4 см).

Головна проблема таких моделей полягає у високій ціні на них. На момент написання статті найменша ціна на роботизовані газонокосарки становить 12 300 грн. Це модель Yard Force AMIRO400i, робоча площа якої становить 400 м2. В неї передбачено функцію регулювання висоти зрізу (в проміжку 55-20 мм), ширина зрізу – 16 мм, вона працює на базі акумулятора Samsung 20 В. Це повністю роботизована модель, керування якою відбувається через додаток.

Але середня ціна на такі апарати становить 35000 грн, в тім в продажу представлені роботи-газонокосарки, вартість яких перевищую 120 000 грн. За що ви платите в такому випадку? За якість корпусу, збільшений робочий ресурс та розширені функціональні можливості. Зокрема, вони розраховані на ділянки площею 1500-2000 м2 та відсотком ухилу рельєфу до 45%.

Якщо ви розбираєтесь в тому, як вибрати газонокосарку робота, то врахуйте, що такі моделі здебільшого розраховані на косіння відносного невисокого газону – до 4-6 см. Якщо вам, наприклад, потрібно привести до ладу дачу, які впродовж довгого часу ніхто не доглядав, такі моделі для цього не призначені. Їх основна задача – ідеально підстригати газон.

Як вибрати газонокосарку: порівняльна таблиця

Для тих, хто розмірковує над тим, як вибрати газонокосарку та не помилитися, ми зробили порівняльну таблицю, в якій зазначили найголовніші переваги та недоліки кожного виду:

Різновид газонокосаркиПеревагиНедоліки
Електричнатиха робота (до 75 дБ)
не шкодить навколишньому середовищу
впорається з густою травою, але не з бур’яном
проста в експлуатації
автономна (акумуляторна)
потребує обережного ставлення
залежить від мережі або ємності акумулятора
не підходить для роботи з мокрою та занадто високою травою  
Механічнане виділяє шкідливих продуктів згорання
безшумна
найдешевша серед усіх
найпростіша експлуатація (впорається і дитина, і літня людина)
тиха
не потребує підключення мережі 220 В чи заправки паливом
легка та маленька
невисока продуктивність
вимагає докладання зусиль при роботі
не розрахована на обробку великих за площею ділянок
Бензиновамаксимальна продуктивність серед усіх типів
автономність
розрахована на тривалу та інтенсивну експлуатацію
можливість скошування трави будь-якого типу
найгучніша серед усіх (щонайменше 90 дБ)
найдорожча
потребує постійного обслуговування
виробляє шкідливі вихлопи
значна вага
Газонокосарка-роботавтоматизований процес
мінімальне залучення людини
розширений функціонал (мульчування, захист від дощу)
не потребує підключення до мережі чи заправляння паливом
компактність та ергономічність  
тривалість роботи обмежена (залежіть від ємності акумулятора)
тривала зарядка – від 1 до 3 годин
проблемна робота на нерівному рельєфі
висока ціна

Ключові поради з приводу того, як вибрати газонокосарку під власні потреби:

  • не варто покупати найдорожчу модель – керуйтеся виключно завданнями, з якими вона повинна впоратися;
  • на надмірно горбистих ділянках або у разі потреби стрижки високої молодої трави жодна з моделей класичних газонокосарок не буде ефективною. Найкращий вибір у такому випадку – мотокоса;
  • для невеликої рівної ділянки перед домом найкращим рішенням стане електрична газонокосарка;
  • для великої території з ухилом зупиняйтеся на бензинових самохідних моделях;
  • якщо на ділянці багато дерев, ям, ухилів та всіляких перешкод, покупайте мотокосу. Електричну, якщо територія не більше 5 соток, якщо більше – бензинову;
  • у разі мінімального бюджету обирайте механічні газонокосарки, або шукайте найпростіші електричні;
  • маєте ідеально рівну ділянку, достатньо коштів і при цьому не бажаєте витрачати час на догляд за газоном? Покупайте газонокосарку-робота.

Сподіваємося, надана нами інформація дозволила вам розібратися в тому, як вибрати газонокосарку та які сильні сторони у кожного різновиду, за яких умовах кожна з них буде демонструвати найкращу продуктивність.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *