Зміст
Деякі люди здатні швидко і легко вигадувати розваги. В них не виникає питання, чим зайнятись на вихідних. Ці люди мають багато планів, завжди зацікавлені та ініціативі. Чи задумувались ви, звідки в них ідеї? Як вони вирішують, що робити, коли скучно? Секрет полягає у правильній підготовці. У нашій новій статті ми зібрали для вас кілька цікавих та корисних порад. Можливо, вони допоможуть урізноманітнити ваше дозвілля і додадуть нових барв у стосунки.
Що робити, коли скучно вдома
Працюючи на своєму робочому місці та відчуваючи сильну втому, багато хто мріє опинитись вдома і нікуди не виходити тижнями. Однак, після того, як людина добре виспиться і відпочине, їй стає нудно. На деякий час можуть врятувати традиційні домашні розваги: перегляд фільмів та серіалів, скролінг соцмереж та обмін мемами з друзями, читання книжок, прибирання у шафі або перегляд старого фотоальбому. Коли вже не радують улюблені справи, варто розширити діапазон можливих варіантів.
Деякі із запропонованих далі ідей не потребують додаткових витрат. Ви зможете скористатись тими ресурсами, які вже маєте. Для реалізації інших знадобиться певна підготовка.
Чим зайнятись, коли скучно вдома:
1. Напишіть літературний твір. Замість того, щоб споживати контент, спробуйте його створити. Це може бути що завгодно: коротке оповідання, сценарій, п’єса, вірш, есе. Якщо у вас взагалі немає ідей, що написати, почніть вести щоденник. Записуйте власні роздуми або спогади. Це може стати поштовхом до аналізу та саморефлексії.
2. Станьте дослідником або науковцем. Якщо у вас є смартфон або ноутбук, ви маєте доступ до неймовірного об’єму даних у будь-якій точці земної кулі. Зазвичай люди користуються інтернетом, щоб переглядати погоду, фото друзів або згадати, скільки хвилин варити спагеті. Однак у всесвітній павутині містяться терабайти інформації. Зануртесь у тему, яка вас цікавить: дізнайтесь, як готують твердий сир, звідки береться кашемірова пряжа, як виник імпресіонізм, з чого починали свій творчий шлях «The Beatles». До ваших послуг текстові файли, аудіокниги, семінари та дослідження, документальні та художні фільми тощо.
3. Спробуйте свої сили у вирішенні кросворда або малюванні судоку. Ці прості заняття на диво захопливі.
4. Навчіться складати оригамі. Стародавнє японське мистецтво добре підійде тим, хто любить точність та розуміється на геометрії.
5. Влаштуйте вечір настільних ігор. Якщо ви ніколи цього не робили, ви здивуєтесь тому, наскільки оригінальними бувають сучасні настолки. Запросіть друга або родичів. Під час виконання ігрових завдань ви заново познайомитесь із ними.
6. Складіть пазл. В ситуації, коли ви бажаєте відпочити від спілкування та інтелектуального навантаження, пазли допоможуть вам розслабитись. Складання картинок має певний терапевтичний ефект.
7. Організуйте тематичний кіномарафон. Ви можете обрати будь-яку тему та підібрати фільми, анімацію та серіали для перегляду нонстоп. Класичні варіанти: марафон комедійних мелодрам 2000-х, всі частини «Піратів Карибського моря» або потеріани, фільми вашого улюбленого режисера або актора, різні екранізації одного твору тощо. Якщо у вас немає цікавих ідей щодо тематики марафону, надихніться підбірками відеохостингу.
8. Поспівайте пісні з улюблених фільмів та анімацій. Можливо, ви фанатієте від бродвейських мюзиклів, любите класичну оперу або мультфільми Діснея. Підспівуйте знайомим персонажам, зарядіться ендорфінами.
9. Сплануйте майбутню подорож. Мандрівники знають, що в очікуванні та підготовці є своє особливе задоволення. Поки у вас достатньо часу, прогляньте квитки на транспорт, доступне житло, локації та визначні пам’ятки.
10. Переміряйте свій одяг. Ви можете перебрати улюблені речі, створити нові комбінації або зазирнути у найвіддаленіші куточки шафи.
11. Напишіть лист або зробіть святкову листівку. Відпустіть на волю свою внутрішню дитину, дозвольте їй купити будь-які канцтовари, наліпки, кольорові ручки та клей з блискітками.
12. Знайдіть контент незвичного для себе формату. Якщо ви зазвичай дивитесь фільми та серіали, спробуйте переглянути спортивну трансляцію, реаліті-шоу, оперу, балет або симфонічний концерт.
13. Вивчіть кілька танцювальних рухів. Ви легко знайдете туторіал з будь-яких танців. Можливо, це стане для вас реалізацією давньої мрії.
Зрештою, у вас завжди є можливість почати вивчати іноземну мову. Велика кількість вільного часу дозволить вам максимально зануритись у тонкощі граматики.
Що робити, коли скучно на вулиці
Психологи та коучі часто говорять про користь прогулянок. Це дійсно має велике значення, адже мова йде про фізичну активність на свіжому повітрі. Однак, як бути та що робити, коли скучно на вулиці?
Існує кілька способів себе розважити:
- Якщо ви цінуєте стабільність і ритуали, розробіть один або кілька простих маршрутів на 15-30 хвилин та гуляйте ними по дорозі на пошту або у супермаркет. Згодом ви звикнете до них і будете почуватись комфортно.
- «Заблукайте» у власному місті. Ця порада сподобається тим, хто бажає нових вражень. Забудьте про знайомі шляхи та дороги, просто крокуйте, куди заманеться. Робіть неочікувані для самого себе повороти, заходьте туди, куди раніше не зазирали.
- Влаштуйте пікнік. Ви можете реалізувати цю ідею наодинці або запросити друзів, партнера чи родичів. Ваш пікнік може проходити вдень або ж залишіться на природі до темноти. Вам сподобається сидіти на ковдрі та споглядати зірки.
- Спробуйте бігати. Навіть, якщо ви скептично ставитесь до спорту і пробіжок, зробіть кілька спроб. Під час бігу виділяється цілий набір гормонів, які поліпшують настрій і стимулюють роботу мозку.
- Розпаліть багаття, посмажте зефір або м’ясо. Звичайно, що така активність повинна проводитись тільки у дозволених місцях та з дотриманням усіх правил безпеки.
- Заплануйте прогулянку на цілий день. Прокладіть майбутній маршрут по карті, оберіть місця для відпочинку та обіду. Подумайте, які визначні пам’ятки вашого міста ви хотіли б оглянути.
- Покатайтесь на громадському транспорті або власному велосипеді.
Якщо жоден варіант вам не сподобався, спробуйте розвести сад на балконі або подвір’ї. Догляд за рослинами стимулюватиме вас проводити більше часу на повітрі. Таку ж роль може виконувати собака. Однак варто розуміти, що утримання домашньої тварини – це велика відповідальність.
Що можна зробити з дітьми, коли скучно
Вигадувати нові заняття для дозвілля з дітьми може бути непросто. Саме тому ми підібрали для вас кілька цікавих пропозицій. Ви можете втілити їх буквально або ж використайте як джерело натхнення. Змінюйте, доповнюйте і комбінуйте різні ідеї.
Що робити, коли скучно вдома:
- експериментувати з новими видами творчості – малювання, аплікація, ліплення, виготовлення біжутерії, шиття тощо;
- знаходити нове призначення для звичних предметів – будувати дім із коробок, зробити фортецю з простирадл та диванних подушок;
- розвивати уяву – перекласти разом пісню з улюбленого мультика, давати опис різним предметам у кімнаті, загадувати загадки, вивчати скоромовки, вигадати власну казку;
- спільна діяльність – робота в команді дуже важлива для розвитку дитини. Це допомагає зміцнити зв’язок між нею та дорослим, також така діяльність покращує комунікативні навички дитини;
- комбінація гри та навчання – можна потроху додавати елементи навчання у звичайні ігрові завдання. Наприклад, почати ознайомлення дитини з іноземною мовою через перегляд мультика без перекладу.
Якщо ви вже спробували всі варіанти ігор, які змогли вигадати, зверніться до інтернету. Ви можете разом з дитиною приготувати печиво за новим рецептом, з’ясувати, як робити незвичну зачіску, зшити сукню для ляльки, зробити проєкт із паперу, дерев’яних трубочок або інших підручних матеріалів.
Чим зайнятися в дорозі
Мандрівка – у кожної людини це слово викликає свої асоціації. Хтось уявляє себе за кермом авто, інший віддає перевагу пасажирському місцю. Звичайно ж, є безліч способів подорожувати громадським транспортом – літаком, поїздом, автобусом пароплавом.
Що робити, коли скучно в дорозі:
1. Заздалегідь знайти спеціальні ігри для подорожі. Ви можете пошукати їх в інтернеті та зберегти текстовими нотатками у смартфон. Підготуйтесь до того, що в дорозі стабільного підключення до всесвітньої мережі може не бути.
2. Підібрати аудіокнигу. Слухати її ви можете на самоті або разом із друзями. Перевага полягає в тому, що ви в будь-який момент можете поставити відтворення на паузу та обговорити почуте.
3. Поспілкуйтесь із вашою дитиною. Використайте час у дорозі, щоб приділити увагу вашій дитині. Сплануйте теми, купіть нові іграшки або книжки, завантажте ігри, які будуть цікаві саме їй.
4. Станьте екскурсоводом для вашої компанії. Якщо ви проїжджатимете повз різні міста, зберіть дані про їхню історію. Ваша розповідь може стати незвичною та цікавою розвагою. Однак слідкуйте за зворотною реакцією слухачів, їм не має бути нудно.
5. Складіть спільний плейлист. Попросіть друзів заздалегідь надіслати вам їхню улюблену музику, а потім створіть збірний плейлист. Під час подорожі ви зможете вгадувати, кому яка пісня належить та дізнаєтесь багато нового про давно знайомих людей.
6. Займіться справами, на які ніколи не вистачає часу. Подумайте, як ви можете використати час у подорожі з користю. Можливо, вам давно пора було звільнити галерею смартфона від старих фото або потрібно упорядкувати нотатки.
Важливе уточнення для тих, хто планує поїздку на авто – ваша активність не повинна заважати водію. Безпека на дорозі має бути беззаперечним пріоритетом.
Чим зайнятися з друзями
На початку знайомства з новою людиною завжди цікаво, адже всі враження свіжі і яскраві. Однак, коли вже добре знаєте одне одного, то може виникнути питання «Що робити, коли скучно?».
Кілька ідей для тих, хто бажає урізноманітнити спільний відпочинок:
1. Разом зайнятись йогою, розтяжкою або медитацією. Це можна втілити вдома, в мережі достатньо безкоштовних відео та аудіоматеріалів. Також ви можете всі разом записатись у відповідну групу офлайн.
2. Ігри «Правда або виклик» та «Шаради». Ці ігри можна адаптувати для людей різного віку та різного ступеня близькості. Суть у тому, що друзі розкриваються одне для одного з незвичайних сторін.
3. Сходити на квіз-вікторину до закладу або влаштувати власну вдома. Сьогодні досить легко підготуватись до такого заходу. Можна знайти безліч безкоштовних матеріалів, порад, прикладів запитань, навіть цілі програми та сценарії.
4. Пограти у Твістер. Ця активність сподобається тим, хто полюбляє фізичні вправи та не проти тісно контактувати з іншими людьми.
5. Організувати вечір відповідей на особисті запитання. Це підійде людям, які бажають краще пізнати одне одного. Щоб задати тон бесіді, ви можете пошукати тематичні запитання в інтернеті. Також можна купити карткову гру, спеціально призначену для компанії друзів.
6. Влаштувати кулінарний вечір. Запросіть друзів з певною метою – приготувати разом конкретну страву. Ви можете роздати їм заздалегідь завдання щодо пошуку рецепта та купівлі продуктів. Якщо ви не бажаєте проводити час на кухні, замініть приготування їжі на дегустацію. Тематика може бути різною: всі види шоколаду, сирів, вина, чаю, кави тощо.
7. Заплануйте коктейльну вечірку. Культура приготування коктейлів надзвичайно багата і різноманітна. Ви можете купити інгредієнти, спеціальні келихи та інші аксесуари, знайти цікаві рецепти та влаштувати по-справжньому яскравий вечір. Не забудьте про тих друзів, які не вживають алкоголь. Підберіть для них відповідні рецепти.
Шукаючи ідеї та розмірковуючи, що робити, коли скучно, не відкидайте традиційні варіанти спільної активності. Тематичний кіновечір, виготовлення прикрас на новорічну ялинку, караоке-вечір або релакс із косметичними процедурами – все це допоможе весело та цікаво провести час із друзями.