Корисні поради на кожен день


Розпалювач для дров: як вибрати

Розпалювач для вугілля та дров як вибрати

Розпалювач – це спеціальний засіб, який використовується для полегшення процесу розпалювання дров у камінах, печах, мангалах або інших опалювальних пристроях. Його головна перевага полягає у зменшенні часу та зусиль, яких необхідно докласти у процесі. Це обумовлено здатністю його складових до швидкого загоряння. Він може мати різні форму та склад, що дозволяє кожному підібрати конкретний засіб під себе. В статті ми розберемо, в яких ситуаціях розпалювач для дров – це незамінна річ, які його різновиди існують та як обрати найкращий варіант.

Розпалювач для дров: актуальність використання

Асортимент балонів з газом для розпалювання багаття

Розпалювач для дров може бути корисними інструментами за певних обставин:

  • вологі дрова. Якщо дрова мають високу внутрішню вологість, їх запалювання може бути проблематичним. Використання розпалювача допоможе розпалити навіть дрова після дощу;
  • оптимізація процесу запалювання. У випадках, коли необхідно швидко запалити вогонь, наприклад, на кемпінгу або під час барбекю, розпалювачі можуть бути практичним допоміжним засобом. Вони зекономлять не тільки зусилля, але й час;
  • відсутність інших запальних матеріалів. За відсутності паперу, картону або інших традиційних запальних матеріалів, розпалювачі можуть стати повноцінною альтернативою. Вони забезпечать стабільне початкове полум’я, тривалість якого залежить від різновиду (мінімум – 5 хвилин);
  • незнання техніки запалювання дров. Якщо ви не маєте досвіду або не впевнені у тому, що все робите правильно, рідкий або твердий розпалювач для дров дозволить запалити вогонь без особливих зусиль та складнощів.
Балончик з газом для розпалювання гриля

Розпалювач для дров: особливості

Розпалювачі для дров зазвичай виготовляються у вигляді блоків, кубиків, гранул, але також в продажу представлені рідкі продукти. Їх склад може включати такі природні матеріали, як дерево, віск, вугілля, картон, рослинні олії або розчинники. Але деякі види містять хімічні речовини, які допомагають прискорити процес горіння. Частіше за все це ацетон, метанол, етанол або розчини кетонів.

Сухе пальне для розпалення багаття

Тверді розпалювачі зазвичай розміщують під дрова або серед них, а потім запалюють. Вони достатньо швидко вигорають та передають свою енергію на дрова, сприяючи їх загорянню. Якісні різновиди забезпечують достатньо температури та запалюють дрова, навіть якщо вони мають високу вологість або низьку запальну здатність.

Розпалювачі для дров корисні в ситуаціях, коли потрібно швидко розвести багаття або коли дрова несприятливі для легкого загоряння. Вони дозволяють зекономити час, особливо в холодну пору року, коли ефективне опалення є важливим. Такі засоби також незамінні на природі, коли не має часу на повільне розпалення багаття. Але необхідно зауважити, що під час використання будь-яких розпалювачів, незалежно від різновиду, важливо дотримуватися інструкцій виробника та враховувати вказівки щодо безпеки.

Сухе горюче для розпалення дров.jpg

Розпалювачі для дров: різновиди

Усі представлені у продажу розпалювачі для дров поділяються на такі категорії:

  1. Воскові конуси. Це спресовані воскові продукти, які зовні схожі на свічки або конуси. Вони зазвичай містять у центрі деревну стружку або суху траву. Підпалюючи восковий конус, ви отримуєте тривале полум’я, яке допомагає запалити дрова. Вони компактні, прості у використанні, представлені у продажу у великому різноманітті варіантів та безпечні з точки зору складу.
  2. Парафінові кубики. Становлять собою невеликі кубики, зроблені з парафіну або подібних матеріалів, властивих до швидкого займання. Вони часто використовуються для розпалювання вугілля, але також підходять і для дров.
  3. Засоби швидкої дії. Найрозповсюдженіші продукти, які представлені на полках магазинів. Вони містять хімічні сполуки, які сприяють швидкому та легкому запалюванню дров будь-якого ступеня просушування. Деякі рідкі розпалювачі містять вуглеводні речовини, такі як газолін або керосин, які мають низьку температуру спалаху та легко запалюються. Вони доступні у вигляді рідини, гелю або пресованих кубиків.

Рідкий розпалювач для дров: специфіка

Розпалювач для дерева та вугілля

Потенційно найнебезпечнішими видами розпалювачів вважаються рідкі. Мова йде не тільки про ризики переборщити з їх кількістю під час використання, але й про їхній склад. Обираючи такий засіб завжди читайте його етикетку. Ніколи не купуйте рідкий розпалювач для дров, до складу якого входить бензин. При випаровуванні він осідає на дровах та безпосередньо самій їжі, якщо ви використовуєте багаття саме для таких цілей.

Спиртові рідкі засоби можна обирати, але обов’язково читайте їх склад. Деякі з них можуть містити такі розчинники як бензол, толуол або ксилол. Це канцерогенні та високотоксичні сполуки, які у великій концентрації шкідливі для нервової системи та органів дихання. Інші спиртові вироби можуть містити фарбу або пігменти для надання кольору. Більшість таких речовин – потенційно шкідливі при вдиханні або контакті зі шкірою. Тому краще купувати розпалювачі без подібних складових.

Виробники також можуть збагачувати рідкі засоби ароматизаторами, які нівелюють яскраво виражений запах спиртів. Зрозуміло, що до подібних продуктів не додають натуральні ароматизатори – у 99% це синтетичні аналоги. Їх також краще уникати. Особливо, якщо безпосередньо у пляшці рідина має неприємний, виражений запах – при нагріванні він ще багаторазово посилиться.

Розпалювач для дерева та вугілля

Окремий аспект – тара рідких засобів. Частіше за все вони продаються у пластикових пляшках без дозатора. Саме відсутність дозатора – головна їхня проблема. Дуже м’яка пляшка буде прогинатися під руками, чим збільшить шанс того, що ви наллєте більше рідини, аніж потрібно. Тому, або купуйте розпалювач з дозатором, або підготуйте окрему невеличку тару, яка може тримати щільну форму, для розпалювача.

Рідкий розпалювач для дров: правила використання

Рідкий розпалювач для вугілля

Купуючи рідкий розпалювач для дров, завжди дотримуйтеся правил використання, зазначених на етикетці. Якщо вони не вказані, варто відмовитися від покупки. Загальні поради застосування таких засобів:

  • наливайте рідину на дрова або вугілля за 10 хвилин до розпалювання;
  • не підливайте рідину у вже розведене багаття;
  • використовуйте рівно стільки засобу, скільки вказано виробником;
  • зберігайте рідкий розпалювач для дров в безпечному місці, далеко від дітей та джерел вогню;
  • не застосовуйте їх у закритих приміщеннях без належної вентиляції.

Підручні розпалювачі для дров

До числа найрозповсюдженіших розпалювачів для дров також належить папір та картон. Вони можуть бути використані як в побутових умовах, так і на природі. Папір можна скрутити у формі кулі або скласти картонну коробку, щоб створити ефективний розпалювач. Їхня ключова перевага – в екологічності. При спалюванні вони не виділяють токсичних продуктів, які осідали б на дрова чи вугілля та могли б потрапити до організму через їжу, яку ви, наприклад, жарите на багатті. Але для розпалювання великої кількості дров або у разі, якщо вони вологі, необхідно мати достатню кількість того ж самого паперу чи картону.

Екологічний розпалювач для дров: переваги

Сухий розпалювач для дров

Окрема категорія – це екологічні засоби, до складу яких не входить потенційно шкідливі для здоров’я сполуки. Частіше за все вони виготовлені з парафіну та переробленого паперу, які одночасно є чистішими та ефективнішими у порівнянні з будь-якими рідкими засобами. Екологічний розпалювач для дров не містить у своєму складі бензину, керосину чи метилового спирту, які при випаруванні осідають на їжі. При цьому він підходить для використання як на мангалах, так і в камінах чи пічках.

Сухий розпалювач для дров

Резюмуємо переваги, відрізняючи екологічний розпалювач для дров з іншими різновидами:

  • 100% безпечність для здоров’я;
  • взаємодія з будь-якими твердим паливом;
  • ергономічність та компактність, що спрощує зберігання;
  • стійкість до вологи;
  • нейтральний до довкілля.

Ціна на екологічний розпалювач для дров буде залежати від конкретного його різновиду та кількості в пакуванні. Якщо мова йде про вироби на основі спресованого паперу та парафіну, то ціна за 5 штук становить приблизно 50 грн.

Турбо розпалювач для дров
Вологостійкий розпалювач для камінів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *