Корисні поради на кожен день


Як обслуговувати бензинову мотокосу

Як обслуговувати бензинову мотокосу

Якщо для догляду за газоном на садовій ділянці краще придбати газонокосарку, то для підстригання високої трави варто обрати мотокосу. Це практичний та функціональний садовий інструмент, завдяки якому можна не тільки викосити бур’ян, але й завершити догляд за територією після газонокосарки. Більш ергономічна конструкція та невелика ріжуча частина дозволяє легко обробити краї газону, зони навколо дерев та інші важкодоступні місця. Але попри відносно просту будову, мотокоси, особливо бензинові, потребують уваги. В статі ми розглянемо, як обслуговувати бензинову мотокосу, щоб максимально подовжити її термін придатності.

Особливості бензинових мотокос

Сучасні бензинові мотокоси – це максимально корисний у побуті інструмент, якщо вам необхідно кожного сезону приводити до ладу присадибну ділянку. На неї також варто звернути увагу тим, хто заготовлює траву на сіно – прилад спростить та пришвидшіть цей процес, при цьому вам не доведеться докладати надмірних фізичних зусиль.

Але бензинові мотокоси вважаються найдорожчими у своєму класі, оскільки вони – найбільш потужні. Тому вкрай важливо не просто підібрати правильну модель, але й надалі користуватися нею, щоб прилад не стояв просто так без діла. Існує декілька причин, чому люди наважуються на покупку інструмента, але потім не користуються ним:

  • покупець неправильно підібрав мотокосу, не врахувавши її призначення;
  • людина спробувала попрацювати з інструментом, але процес здався занадто складним та виснажливим;
  • відсутність чіткого уявлення про те, як обслуговувати бензинову мотокосу («Краще хай стоїть в сараї, ані ж я неправильно заллю мастило чи невірно поміняю волосінь»).

Але розібравшись у тому, як працює цей інструмент та якого догляду потребує, ви зможете повноцінно користуватися мотокосою багато років, не переживаючи, що щось зламаєте в процесі.

Асортимент бензокос

Конструкція бензинової мотокоси

За своєю конструкцією бензинова мотокоса нічим принципіальним не відрізняється від іншого садового приладдя, яке оснащене двигуном внутрішнього згоряння. Ключовими робочими модулями виступають мотор, ручний стартер та система повітряного охолодження.

Близько 80% усіх бензинових мотокос, які представлені в продажу, працюють на базі двотактних двигунів, 20% – чотирьохтактних. Перші за конструкцією простіші, але в процесі роботи вони виробляють більше продуктів перероблення палива. Це обумовлено форматом двигуна – у двотактному одночасно згорає і бензин, і мастило.

Апарати з чотирьохтактним двигуном відрізняються економічністю та збільшеною кількістю обертів, та загалом вони більш продуктивні. В них знижені показники надмірної вібрації та рівня шуму, вони максимально екологічні, наскільки це можливо для бензинового приладдя. Але обидва різновиди потребують правильного обслуговування.

Як обслуговувати бензинову мотокосу та подовжити її термін придатності

Фахівці виділяють 2 головні умови, яких варто дотримуватися, щоб подовжити термін придатності пристрою:

  1. Працювати виключно згідно з правилами експлуатації приладдя.
  2. Своєчасно проводити технічний огляд мотокоси.

Навіть якщо у вас не має досвіду роботи з таким інструментом, достатньо один раз розібратися, щоб потім не виникало питань. Існує декілька способів косіння трави за допомогою мотокоси: від класичного, коли інструмент потрібно повертати по півколу, рухаючись справа наліво, і поступово просуваючись вперед, до квадратного способу. Спосіб косіння ніяк не впливає на зношування робочих вузлів. Тут потрібно виключно дотримуватися усіх порад, які виробник зазначив в інструкції. Але є декілька універсальних правил, які варто врахувати:

  • не притискайте волосінь до землі під час косіння трави, інакше підвищується ймовірність перевантажити косильну головку та двигун. За умови довготривалої роботи це може спричинити поломку мотокоси. Тримайте її паралельно землі, але на відстані;
  • підбирайте волосінь, виходячи з завдань, які ставляться перед приладдям;
  • під час роботи надягайте навушники, захисні окуляри та взувайте зручне взуття;
  • перед початком роботи необхідно оглянути ділянку та прибрати з неї усе велике каміння;
  • волосіння на ножі чи навпаки змінюйте тільки при вимкненому двигуні;
  • чотиритактні двигуни працюють тільки на бензині, двотактні – на паливній суміші. Заливайте їх в кількості, вказаній виробником в інструкції;
  • найякісніші мастила саме для бензинових мотокос виробляють таки бренди як Husqvarna та AL-KO;
  • невикористаний бензин потрібно правильно зберігати – виключно в металевій тарі і не довше ніж протягом 1 місяця, в іншому випадку він почне окислюватися.

Як обслуговувати бензинову мотокосу: обкатка двигуна

Розбираючись у тому, як обслуговувати бензинову мотокосу, варто зазначити, що вкрай важливо правильно пройти початкову обкатку двигуна. Важливість обумовлена ​​тим, що перш ніж на деталі буде постійно докладатися підвищене експлуатаційне навантаження, вони повинні притертися один до одного. Окремий плюс обкатки – вона дозволяє користувачеві розібратися в роботі інструменту та пристосуватися до нього. Якщо для вас це новий процес, дотримуйтесь під час обкатки цих правил:

  • двигун в жодному разі не повинен постійно працювати на підвищених обертах – це його швидко зносить;
  • під час тривалої роботи час від часу перевіряйте температуру двигуна (просто прикладайте до нього руку). Якщо він стає занадто гарячим, зробіть перерву;
  • після першої обкатки обов’язково потрібно замінити мастило.

Як обслуговувати бензинову мотокосу: практичні поради

Що стосується того, як обслуговувати бензинову мотокосу після обкатки, то тут також є декілька важливих правил:

  1. Систематично очищуйте паливний фільтр та ребра циліндру. Можна це робити за допомоги звичайної щітки.
  2. Слідкуйте за станом повітряного фільтра. Якщо він зламаний, його необхідно якнайшвидше замінити та до цього не працювати з мотокосою. Очищувати повітряний фільтр потрібно в міру його забруднення, але орієнтовно – після кожних 10-15 годин роботи.
  3. Різальні ножі навіть на дорогих моделях мають тенденцію до швидкої втрати гостроти. Тому їх потрібно заточувати. Врахуйте, що якщо ріжуча крайка буде погано заточена, це негативно позначиться не тільки на продуктивності косіння, але й буде перенавантажувати двигун.

Щоб спростити процес, розіб’ємо поради стосовно обслуговування мотокоси за основними робочими вузлами.

Тип деталіЯк доглядати
ДвигунРегулярно вичищати повітряний фільтр
Зчищати від нагару свічки
Змащувати мастилом поролоновий фільтр
Диск або ніжРізальні грані завжди мають бути гострими
Диски потрібно періодично повертати на 180° для рівномірного зношування
ВолосінняКористуйтеся виключно волосінням на основі нейлону
Не можна замінювати волосіння на троси або проволоку
Дотримуйтесь того діаметру волосіння, яке зазначив виробник
Косильну головку потрібно систематично очищувати та змащувати
РедукторРегулярно очищуйте та змащуйте його консистентним мастилом

Сподіваємося, що зазначені нами поради дозволили вам сформувати хоча б базові принципи того, як обслуговувати бензинову мотокосу та яким робочим вузлам варто приділяти більше уваги.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *