Корисні поради на кожен день


Навчання під час війни: переваги та напрямки

Навчання під час війни

Попри те, що наразі більшість українців намагається оптимізувати власні ресурси, навчання навіть у такий складний час може стати чудовою інвестицією. Як вміти використовувати кризу на власну користь та чому навчання під час війни – це хороший варіант, незалежно від професії?

Навчання під час війни: переваги

Багато хто сприймає процес навчання як якусь вимушену дію, яка відриває від якихось більш важливих, на перший погляд, процесів. Але по факту воно має більше переваг, аніж може здатися, зокрема:

  • повернення відчуття контролю над власним життям – в поточних умовах навчання – це можливо один з небагатьох процесів, який дає можливість відчути, що ти все маєш якийсь вплив на власне життя, попри надскладні обставини;
  • можливість отримати конкретний результат через короткий проміжок часу – більшість поточних курсів та навчальних програм тривають в межах 3-6 місяців, при цьому в кінці ви бачите конкретний результат (отримання нових знань чи підвищення кваліфікації);
  • допомагає впоратися зі стресом завдяки переключенню активної уваги на конструктивну діяльність;
  • дозволяє опанувати унікальні навички, які можуть бути в пригоду у критичних ситуаціях – наприклад, вміння надавати першу медичну допомогу;
  • допомагає розширити власні горизонти та стати більш затребуваним фахівцем у власній професії. Або навіть отримати унікальні знання, які можна буде реалізувати після закінчення війни.

Навчання під час війни: поради

Як зробити навчання під час війни максимально ефективним:

  1. Відповідально підходити до вибору навчальної програми. Якщо ви плануєте навчатися на принципову нову професію, врахуйте не тільки власні побажання реалізуватися в чомусь, але й наскільки ця спеціальність актуальна на ринку працю в Україні. Чи є попит на таких фахівців та чи збережеться він з часом. Універсальний варіант – це IT-сегмент, оскільки попит на нього навряд чи впаде в наступні роки. Додатковий плюс – можливість дистанційного навчання як в українських школах, так й закордоном. Але врахуйте, що цей сегмент вже досить насичений.
  • Сформувати оптимальний для себе перелік кейсів та інструментів, які допоможуть зробити навчальний процес більш ефективним. Якщо дозволяє форма навчання, оберіть, який графік буде найзручнішим: вранці перед роботою або навпаки вечорі, коли не має необхідності відволікатися на домашні клопоти. Або працюйте на вихідних. Також користуйтеся планерами чи спеціальними додатками, які надають зручний доступ до контенту.
  • Підтримуйте високий рівень мотивації – визначте для себе найголовніший фактор, який буде підтримувати вас на плаву та допоможе настроїтися на навчання під час війни навіть тоді, коли виникне бажання усе це покинути. Для когось головною мотивацією буде отримання знань, які зроблять його більш конкурентним на ринку. Для когось – можливість змінити професію на ту, про яку довго мріяв.
  • Сформулюйте конкретну ціль навчання – оберіть ціль, заради якої ви зголосилися на навчання під час війни чи будь-яких інших складних обставин. Коли ви чітко сформуєте, заради чого ви докладаєте зусиль, вам буде простіше не втратити зацікавленість у процесі. На базі цього складіть конкретний план дій (проходження курсів в українських школах, подача заявки в закордонні університети чи освітні програми).

Чому люди хочуть вчитися

Якщо спиратися на думку психологів, то навчання – це природний процес для людей. Через нього ми будуємо плани майбутнє, що в умовах війни може давати певне відчуття опори. Війна також призвела до необхідності оптимізувати бізнес, чи то пошук нових ринків, чи необхідність залучення нових фахівців. Це призвело до появи попиту на деяких спеціалістів, якім могли через знання та досвід бути корисними роботодавцям.

Залишаються актуальним також заняття з індивідуальною підтримкою (менторство). Такий формат відрізняється тим, що окрім професійної підтримки, учень отримає можливість отримати зворотний зв’язок. Саме завдяки всебічному охопленню такий тип навчання під час війни вважається дуже популярним.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *